Specialista regenerativního zemědělství

V projektu Carboneg od r. 2021 usilujeme o aktivní přispění k řešení klimatické změny. Jak? Prostřednictvím udržitelného zemědělství a péče o krajinu. Z ovzduší dostáváme přebytečný uhlík (v podobě CO2) tam, kam patří (a kde je skutečně užitečný). Do půdy. Toho lze docílit díky postupům regenerativního zemědělství.

Naším cílem je vzdělávat zemědělce, jak přejít z konvenčního na regenerativní způsob hospodaření, a být jim na cestě ke změně oporou. Pravidelně měříme množství uhlíku (humusu) v jejich půdě, abychom věděli, jak si ve svém úsilí stojí. Za meziroční nárůst uhlíku v půdě je dokonce odměňujeme. Z takto sekvestrovaného uhlíku pak vytváříme offset, který nabízíme firmám, jež se snaží dosáhnout uhlíkové neutrality, ale z technologických důvodů nejsou schopny se na nulové emise dostat. Právě od firem získáváme prostředky na finanční odměnu pro zemědělce a další aktivity.

Projekt Carboneg je součástí společnosti Benefit Management s.r.o., Benefit Group.

O pozici Specialista pro regenerativní zemědělství

Abychom uskutečnili výše popsané cíle, potřebujeme dobře informované zemědělce a řadu zvládnutých procesů, jako je odběr vzorků půdy z polí napříč republikou. Neobejdeme se proto bez člověka, který si jeden den zvládne ušpinit ruce na poli, druhý den odprezentuje svůj příspěvek o meziplodinách či plevelech na odborném webináři a třetí den se postaví ke stánku na veletrhu a seznámí veřejnost s našimi aktivitami.

Jak si vás představujeme:

Požadujeme vzdělání v oboru zemědělství nebo přírodních věd. Pokud vám nechybí nadšení pro snižování CO2 v atmosféře, máte vztah k půdě, k zemědělství a ochotu se v této oblasti dále rozvíjet, hledáme právě vás.

Velkou výhodou jsou zkušenosti jako předchozí spolupráce s laboratořemi, ústavy, univerzitami a dalšími činiteli v zemědělském ekosystému, zkušenosti s vyřizováním zemědělských dotací, školením a mentoringem. Využijete jistě i schopnost vést / koordinovat spolupracovníky, dobrý time management a časovou flexibilitu.

Nezbytné je nadšení pro projekt a schopnost přesvědčit – zemědělce i velké společnosti.

Pro čerpání zkušeností ze zahraničí se neobejdete bez znalosti angličtiny.

Nehledáme sólistu, ale týmového hráče. O všem se bavíme společně.

Vážíme si nadšení, životní energie, ochoty přiznat chybu a učit se novým věcem (všichni se stále vzděláváme, načítáme nové studie apod.).

Hodit se bude i řidičský průkaz skupiny B.

Co vám umíme nabídnout:

Zajímavou a smysluplnou práci, prostor pro vlastní nápady, příjemný kolektiv.

Zaměstnanecký pracovní poměr nebo externí spolupráci.

Výbornou dostupnost – pracujeme v centru Prahy hned u stanice metra Pankrác.

Možnost částečné práce z domova, práce v terénu.

Nastoupit k nám můžete dle vašich možností, ideálně ihned.

Zaujala vás tato nabídka? Neváhejte a zašlete nám co nejdříve svůj životopis, ať se můžeme domluvit na osobním setkání.

Více informací naleznete ZDE.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.