Podpora chovu sladkovodních ryb v horských oblastech

Cílová země: Vietnam
Koordinátor projektu: Petra Chaloupková
Projektový tým: Lukáš Kalous, Miloslav Petrtýl, Jan Banout, Dana Poláková
Partneři projektu: Výzkumný ústav pro akvakulturu
Donor: MZe ČR
Doba realizace: 2008 - 2010

Cíle projektu:

• Implementace udržitelného chovu sladkovodních ryb v provinciích Lang Son a Cao Bang.
  • Zlepšení životní úrovně venkovského obyvatelstva zavedením udržitelných technologií v oblasti chovu sladkovodních ryb vedoucích ke zvýšení produkce a k vytvoření stabilnějšího socioekonomického prostředí v cílové oblasti.
  • Projekt přinese široké farmářské komunitě vhodné dostupné technologie chovu, které budou vycházet z místních podmínek, budou trvale udržitelné, snadno reprodukovatelné a přátelské k životnímu prostředí.

Výstupy projektu:

Výstupy projektu zahrnují následující části, které na sebe vzájemně navazují:

1. Analýza potenciálu akvakultury
  2. Založení družstev chovatelů ryb
  3. Vyškolení místní odborníci (členové družstev chovatelů ryb)
  4. Praktické zavedení demonstračních chovů ryb (družstvy chovatelů ryb)
  5. Propagace (osvěta) implementovaného systému chovu ryb

Kontakt: Petra Chaloupková, chaloupkova@ftz.czu.cz