Podpora zemědělských kooperativ a koordinace projektu Podpora produkce ovoce a zeleniny s přidanou tržní hodnotou v Moldavsku

Cílová země: Moldavsko
Koordinátor projektu: Člověk v tísni, z ČZU v Praze: Jana Mazancová
Projektový tým: Alexander Kandakov, Jiří Hejkrlík, Michal Vacenovský, Jan Banout
Partneři projektu: Zemědělské kooperativy v oblastech Hirtop, Sculeni, Casanesti, Dobroghea Vece, Delaceu a Puhaceni
Donor: Česká rozvojová agentura
Doba realizace: 2014 - 2016

Cíl projektu:

Projekt je zaměřen na poskytování podpory vybraných zemědělských družstev v Moldávii. Zahrnuje to především technickou pomoc pro účinné fungování vybraných družstev, posílení jejich kapacit prostřednictvím školení, optimalizaci podnikových plánů a poskytování podpory při hledání přístupu jejich zemědělských produktů na místní i zahraniční trh.

Výstupy z projektu:

Úspěšná realizace projektu přispěje k cíli projektu, kterým je zajištění kontinuálního přísunu zemědělských produktů malých a středních farmářů na místní trh, zajištění potravinové bezpečnosti a tím zvýšení životní úrovně malých a středních výrobců zemědělských produktů v Moldávii.

Kontakt: Jana Mazancová, mazan@ftz.czu.cz