Den otevřených dveří na Fakultě tropického zemědělství ČZU

Zveme všechny zájemce o studium a další návštěvníky na Dny otevřených dveří, které proběhnou 21. ledna (9:00 - 15:00) a 22. ledna (9:00 - 13:00) v budově Pavilonu tropického zemědělství, v areálu ČZU v Praze (viz plánek v příloze).

V rámci programu Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze se můžete těšit na infostánek s informacemi o fakultě a studiu (prohlídky laboratoří a botanické zahrady FTZ, stánek Derbianus Conservation prezentující záchranný program antilopy Derbyho, a samozřejmě na férovou kávu od spolku Be Fair na ČZU. Dále se můžete dozvědět něco o farmovém chovu antilop losích a lam guanako, k vidění budou i ukázky antilopích rohů a kůží.

Informační schůzky pro zájemce o studium proběhnou v pátek v 10:00, 11:00 a 13:00 v sobotu od 11:00 v místnosti 116. Informační schůzky trvají cca 30 minut.

V pátek 21.1. ve 12 h proběhne beseda s virologem Dr. Jiřím Černým na téma, jak předcházet pandemiím. Dr. Černý je expertem FTZ na zoonózy (přenosy virů ze zvířete na člověka) a zároveň zakladatelem CINeZu (Centra infekčních nemocí zvířat).

Událost na Facebooku naleznete ZDE.

Pokud páteční akci nestihnete, můžete se k nám připojit online na Facebooku či zhlédnout videa prezentující všechny studijní programy na fakultním YouTube kanále ZDE.

Můžete nás kontaktovat na našich sociálních sítích:

Facebook a Instagram (@ftz.czu.cz), e-mailem: admission_ftz@ftz.czu.cz nebo telefonicky: +420 22438 2164 – dotazy týkající se přijetí do studia, průběhu studia apod.

Těšíme se na vás! Vaše Fakulta tropického zemědělství

Pusťte si video Věda na Tropech, které vám poodhalí, jaký výzkum probíhá v nově vybudovaném Pavilonu tropického zemědělství na FTZ:

Kdo vás na Tropech bude učit si můžete prolistovat ZDE a nebo si můžete poslechnout rozhovor s naším děkanem prof. dr. ir. Patrick Van Damme ZDE.

Zajímá vás, jak vypadá studium a výjezdy našich studentů? Podívejte se na video nebo do galerie níže.

Podmínky pro vstup do budov ČZU v rámci Dne otevřených dveří: Používání ochranných prostředků dýchacích cest. Všechny osoby ve vnitřních prostorech ČZU mají povinnost používat ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), které brání šíření kapének. Dále bude při vstupu kontrolována bezinfekčnost, bude tedy nutné prokázat se:- potvrzením vystaveným poskytovatelem zdravotních služeb o tom, že prodělali onemocnění COVID-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní, nebo- národním certifikátem o provedeném nebo dokončeném očkování vydaný oprávněným subjektem působícím v ČR nebo v jiném členském státě EU, přičemž od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní, nebo- potvrzení poskytovatele zdravotnických služeb o negativním výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 ne starší než 72 hodin, avšak pouze u osoby do dovršení 18 let věku, nebo osoby, která doloží, že se nemůže podrobit očkování proti onemocnění COVID-19 pro kontraindikaci, osoby očkované proti onemocnění COVID-19, pokud od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu neuplynula doba 14 dnů. V případě dvoudávkového schématu nebyla podána druhá dávka a od aplikace první dávky očkovací látky ke dni prokazování této skutečnosti neuplynula maximální doba stanovená pro aplikaci druhé dávky očkovací látky podle SPC, nebo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu neuplynula doba 14 dnů.