Tropical News 6 - “Newsletter for FTA Friends”

Dear students, colleagues, alumni, and FTA friends, Welcome to the sixth issue of Tropical News.

Our newsletter will give you a brief insight into the latest activities and international cooperation at the Faculty of Tropical AgriSciences at the Czech University of Life Sciences Prague.

This newsletter is distributed twice a year and we would like to inform all our current and future partners of the news from our faculty to create new opportunities for cooperation.
We will be happy to get you involved in FTA activities, so feel free to get in touch with us!

Thank you for your continued support!

You can find the Newsletter in the attached file below and previous Newsletters here.

Absolvent FTZ, Petr Kříž, byl jmenován ředitelem Správy Národního parku České Švýcarsko

Petr Kříž, absolvent České zemědělské univerzity v Praze, Fakulty tropického zemědělství (dříve Institut tropického a subtropického zemědělství), uspěl ve výběrovém řízení, které Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo koncem září letošního roku. Přihlásilo se do něj celkem šest uchazečů. Podle výběrové komise byl nejkvalitnějším uchazečem právě Kříž, který má bohaté profesní zkušenosti z pozice ředitele regionálního pracoviště AOPK ČR (Agentura ochrany přírody a krajiny ČR) a velmi dobře zná i specifika národního parku. V minulosti pracoval také na Správě CHKO Labské pískovce, která tvoří ochranné pásmo právě Národnímu parku České Švýcarsko.

Čeští etnobotanici pomohli vybudovat výzkumnou laboratoř na Filipínách

„Spolupráci s místními vědeckými pracovníky navázal prof. Ing. Ladislav Kokoška, PhD., už v roce 2016, a od té doby jsme na Filipínách podnikli čtyři úspěšné expedice,“ říká vědecko-výzkumná pracovnice z Laboratoře etnobotaniky a etnofarmakologie na Fakultě tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze Ing. Markéta Houdková, PhD.