Zlepšení kvality vzdělávání na Mongolské státní zemědělské univerzitě

Cílová země: Mongolsko
Koordinátor projektu: Jiří Hejkrlík
Projektový tým: Jana Mazancová, Petra Chaloupková,  Vladimír Verner, Gombodorj Ganchimeg
Partneři projektu: Mongolská státní zemědělská univerzita
Donor: Česká rozvojová agentura
Doba realizace: 2012 - 2013

Cíle projektu:

Projekt přispívá ke zlepšení kvality mongolského vysokoškolského vzdělávání v oblasti zemědělství a rozvoje venkova prostřednictvím přenosu praktických znalostí mezi Českou zemědělskou univerzitou a Mongolskou státní zemědělskou univerzitou (MSUA). Projekt bude založen na přímém příspění českých univerzitních lektorů a manažerů k rozvoji ekonomické a obchodní školy (SEB) MSUA.

Výsledky projektu:

• Analýza současné situace v oblasti vzdělávání, mezinárodních vztahů a vědě a na základě těchto výsledků budou prováděny uričté aktivity v daných oblastech.
  • V oblasti kvality vzdělávání, bude kladen důraz především na vytváření pedagogických a didaktických kapacit místních akademických pracovníků, zavedení moderních metod výuky (případové studie, diskuse, plánování a realizace projektů, e-learning, atd.), úvod systému managementu kvality, monitorování a hodnocení, podpora IT systémů pro studenty a lektory a zlepšení anglického jazyka mongolských lektorů.
  • V oblasti výzkumu bude kladen hlavní důraz na identifikaci a realizaci společných výzkumných témat, podporu vědeckých aktivit SEB a podporu talentovaných mongolských studentů a jejich výzkumných projektů
  • V oblasti mezinárodních vztahů bude projekt upřednostňovat akreditaci společného double-degree programu mezi MSUA a ČZU a navýšení mezinárodních mobilit studentů MSUA.
  • Zlepšení vybraných předmětů prostřednictvím přímé účasti českých FTZ / ČZU lektorů v Mongolsku a vybavení SEB nezbytným náčiním a učebními materiály.

Kontakt: Jiří Hejkrlík, hejkrlik@ftz.czu.cz