PRACOVNÍ NABÍDKA PRO ODBORNÍKY V OBLASTI ZDRAVÍ A BEZPEČNOSTI POTRAVIN

Evropská komise hledá administrátory s odborností v oblasti zdraví a bezpečnosti potravin. Přijatí odborníci (platová třída AD 7) budou v Evropské komisi pracovat především na Generálním ředitelství pro zdraví a bezpečnost potravin (GŘ SANTE). Úspěšní uchazeči s profesními profily 1 a 2 budou přijímáni převážně v Bruselu a Lucemburku, zatímco úspěšní uchazeči s profilem 3 budou přijímáni v Grange (Irsko). Přihlásit se můžete pouze na jeden z níže uvedených profilů.

Zadavatel: Evropská komise, DG SANTE (Generálním ředitelství pro zdraví a bezpečnost potravin)

Lokalizace: Belgie, Lucembursko, Irsko (v závislosti na zvoleném profesním profilu, viz níže)
Obor: Společenské vědy, právo, ekonomie, přírodní vědy (veterinární lékařství, zemědělství, chemie, potravinářská chemie, potravinová a výživová legislativa, biologie, lesnictví, zahradnictví, mikrobiologie
Forma spolupráce: Práce/plný úvazek, platová třída AD 7
Jazykové znalosti: Angličtina nebo francouzština + 1 další úřední jazyk EU
Termín nástupu: Po přijímacím řízení
Náplň práce
V závislosti na zvoleném profesním profilu:

1. Tvorba politik a právních předpisů v oblasti zdraví:
- Vypracování politiky a právních předpisů v oblasti zdraví a implementace stávajících právních předpisů.
- Vypracování socioekonomických studií a konzultace se zúčastněnými stranami a členskými státy.
- Regulační úkoly v oblastech související se zdravím, hodnocení rizik a řešení krizí, sledování vědeckého vývoje v těchto oblastech
- Příprava mezinárodních jednání, sledování vědeckých doporučení vydávaných agenturami EU.
2. Tvorba politik a právních předpisů v oblasti bezpečnosti potravin:
- Vypracování politiky a právních předpisů v oblasti bezpečnosti potravin a krmiv, zdraví zvířat, dobrých životních podmínek zvířat a zdraví rostlin a implementace stávajících právních předpisů.
- Regulační úkoly v oblastech související s bezpečností potravin a krmiv, hodnocení rizik a řešení krizí, sledování vědeckého vývoje v těchto oblastech.
- Zapojení se do mezinárodní regulační činnosti a obchodní politiky EU, sledování a využití vědeckých doporučení vydávaných příslušnými agenturami EU.
3. Audit, inspekce a hodnocení v oblasti zdraví a bezpečnosti potravin:
- Provádění auditů, inspekcí a hodnocení výkonnosti vnitrostátních orgánů a jiných úředních subjektů odpovědných za regulační dohled a kontrolu v oblastech, jako jsou bezpečnost potravin a krmiv, zdraví zvířat, dobré životní podmínky zvířat, zdraví rostlin a ochrana zdraví.
- Příprava plánu auditů, hodnocení, vypracování zpráv o auditech a pomoc s tvorbou politik na základě výsledků z těchto auditů.

Požadavky:
- Občanství EU
- Znalost angličtiny nebo francouzštiny + dalšího úředního jazyka EU
- Vysokoškolské vzdělání v oblasti související s profesním profilem uvedeným výše
- Alespoň šest nebo sedm let praxe v oboru (v závislosti na délce VŠ vzdělání)

Další informace:
Kontaktní osoba: