Podpora rozvoje studijních programů na Moldavské státní univerzitě v Kišiněvě a slaďování jejího vzdělávacího systému se standardy EU

Cílová země: Moldavsko
Koordinátor projektu: Bohumil Havrland
Projektový tým: Alexander Kandakov, Tatiana Ivanova, Constantin Ojog, Jaroslav Váňa,Martin Muzikant, Sergej Ustak
Partneři projektu: State Agrarian University of Moldova, Kišiněv
Donor: MŠMT ČR
Doba realizace: 2006 - 2008

Cíl projektu:

• Rozvoj stávajících a vytváření nových studijních programů.
  • Harmonizace vzdělávacího systému s EU.
  • Zavedení nových výzkumných a poradenských aktivit (ekologie, alternativní energie).
  • Zřízení "Pedagogic labora" a " Laboratory of Bio-energy ".

Výstupy z projektu:

• Návrh restrukturalizace studijních programů, zavádění nových enviromentálních programů.
  • Výběr současných studijních předmětů včetně jejich sylabů a jejich zařazení do studijních oborů.
  • Vyhodnocení realizovaného ETCS kreditního systému a jeho využití pro mezinárodní mobilitu studentů a pro kontrolu výkonů fakult a kateder.
  • Reorganizace studia podle Boloňské deklarace a kontrola vlivu na přípravu kvalitních odborníků.
  • Rozšíření kvalifikace SAUM učitelů v pedagogické, vědecké, výzkumné a poradenské činnosti.
  • Oddělení poradenství pro studenty a učitele v problematice výuky, výzkumu a vzdělávacích kurzů pro vybrané SAUM zaměstnance na České zemědělské univerzitě a na dalších pedagogických pracovištích v České republice.
  • Laboratoř pro aplikovaný výzkum, demonstrační kurzy a poradce v oblasti bio-energie - školení vybraných pracovníků pro "laboratoře bio-energie" na České zemědělské univerzitě a ve výzkumných institucích v České republice.
  • Zřízení kontaktů mezi Moldavskou státní univerzitou a českými vzdělávacími a výzkumnými institucemi i soukromými podniky.
  • Pobyty učitelů, výzkumných a výkonných pracovníků Moldavské státní univerzity v Kišiněvě na České zemědělské univerzitě a v dalších českých pedagogických a výzkumných institucích.

Kontakt: Bohumil Havrland, havrland@ftz.czu.cz