Den otevřených dveří na FTZ

Fakulta tropického zemědělství srdečně zve všechny zájemce a uchazeče o studium na Den otevřených dveří, který se bude konat v pátek 24. listopadu ve vestibulu pavilonu T.

Co bude pro vás připraveno?

V časech 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 a 14:00 budou v pavilonu T probíhat informační schůzky, kde se dozvíte od našich pedagogů potřebné informace o studiu a studijních programech na FTZ. Po skončení každé informační schůzky si můžete prohlédnout naše laboratoře i Botanickou zahradu FTZ, který vás srdečně zve na výstavu citrusů. Tato výstava bude probíhat jak v prostorách Botanické zahrady (přístupná zadním vchodem v době od 8:00 do 15:00), tak v pavilonu T.

Součástí Dne otevřených dveří budou rovněž přednášky i promítání filmů určené nejen studentům FTZ, ale rovněž návštěvníkům DOD, uchazečům o studium i ostatním zájemcům.

Nabídka přednášek:

• How we can feed the world in 2050 (v angličtině) - přednášející doc. Lojka, pavilon T, přednáškový sál T1, od 12:15 hod., délka 90 min.
  • Představení farmového chovu antilopy losí a záchranného programu antilopy Derbyho - Dr. Fedorova, pavilon T, učebna T137, od 10:30 a 14:00 hod., délka 45 min. (kapacita je omezená, v případě zájmu o návštěvu se skupinou větší než 5 osob, prosím, kontaktuje Dr. Fedorovou
  • Diagnostické metody a genetika (chcete se dozvědět, jak identifikovat zločince, prokázat rodičovství či odhalit onemocnění?) - Dr. Černá Bolfíková, kruhová hala, RKU II, od 14:00 hod., délka 90 min.

Nabídka filmů o projektech fakulty:

• Djink-i-Junka (Buš bývala temná) - film o záchranného programu antilopy Derbyho - pavilon T, učebna T137, od 11:15, 12:30 a 14:45 hod., délka 48 min.
  • Tropické méně známé plodiny a výživa lidí: Etnobotanická studie na ostrovech Samoa - pavilon T, učebna T137, od 9:30, 12:00 a 13:00 hod., délka 25 min.

Dále budou ve vestibulu pavilonu T v době od 9:00 do 15:00 přítomni současní studenti FTZ (poznáte je podle uniformních oranžových triček s logem fakulty), kteří vám rádi zodpoví jakékoliv dotazy, nabídnou informační letáky o FTZ i studijních programech. Také se zde můžete dozvědět o aktivitách našich studentských spolků - BeFair na ČZU, kde můžete zdarma ochutnat fairtradovou kávu, čaj, čokoládu, a Derbianus Conservation, který se zabývá záchranou antilopy Derbyho.

Níže ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak u nás probíhaly předchozí Dny otevřených dveří. A ZDE se můžete podívat, jak u nás probíhá výuka.

Jak se k nám dostanete?

Česká zemědělská univerzita a její fakulty se nachází v Praze 6 - Suchdole a je zde velmi dobré spojení městskou hromadnou dopravou i dalšími způsoby dopravy. Nejrychlejší trasa z centra Prahy je metrem A do stanice Dejvická,  kde nastoupíte do autobusu č. 107 nebo 147 a vystoupíte na zastávce Zemědělská univerzita. Poté se vydáte pěšky přes nejbližší křižovatku do areálu ČZU, kde vás informační tabule a šipky dovedou až k Fakultě tropického zemědělství.

TĚŠÍME SE NA VÁS!