24.9. 2021 začíná na kampusu ČZU Noc vědců na téma ČAS

...a Fakulta tropického zemědělství se vám tentokrát otevře od 17:00 do 22:00. Srdečně vás zveme k prozkoumání našich laboratoří, k poznávačce koření či esenciálních olejů a pro odvážné nabízíme i možnost zapojit se do bojové hry.

Čekají vás tedy video-přednášky, komentované ukázky, poznávačky I bojová hra.

Nenechte si ujít možnost nahlédnout do Pavilonu tropického zemědělství osobně.

Již tento pátek prozkoumáme zajímavá témata, který jsou předmětem výzkumné práce našich vědců na Fakultě tropického zemědělství.

Víte, co je to bioplyn? Jak se v čase proměnil fairtrade a jak pomáhá ČR farmářům v Ghaně? Jsou genetické mutace SARS-CoV-2 důvodem k obavám?

Více se dozvíte v následujících video přednáškách:

15 let etického obchodu s kakaem v ČR a jeho dopady na spolupráci a život farmářů v Západní Africe, Dr. Hejkrlík (17:00)

Stane se z vlka beránek anebo žralok? (Genetické změny a mutace SARS-CoV-2), Dr. Černý (18:00)

Jak šel čas s bioplynem: od staré Asyrie po současnost, Dr. Roubík (19:00)

Celý program naleznete ZDE.