Aktuality

CZU mobiLAB nabízí komplexní řešení detekce infekčních onemocnění (včetně COVID-19) v těžko dostupných oblastech rozvojových zemí

Problematikou přenosu infekcí a jejich detekcí, především viru SARS-CoV-2, se zabývají odborníci z Fakulty tropického zemědělství (FTZ)

Nejezte tu gorilu! FTZ zve na přednášky v rámci Týdne vědy a techniky

Fakulta tropického zemědělství ČZU v Praze Vás zve na sérii online přednášek s názvem „Nejezte tu gorilu! Rizika a přínosy lovu a konzumace masa z buše“, které proběhnou v rámci Týdne vědy a techniky. Letošním tématem fakulty je totiž „maso z buše“ alias BUSHMEAT a vy se dozvíte více o jeho rizicích pro ohrožené druhy i lidské zdraví. Každá ze šesti přednášek vyvrcholí závěrečnou diskuzí, ve které budeme zvažovat argumenty pro a proti konzumaci masa z pralesa.

FTZ z Etiopie: Jak zefektivnit produkci a zpracování ovoce?

V rámci projektu Zavádění ovocného hodnotového řetězce pro zlepšenou výživu a efektivní produkci v Arba Minch Zuria se tři zástupci FTZ (Anna Maňourová, William Nkomoki a Jan Staš) společně s odborníky z Mendelovy univerzity v Brně vydali do Etiopie zahájit nový čtyřletý rozvojový projekt s cílem zlepšit znalosti a dovednosti místních farmářů, diverzifikovat lokální ovocnou produkci, zpřístupnit pěstitelům nové obchodní možnosti a snížit posklizňové ztráty.