Aktuality FTZ - e4

Jak to vidí Dr. Jiří Černý: Think Thank Hospodářských novin

Sundali jsme roušky a opět můžeme volně dýchat. Koronavirus způsobil, že se valná většina z nás rozhodla strávit prázdniny doma. Atmosféra strachu je již pryč a ve vzduchu je cítit oživení veřejného prostoru a touha po bezstarostnosti.

Virolog Černý: Česko nebylo na epidemii připraveno.

Je stoprocentní nesmysl, že by byl virus vyroben uměle, tvrdí evoluční virolog Jiří Černý z Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze. Přečtěte si celý rozhovor zde.

Náš vědecký pracovník RNDr. Jiří Černý, Ph.D. pátrá po původci koronaviru. Přečtěte si, co zatím objevil...

Naše studie na toto téma ukazuje, že nCoV2019 se vyvinul z východoasijských netopýřích koronavirů pouze vzdáleně příbuzných těm, které dali vzniknout pandemii SARS. Přenašečem těchto virů je netopýr Rhinolophus sinicus,