Technická a metodická pomoc při zakládání fakulty ve Vietnamu

Cílová země: Vietnam
Koordinátor projektu: Vladimír Krepl
Projektový tým: Jan Chyský a krátkodobé experti
Partneři projektu: CEPECE - Ministerstvo školství a vzdělávání (Centre for International Professional and Technological Cooperation and Exchange), HAU - Hanojská zemědělská univerzita
Donor: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Doba realizace 2006 - 2010

Cíl projektu:

Projekt je zaměřen na rozvoj kvalifikovaných lidských zdrojů ve výuce, stejně jako na rozšiřující se poradenské oblasti se zvláštním důrazem na aplikované technické, ekologické a zemědělské inženýrství ve Vietnamu. Nezbytné je posílení komunikace a didaktických dovedností učitelů a poradců, aby se účinně šířily relevantní informace na všech úrovních. Dále projekt přispívá ke zlepšení procesu vývoje vědeckého a aplikovaného výzkumu na základě podmínek vyplývajících z praktického průzkumu.

Výstupy z projektu:

• Analýza současných kompetencí učitelského sboru a poradenských pracovníků HAU v technickém, enviromentálním a zemědělském inženýrství, pořádání souvisejících seminářů.
  • Zhodnocení enviromentálních studijních programů a identifikace potřeb; společný vývoj návrhu enviromentálních studijních programů.
  • Identifikace potřeb v praktickém technickém a ekologickém inženýrství, výběr umístění a vybavení pro technické laboratoře.
  • Výběr místa a personálu pro Centre for Rural Sociology.
  • Zhodnocení stávajících poradenských služeb a kompetencí v oblasti enviromentální problematiky CEPECE zaměstnanců, pořádání souvisejících seminářů.

Kontakt: Vladimír Krepl, krepl@ftz.czu.cz