Organizace zbývající části akademického roku 2019/2020 v oblasti pedagogiky

Vzhledem k trvajícímu období stavu nouze a za platnosti ochranných opatření v souvislosti s pandemii viru COVID-19 bylo nutné provést některé změny oproti harmonogramu akademického roku. Je nám jasné, že současná situace zvyšuje napětí a stres, kterému jste vystaveni, proto všechna opatření směřujeme k tomu, aby bylo vám - studentům umožněno akademický rok úspěšně dokončit.

Změna termínu státních závěrečných zkoušek na FTZ pro akademický rok 2019/2020

V souvislosti s aktuální situací kolem šíření nemoci COVID-19 dochází ke změně termínu konání státních závěrečných zkoušek (SZZ) na Fakultě tropického zemědělství (FTZ).

Zápisky z pracovní cesty do Kamerunu

Tropický entomolog a zároveň nový pedagog naší fakulty, doc. Jan Šobotník, se ze své pracovní cesty do Kamerunu vrátil s rozporuplnými pocity: na jedné straně katastrofální úbytek termitů v lese, na straně druhé však také vzorky termitofilního hmyzu, který byl dosud vědě neznámý.