Podpora kvality a rozsahu poradenských služeb ve Woredě Angacha, v zóně Kembo Temboro

Cílová země: Etiopie
Koordinátor projektu: Kristina Rušarová
Projektový tým: Jana Mazancová, Jiří Hejkrlík, Veronika Jelínková, Lenka Pešková, Sandra Najmanová, Hidare Diriba Debar
Partneři projektu: SNNPR Odbor finančního a ekonomického rozvoje venkova, Hawassa University, Kancelář pro zemědělství a rozvoj venkova Woredy Angacha
Donor: Zahraniční rozvojová spolupráce ČR
Doba realizace: 2011 - 2013

Cíle projektu:

Zlepšení kvality a rozsahu poradenských služeb ve woredě Angacha a přispění tak k řešení hlavních překážek bránících rozvoji venkova v zóně Kembata Tembaro.

Výstupy projektu:

• 5 tréninkových center pro farmáře (Farmer Training Centres - FTCs), které jsou vybaveny nezbytnými nástroji, vzdělávacími zařízeními, demonstračními pozemky.
  • 2 FTCs, které jsou vybaveny zařízeními pro demonstrační chov zvířat (kozy, ovce).
  • 1 FTCs je rozšířeno o zpracovatelské centrum.
  • 85 rozvojových techniků a 200 zemědělců je vyškoleno v příslušných tématech.

Kontakty: Kristina Rušarová, rusarova@ftz.czu.cz