IQAT - Posilování kapacit při implementaci systému institucionálního zajištění kvality a typologie skrze využívání principů Boloňského procesu

Cílová země: Kazachstán, Uzbekistán
Koordinátor projektu: Jiří Hejkrlík
Projektový tým: Jaroslav Havlíček, Jana Mazancová, Michaela Garguláková, Helena Šebková (CSVŠ), Vladimír Roskovec (CSVŠ), Jan Beseda (CSVŠ),, Michaela Šmídová (CSVŠ)
Partneři projektu:
  • Centrum pro studium vysokého školství, v.v.i. (ČR),
  • Univerzita v Alicante, (Španělsko),
  • Univerzita Konstantina Filozofa v Nitře (SK),
  • Lotyšská univerzita v Rize (Lotyšsko),
  • Agro-technická univerzita S.Seifullina Kazacha v Astaně (KZ),
  • Mezinárodní vzdělávací korporace z Almaty (KZ),
  • Státní technická univerzita v Karagandě (KZ),
  • Chemicko-technologický institut v Taškentu (UZ),
  • Zemědělský institut ze Samarkandu (UZ)
  • Státní univerzita v Andijanu (UZ)
Donor: Zahraniční rozvojová spolupráce ČR
Doba realizace: 2015 - 2017

Cíl projektu:

Projekt IQAT je zaměřen na posilování kapacit zajišťujících kvalitu vzdělávání a týkajících se zavádění Boloňského procesu ve dvou regionech centrální Asie – Kazachstánu a Uzbekistánu.

Specifické cíle projektu IQAT pokrývají následující oblasti:

• Zmapování současné situace zajišťování kvality vzdělávání na úrovni národní, jakožto individuálních institucí vysokého školství,
  • Identifikace principů a doporučení pro implementaci Boloňského procesu pro vysokoškolské instituce v Kazachstánu a Uzbekistánu,
  • Organizace interaktivních tréninků a školení,
  • Transfer know-how a dobré praxe,
  • Sdílení zkušeností mezi Evropskými vysokoškolskými institucemi a institucemi v Kazachstánu a Uzbekistánu,
  • a zdůraznění nových priorit Boloňského procesu druhé dekády (sociální témata, informační systémy).

Výstupy z projektu:

Mezi očekávané výstupy projektu IQAT patří plně vyškolení pracovníci managementu jednotlivých partnerských vysokých škol a implementace nově vytvořených či zlepšených systémů zajišťování kvality partnerských institucí.

Kontakt: Jiří Hejkrlík, hejkrlik@ftz.czu.cz