Nabídka stáže v České rozvojové agentuře

Česká rozvojová agentura zřízená zákonem č. 151/2010 Sb. o zahraniční rozvojové spolupráci a humanitární pomoci poskytované do zahraničí poptává obsazení pozice stážisty/stážistky pro agendu související se zahraniční rozvojovou spoluprací/koordinací pomoci poskytované Českou republikou.

Náplň stáže

• vyhledávání a zpracovávání informací v rámci rozvojové problematiky (především zpracování podkladů pro formulaci a identifikaci projektů)
  • výpomoc s agendou oddělení realizace projektů a oddělení administrativy
  • příležitostné překlady z/do angličtiny
  • administrativní činnost (práce na PC – databáze projektů, editace webu atd.)
  • organizační pomoc na akcích ČRA (semináře, školení)
  • zpracování žádostí v rámci dotačního řízení (bilaterální, tuzemské, trilaterální dotace, soukromý sektor)

Nabízíme

• spolupráci s významnou státní institucí působící v oblasti zahraniční rozvojové spolupráce
  • možnost účasti na monitoringu tuzemských dotací případně účasti na odborných školeních a seminářích
  • práci v týmu i individuálně
  • přátelskou atmosféru
  • přístup do knihovny a studovny
  • stáž v ČRA není placená

Požadujeme

• vykonávat stáž v sídle ČRA (1. pololetí roku 2021, 20 hodin týdně)
  • základní orientaci v problematice rozvojové spolupráce
  • minimálně ukončené SŠ vzdělání
  • v ideálním případě student/ka magisterského studia na VŠ
  • výbornou znalost anglického a českého jazyka, další jazyky výhodou
  • pokročilou znalost práce s počítačem
  • výhodou je aktivní zájem o problematiku ZRS a prioritní země ZRS ČR

Předpokládaný termín zahájení stáže je leden-únor 2020, přesný termín dle dohody.

Zájemci o stáž zašlou do 31.12.2020 motivační dopis v angličtině spolu s životopisem v angličtině nebo češtině emailem na adresu danicek@czechaid.cz. Ústní pohovory s vybranými uchazeči budou probíhat průběžně, orientačně však v 1. pol. měsíce ledna.