Podpora mobilit na krátkodobá studia a stáže

Oddělení mezinárodních vztahů a Oddělení pro vědu, výzkum a doktorské studium FTZ oznamují možnost požádat o příspěvek na cestovní náklady (tzv. „Grant na podporu mobility studentů“) studentům doktorského studia. Finanční podpora se týká částečného krytí cestovních nákladů spojených s vypracováním Ph.D. práce ve spolupráci se zahraniční univerzitou, nebo o podporu stáže na české i zahraniční excelentní instituci v univerzitním prostředí i mimo něj. Upřednostňovány budou výjezdy s výzkumným záměrem (v souvislosti se zpracováním kvalifikační práce) před výjezdy na letní školy (LŠ), ovšem výjezdy na LŠ, semináře a konference mohou být podpořeny.

Žádost o příspěvek musí obsahovat následující údaje:

• Jméno a kontaktní údaje žadatele
  • Název disertační práce
  • Jméno školitele
  • Název univerzity / instituce, země:
    • Pro doktorské studenty název české nebo zahraniční univerzity / instituce, na které proběhne část vědecké práce, příp. která se podílí na organizaci LŠ/konference/semináře
  • Časové rozvržení projektu (min. 31 dní pro mobility budoucí), odhadovaný rozpis nákladů, stručně popsaná problematika, hlavní hypotéza a cíl projektu, metodika, využití výsledků
  • Souhlas školitele (formulář na webu)

Pro podání žádosti použijte online formulář a přiložte letenku (pokud již máte).

Žádosti podávejte do 25. září 2022, do 23:59. Žádosti dodané později nebudou akceptovány. Žádosti podané jinou formou nebudou akceptovány. Věnujte pozornost instrukcím uvedeným v online formuláři.

Na tento jednorázový příspěvek ve formě stipendia nevzniká právní nárok.

Podpořeny mohou být POUZE FYZICKÉ MOBILITY, nelze podpořit virtuální mobility.

Student je povinen do 10-ti pracovních dnů po návratu předložit:

• Závěrečnou zprávu (formulář k dispozici na webu FTZ)
  • Potvrzení o účasti vydané partnerskou univerzitou (hlavičkový papír instituce, razítko, podpis)
  • Palubní lístky ze všech letů (=boarding pass) / místenky, kopie letenky/jízdenky
  • 3 barevné fotografie ze studijního pobytu (elektronicky, v nejvyšší kvalitě), spolu se svolením k použití pro propagaci FTZ
  • Souhlas s použitím fotografií pro propagaci FTZ (formulář k dispozici na webu FTZ)