Aktuality - projekty

Conference co-organized by BRT

In November 2019, our Biogas Research Team co-organized conference in Bila Tserkva (Ukraine).

Studentská vědecká konference v Kambodži

FTZ pořádala druhý ročník mezinárodní vědecké konference pro mladé vědce a studenty, která se konala 5. prosince 2019 na Royal University of Agriculture (RUA) v Kambodži.

Workshop na téma Project management a HR AWARDS na Ukrajině

Zástupci z FTZ organizovali školení s názvem „Project management training - preparation of the EU Projects“ a „HR Awards“ na partnerských univerzitách na Ukrajině - Sumy National Agrarian University, Sumy State University, Bila Tserkva National Agrarian University v rámci projektu „Podpora mladých univerzitních kapacit v oblasti kvality vzdělávání a vědecko- výzkumných aktivit na Ukrajině“.

Scientific Conference at Royal University of Agriculture

The scientific conference 2019 for young scientists and students will be held on 5th December 2019 at the Royal University of Agriculture, Phnom Penh, Cambodia.

Multidisciplinary conference for young researchers - Bila Tserkva BTNAU

Call for absract extended till 25th October 2019!

Thai delegates of the PISAI project at FTA

This Autumn 2019, the delegates of the PISAI project (Participatory and Integrative Support for Agricultural Initiative) from Thai partner universities visited the Czech University of Life Sciences Prague (CULS) as arranged by the Faculty of Tropical AgriSciences (FTA).

Letní škola v Kambodži 2019

V letošním srpnu se na Royal University of Agriculture (RUA) v Kambodžském Phnom Penhu konala již šestá letní škola, která je nedílnou součástí rozvojových projektů podporovaných Českou Rozvojovou Agenturou (ČRA).

Jak běží léta s antilopami

Spolupráce zaměstnanců a studentů Fakulty tropického zemědělství na záchraně západního poddruhu antilopy Derbyho v Senegalu se brzy překulí do svého dvacátého roku....

Summer school in Ukraine - Call for participants

Call for participants - Summer school at Bila Tserkva National Agrarian University with topic "Research in practice - Waste management", 22th – 31th August, 2019

EIT Food RIS Solutions - možnost zapojení pro týmy studentů - přihlášky do 30/06/2019

Dovolujeme si Vás informovat o soutěži pro studenty a mladé výzkumníky EIT Food RIS Solutions, kterou pořádá EIT Food.

Mezi levharty v jižní Namibii

Cílem výzkumu je zjistit velikost a rozšíření tamní populace levhartů, jejich habitatové a potravní preference.

Erasmus days

Přijďte se dozvědět více o programu, prohlédnout si soutěžní fotky, poslechnout si přednášky i prezentace studentů, kteří již na Erasmu byli....

13. -14. února od 10:00 do 14:00 v menze ČZU

Zástupci FTZ se zúčastnili zahájení projektu LEAP4FNSSA

V těchto dnech byl v metropoli africké Ghany Akkře oficiálně zahájen projekt v rámci programu Horizont 2020 s názvem „Long-term Europe-Africa Partnership for Food and Nutrition Security, and Sustainable Agriculture (LEAP4FNSSA)“.

Collaboration agreement signed with the National University of Mongolia

For the last two years members of our Faculty of Tropical AgriSciences have been lecturing a summer school on “livestock-wildlife interactions”, organised by the NGO People in Need. This initial contact finally lead to signing a Memorandum of Understanding with the National University of Mongolia,

FTA hosts director of Gobi B to work on the conservation of this protected area

In December, FTA had the pleasure to host the director of Great Gobi B Strictly Protected Area in Mongolia, Ganbaatar Oyunsaikhan, as part of the ongoing collaboration between our institutions and Prague Zoo.

Research project in West Sumatra, Indonesia

Lukas Pawera, a PhD student and member of the TRIBE team has successfully finished a research project in West Sumatra, Indonesia. 

Vyhlášení 1. Otevřené výzvy Fondu pro bilaterální vztahy

Od 31.8.2018 je možné žádat z fondu pro Bilaterární vztahy podporu na přípravu spolupráce s Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem. Je možné pokrýt žádostí až 100% prostředků způsobilých nákladů.

Žádosti mohou být předkládány průběžně od data vyhlášení otevřené výzvy až do 30. srpna 2019, nebo do vyčerpání alokace výzvy.

FTZ pořádala studentskou vědeckou konferenci v Kambodži

V rámci rozvojového projektu „Zlepšení úrovně vědy a výzkumu na Royal University of Agriculture v Kambodži“ vedl tým odborníků z Fakulty tropického zemědělství a Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů.

IPB Job Fair “Career and Entrepreneurship Expo 2018”

IPB Job Fair Career and Entrepreneurship Expo 2018 was held at Bogor Agriculture University in Indonesia 21st and 22nd September 2018.

Another collaboration successfully established!

Faculty of Tropical AgriSciences officially build up a partnership with Higher Institute of Environmental Sciences (HIES) in Cameroon

Česká účast z FTZ na International Pangolin Symposium v Chicagu 2018

Autor: Markéta Swiacká. V průběhu srpna se konala v Chicagu první mezinárodní konference zaměřená na ochranu luskounů, jejímž pořadatelem byla Chicago Zoological Society v Brookfield Zoo.

Boj s prasečími výkaly aneb jak FTZ pomáhá ve Vietnamu

Pokud jste si nestihli zakoupit červencový díl časopisu 21.století a dočíst se tak o našem bioplynovém týmu, který dlouhodobě působí zejména ve středním Vietnamu, můžete si ho stáhnout a prohlédnout v přiloženém souboru.

Cashews farming in Kenya

Our students (Veronika Kristufova and Winnifred Okpo) are collecting data for their thesis. Here are their greetings from Kenya:

Terénní výzkum studentů na Ukrajině

Terénní výzkum studentů na Ukrajině na téma "Agri-Cooperatives and Institutions for Rural Development" je stále v plném proudu!

English ☰ Menu