Aktuality - věda a výzkum

Bohdan Lojka: Stromy na zemědělské půdě udržují úrodnost, zabraňují erozi a zlepšují mikroklima

Mezinárodní den stromů se slaví již od poloviny 19. století, v České republice připadá právě na 20.10. Profesor Bohdan Lojka z Katedry tropických plodin a agrolesnictví FTZ ČZU se při této příležitosti rozhovořil pro Radio Proglas o významu stromů na zemědělské půdě.

Právě vychází časopis Živá univerzita č. 3-4/2021

Výběr z aktuálního dění na ČZU vám přináší nové dvojčíslo Živé univerzity, které vychází online anebo ho naleznete v kampusu v tištěné podobě.

Výstava chilli papriček v Botanické zahradě FTZ

Vážení příznivci chilli papriček, dovolujeme si Vás srdečně pozvat na výstavu těchto krásek do naší Botanické zahrady. K vidění bude vice než 100 kultivarů chilli papriček.

Pozvánka na Den s FTZ

Zveme Vás na Den s Fakultou tropického zemědělství ČZU v Praze, který se bude konat 15.10.2021

24.9. 2021 začíná na kampusu ČZU Noc vědců na téma ČAS

...a Fakulta tropického zemědělství se vám tentokrát otevře od 17:00 do 22:00. Srdečně vás zveme k prozkoumání našich laboratoří, k poznávačce koření či esenciálních olejů a pro odvážné nabízíme i možnost zapojit se do bojové hry.

Cena Wernera von Siemense 2021 Letos můžete vyhrát i Vy!

Již 24. rokem oceňujeme nadané studenty přírodovědných a technických oborů, akademické osobnosti a nadšené vědce prestižní Cenou Wernera von Siemense. Svým rozsahem, výší finančních odměn a tradicí patří naše soutěž mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v České republice.

Vítězné práce vybírají nezávislé komise složené z rektorů a prorektorů předních českých univerzit, ředitelů ústavů AV a předsedkyně Akademie věd.

Přihlašování začne 1. srpna 2021. Těšíme se na nové přihlášky a děkumeme všem fanouškům vzdělání a vědy.

Doplňkové kolo na Erasmus+ studijní pobyt v letním semestru 2021/22

Přihlásit se můžete nahráním následujících dokumentů https://1url.cz/@Erasmus_Apps nejpozději do 19. září 2021, do 23:59 h

TROPENTAG 2021

Fakulta tropického zemědělství Vás srdečně zve na veřejné streamování virtuální konference Tropentag 2021, které proběhne 15.- 17. září 2021 v Pavilonu tropického zemědělství, ČZU

Jazykové kurzy 2021/2022

Dobrovolné jazykové kurzy jsou určeny pro doktorandy, studenty a zaměstnance ČZU Praha a jsou odborně garantovány KJ PEF ČZU. 

Next Community Talk: Human modified landscapes in Northern Ecuador

Presenter: Hans Verbeeck - UGent. COFOREC made operational a forest plot network for long-term ecological research on biodiversity and eco-system functioning in natural and reforested areas along a large environmental gradient in a highly diverse, strongly anthropogenic tropical landscape (Andean-Chocó). 

Opět jsme bojovali za Sustainable Development Goals!

Ani pandemie nemohla zastavit členy volejbalového týmu Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze v účasti na turnaji v plážovém volejbale na podporu globálních cílů OSN

Join YPARD at TROPENTAG 2021

Each year YPARD partakes in the annual interdisciplinary conference on research in tropical and subtropical agriculture, natural resource management and rural development  “Tropentag” with an interactive workshop.

Biogas Research Team photo competition: “The wonders of waste management”

Globally, more people make their living from waste management than from any other sector, apart from farming. Nevertheless, somehow this massive sector is quite underrated and still not receiving enough attention. So, let´s change it!

Jsme ve finále soutěže ADAPTERRA AWARDS 2021!

Pojďte podpořit Pavilon tropického zemědělství v soutěži o nejlepší adaptační řešení na klimatické změny. Hlasujte ZDE.

How does the tropical reality concern the Czech Republic?

“What we have seen is that over time now, a number of crops that we equate with southern areas are also being at least tested in the Czech Republic.“ Read or listen to the full interview HERE.

6. ročník mezinárodní ochranářské konference GBCC v Praze

Kam směřuje svět po roce 2020? Nutný posun od krize k ochraně biodiverzity je tématem 6. ročníku mezinárodní ochranářské konference GBCC, která se uskuteční 10.-12. listopadu 2021 v Praze

Právě vychází časopis Živá univerzita č. 1-2/2021

Výběr z aktuálního dění na ČZU vám přináší nové dvojčíslo Živé univerzity, které vychází online a zároveň i v tištěné podobě. Nejnovější dvojčíslo přináší letošní novinky i z Fakulty tropického zemědělství.

FTZ vyzývá k podpoře Zoo Hodonín, zdevastované ničivým tornádem

Tornádo, které je typické spíše pro hollywoodské filmy nežli české luhy a háje se v noci 24. června prohnalo jižní Moravou a mimo jiné srovnalo se zemí půlku ZOO HODONÍN

Na otočku v Kamerunu – věda, rozvoj, termiti

Kamerun je země plná extrémů a terénní výjezdy v něm řadím k těm nejnáročnějším vůbec. Vše buď extrémně dobře funguje, vypadá nadějně, člověka motivuje, nebo se děje přesný opak. A touhle sinusoidou tak zvaných „ups and downs“ si člověk prochází téměř neustále. Ačkoliv s kolegou Janem Šobotníkem v zemi rozhodně nepatříme mezi nováčky (na kontě 6-8 výjezdů), Kamerun si vždy najde něco, čím nás překvapí. I proto nás to baví!

Summer Course with the theme of “Green Technology for Sustainable Tropical Agriculture”

We are pleased to invite you to join Summer Course with the theme of “Green Technology for Sustainable Tropical Agriculture”, which will be held on? August 16-28, 2021 Via Zoom Meeting

Tropical News 3 - “Newsletter for FTA Friends”

Dear Reader, Welcome to the third issue of Tropical News. Our Newsletter provides a brief insight into the latest updates about activities and international cooperation at the Faculty of Tropical AgriSciences, the Czech University of Life Sciences Prague.

Jak to vypadá s budoucnosti tradiční západoafrické dřeviny – Garcinia Kola?

...to a mnohem více zkoumá ve svém článku, který vyšel v aktuálním čísle časopisu Nová Botanika doktorandka FTZ ČZU Anna Maňourová.

Mobilní laboratoře CZU mobiLAB v Zambii

Odborníci z Fakulty tropického zemědělství uvedli do provozu 3. jednotku CZU mobiLAB – mobilní laboratoře na detekci infekčních chorob

Summer School “Ecosystem Services within an Agricultural Landscape”

 Novi Sad, Serbia 5th- 9th of July, 2021, The SS is intended for PhD and master studies, but also would be considered.

Rozhovor děkana fakulty pro ČT24

V rozhovoru se prof. Van Damme věnuje následujícím tématům: jak přežít v době klimatických změn, proč je pro zemi jako ČR, která má mírné podnebí, důležité zabývat se tropickým zemědělstvím a jak můžeme v těchto oblastech pomáhat.

Registration is now open for our international evaluation conference!

This year, for the first time, we will have several English-language sessions - come join us from wherever you happen to be!

Energising Africa

In a special three-part podcast series, Energising AfricaSciDev.Net investigates progress towards electricity, infrastructure and internet access in Sub-Saharan Africa.

FNSSA Stakeholder Engagement Week Virtual Event

Let us kindly invite you to the On-Line Thematic Session: Activities of central and eastern EU countries in research and Innovation partnership with Africa as a part of Stakeholder engagement week that is organized within LEAP4FNSSA project

CAAEES Annual Seminar 2021

Rádi bychom vás pozvali na seminář CAAEES, který proběhne dne 18. května 2021. Více informací najdete ZDE.

 

FOTOREPORTÁŽ: Inaugurace děkana prof. Patricka Van Damma

Dne 5.5. se konala inaugurace nového děkana Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze prof.ir.dr. Patricka Van Damma. Do úřadu ho jmenoval rektor ČZU prof. Petr Sklenička. Vystřídal tak ve funkci dosavadního děkana fakulty prof. Jana Banouta.

Tropentag 2021 - reminder - Call for papers

'Towards shifting paradigms in agriculture for a healthy and sustainable future', organised by University of Hohenheim, September 15-17, 2021

Dr. Francisco Ceacero from FTA became a guest editor in journal Symmetry

Dear colleagues, It is my pleasure to invite you for contributions to a new special issue of the journal Symmetry (JIF=2.645, Q2 in Multidisciplinary Sciences) with the topic “Fluctuating Asymmetry in Ungulates”, for which I will be guest editor together with Dr. Roberta Chirichella from the University of Sassari, Italy.

Programy Fulbrightovy komise na rok 2022/2023 a webináře

Rádi bychom s přicházejícím jarem upozornili na programy Fulbrightovy komise na rok 2022/2023 a na webináře, které o nich pro zájemce plánujeme právě na jarní období.

Jak se daří rozvoji integrovaného zemědělství v Zambii?

Tým z ČZU, ve složení Vladimír Verner, Radim Kotrba, Zbyněk Polesný, Jan Staš z FTZ a Miloslav Petrtýl z FAPPZ, se právě nachází v Zambii, kde pokračují v implementaci rozvojových projektů „Integrated Farming II“ vedeným Mendelovou univerzitou v Brně a „Agribussines4LIFE“ koordinovaným Charitou Česká republika. Jak to s projekty vypadá? Podívejte se do galerie níže...

„Vypadá to, že jsme velmi blízko úspěchu...“

...říká prof. Ladislav Kokoška v Show Jana Krause o vyhlídce na patent nové formy antibiotik, jež by se inhalovala přímo do plic.

Save the date: Evaluation Society Conference "Approach to people and data"

Fakulta tropického zemědělství ČZU ve spolupráci s Českou evaluační společností pořádá další ročník mezinárodní konference zaměřené na teorie i praxi v evaluacích. Odborné příspěvky zahrnují jak výzkumné a evaluační metody, tak realizace a dopady evaluací do „evidence-based“ hodnocení politik. Letošní odborné téma je zaměřeno na „Přístupy k datům a lidem“.

Výroční zpráva 2020 + slovo děkana FTZ

Vážení kolegové, drazí studenti a přátelé Fakulty tropického zemědělství, jako obvykle, tak i letos bych se s Vámi rád podělil o nejdůležitější události, které naší fakultu potkaly v roce 2020.

CALL FOR ABSTRACTS: 2nd International Agrobiodiversity Congress

The call for abstracts for the 2nd International Agrobiodiversity Congress – Agrobiodiversity for food system transformation, is now open. The Congress, scheduled for 15 to 18 November 2021, will focus on the role that agrobiodiversity can play in positively changing our food systems. The deadline for abstract submission is 30 June 2021.

Zkoušíme vyvinout plynné antibiotikum, které by se dalo inhalovat do plic

...říká etnobotanik prof. Ladislav Kokoška v pořadu Blízká setkání s Adélou Gondíkovou na Českém rozhlase - Dvojka

Molecules Webinar: Biological and Pharmacological Activity of Plant Natural Compounds

Do not miss out our Prof. Kokoška on the upcoming panel on the Biological and Pharmacological Activity of Plant Natural Compounds

Global Fund for Ecosystem-based Adaptation opens first call

Did you know nature is one of our best defences for adapting to climate change? This brand-new funding opportunity is now scaling up Ecosystem-based Adaptation (EbA) across the world. 

Češi vytvořili mobilní laboratoř, která má odhalit ebolu i covid-19

Přírodovědec Hynek Roubík stojí u zrodu zřejmě nejmenší mobilní laboratoře světa, která umí v odlehlém terénu rozpoznat infekční choroby včetně nového koronaviru. „Jsme nesrovnatelně menší a levnější než obdobné projekty,“ říká vědec z České zemědělské univerzity a spoluautor projektu CZU mobiLAB. Jeho hlavním těžištěm práce je přitom problematika zpracování organického odpadu v rozvojovém světě.

Submit your abstract for Plant Research for Climate Emergency - virtual edition

The virtual edition of Plant Science for Climate Emergency is taking place on 7-8 June 2021. This conference is organized by VIB, a non-profit life sciences research institute in Belgium and a world leader for advanced plant sciences. 

Check our new video about CZU mobiLAB

Watch the video in which you can see how our CZU mobiLAB is built and much more...

2021 GCHERA World Agriculture Prize Nominations Now Open till June 30th

Global Confederation of Higher Education Associations for Agriculture and Life Sciences about the World Agriculture Prize. 

Online Den otevřených dveří na Fakultě tropického zemědělství ČZU

Zveme všechny zájemce o studium a další návštěvníky na online Den otevřených dveří, který proběhne 19. 3. 2021. od 11:00 do 17:00

2nd ICCCS conference in Bali

We cordially invite you and your colleagues to participate in our incoming academic  International Conference on Climate Change and The Built Environment to be held on the 5th August 2021. Please find more information in our website: https://icccs.unud.ac.id/

Konference Bioeconomy and Circular Economy

Cílem konference, která se uskuteční v úterý 16. března 2021 je prezentovat aktuální situaci a trendy v oblasti bioekomie a cirkulární ekonomiky v České republice a střední Evropě. Kromě toho budou prezentovány klíčové dokumenty vztahující se k problematice včetně jejich implementace v Česku a jejich úskalí v covidové době.

 

The Faculty of Tropical AgriSciences (FTA) CZU has elected a foreign national as a new dean in an effort to expand its international positioning/ranking

In March 2021, Prof. Patrick Van Damme became the second dean of the Faculty of Tropical AgriSciences (FTA) but the first dean ever as a foreign national in the history of the Czech University of Life Sciences.

Novinky z Etiopie: jak se daří projektům v Awasse a Arba Minch?

Fakulta tropického zemědělství má v Etiopii široké zastoupení rozvojových projektů pod záštitou České rozvojové agentury. Ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně řešíme primárně dva projekty realizované v okolí měst Arba Minch a Awassa.

Our professor Pavla Hejcmanova become a "Guest Editor" in journal Forests

It's a great honour for us to inform you, that our professor Pavla Hejcmanova become a "Guest Editor" in journal Forests - Special Issue “Human-Wildlife Conflict and Wildlife Conservation in Forests and Plantations”

e-Competition: your Research your Story!

As a student, the ability to create a succinct yet compelling narrative about your work is an invaluable skill. By effectively translating complex/technical research into accessible language, you can better inform, educate, and inspire your audience. Especially in these uncertain times of COVID-19 where there is not much opportunity to talk about your research face-to-face. Sharing your research story through blogs and social media is a creative way to keep colleagues, friends, family, and the general audience informed about your research.

POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP INCOMING – 2022

One of the goals of this group of projects is to motivate excellent Czech scientists who have long-term international experience, and are in the early stages of their careers, to carry out their own “Excellence Project” at an institution in the Czech Republic for the duration of the Project, i.e. 3 years.

Danubius Young Scientist Award

The Danubius Award was created in 2011 by the Austrian Federal Ministry for Education, Science and Research (BMBFW) and the Institute for the Danube Region and Central Europe (IDM) with the intention to honour individuals with extraordinary achievements in their scientific activity and output in relation to the Danube Region.

Exploration of Academic–Industrial Links / Best Practices in Teaching Innovation

We would like to invite you to our first online staff week From May 18th to 20th 2021

Jakou roli hraje imunita ve způsobu života termitů?

Tím se zabývá doc. Jan Šobotník z FTZ ČZU ve své nejnovější publikaci, která právě vyšla ve vědeckém časopise Proceedings of the Royal Society B.

Pestrá krajina 2020 - záznam konference

V letošním roce se konal již třetí ročník programu Asociace soukromého zemědělství Pestrá krajina. S oceněnými farmami za rok 2020 jsme vás bohužel ze zřejmých důvodů nemohli seznámit na prosincovém slavnostním vyhlášení, jako tomu bylo v předchozích letech, zároveň jsme jej ale nechtěli jen "odbýt" článkem o jednotlivých farmách a jejich práci. Rozhodli jsme se proto vyhlášení odložit až na konferenci, kterou plánujeme uspořádat na začátku února stejně jako vloni na České zemědělské univerzitě. Konat se bude dle možností buď prezenčně nebo on-line přenosem. Více informací najdete v článku a v přiložené pozvánce. 

Veda mladých 2021 - Science of Youth 2021

A new year of the conference Science of Youth is knocking on the door! Like most events, we also brought this conference to the online space.

Léčba nádechem... Nová antibiotika přímo do plic

Na co se v současné době zaměřuje výzkumný tým prof. Ladislava Kokošky, vedoucího Laboratoře etnobotaniky a etnofarmakologie na FTZ ČZU?

Seminář „Klíšťata a klíšťaty přenášené patogeny v ČR a jejich vliv na zdraví zvířat“

Dovolujeme si vás pozvat na seminář, který proběhne 31.3.2021 9:30-15:00. Cílem semináře je seznámit posluchače s nejnovějšími poznatky o rizicích spojených s klíšťaty a klíšťaty přenášenými onemocněními v ČR. 

Den otevřených dveří na Fakultě tropického zemědělství ČZU

Zveme Vás na online Den otevřených dveří Fakulty tropického zemědělství, který proběhne 23.1. 2021 od 10:30 do 16:30.

Mezinárodní konference "1st International Conference on Sustainable Agriculture and Aquaculture"

Fakulta přírodních zdrojů z Prince of Songkla University v Thajsku uspořádala ve dnech 11. a 12. ledna 2021 první mezinárodní konferenci s názvem 1st International Conference on Sustainable Agriculture and Aquaculture (ICSAA) zaměřenou na udržitelné zemědělství a akvakulturu.

Stipendia za základě mezinárodních smluv - Řecko, Lotyšsko, Německo

Dovolujeme si Vás informovat o blížících se termínech podání žádostí o stipendium na základě mezinárodních smluv.

Nabídka stipendií v česko-francouzském programu mobility Barrande Fellowships

Dovolujeme si Vás informovat o vypsání stipendijní nabídky, která vychází z dohody o společném stipendijním programu mezi Českou republikou a Francií. Garantem programu, též zvaného „Barrande Fellowship Programme“, jsou MŠMT ČR a Francouzské velvyslanectví v ČR.

Živá univerzita opravdu žije!

ČZU má svou knihu! Prosinec je na naší univerzitě plný překvapení.. Takže pro vás máme další radost. Můžete si ji pořídit do své knihovny nebo jako jedinečný dárek.

Postdoctoral position at the Faculty of Tropical AgriSciences - Food Security and Sustainable Agriculture

The postdoc position is offered for 10 months for applicants from all over the world, out of the Czech Republic. The position starts from 1st September 2021 and finishes on 30th June 2022.

Zápis do studijního programu ERASMUS+ na ak.r. 2021/2022

Zapsat se můžete zasláním následujících dokumentů nejpozději do 12. února 2021, do 11:59 h na e-mail hummelova@ftz.czu.cz

On-line konference – Zavádění agrolesnictví v praxi

Srdečně Vás zveme na on-line konferenci „Zavádění agrolesnictví v praxi“, již pořádáme v rámci projektu TAČR Éta: Agrolesnictví – šance pro regionální rozvoj a udržitelnost venkova.

Živá univerzita 3-4/2020

Výběr z aktuálního dění na ČZU vám přináší nové dvojčíslo Živé univerzity, které dnes vychází online a příští týden bude na kampusu k dispozici i v tištěné podobě. Nejnovější dvojčíslo přináší letošní novinky i z Fakulty tropického zemědělství.

Tropical News 2 - “Newsletter for FTA Friends”

Welcome to the second issue of Tropical News. Our Newsletter will give you a brief insight into the latest updates about activities and international cooperation at the Faculty of Tropical AgriSciences, the Czech University of Life Sciences Prague.

CASEE Online Winter School 2021 – Food Environment and Health Risk Assessment in Danube Region (DanubeFEHRA)

On behalf of the Slovak University of Agriculture in Nitra, Faculty of Biotechnology and Food Sciences, we are very glad and honored to invite your students to participate in the international “CASEE Online Winter School 2021

Vyhlášení soutěže pro zaměstnance FTZ 2020

Oddělení pro Vědu a výzkum vyhlašuje Cenu děkana FTZ za nejlepší publikační nebo popularizační výstup zaměstnanců FTZ

Noc vědců na FTZ

Fakulta tropického zemědělství ČZU v Praze Vás zve na sérii přednášek v rámci Noci vědců 2020, tentokrát netradičně ve virtuálním prostoru. Letošním tématem je Člověk a robot.

Virtuální Den otevřených dveří na FTZ

Zveme všechny zájemce o studium a další návštěvníky na Den otevřených dveří, který proběhne 20.11. 2020. od 9.00, letos netradičně ve virtuálním prostoru.

Podpora mobilit na krátkodobá studia a stáže

Oddělení mezinárodních vztahů a Oddělení pro vědu, výzkum a doktorské studium FTZ oznamují možnost požádat o příspěvek na cestovní náklady (tzv. „Grant na podporu mobility studentů“) studentům bakalářského, magisterského či doktorského studia. Finanční podpora se týká částečného krytí cestovních nákladů spojených s vypracováním Bc./MSc./Ph.D. práce ve spolupráci se zahraniční univerzitou, v případě Ph.D. studentů je možné žádat o podporu stáže na české i zahraniční excelentní instituci v univerzitním prostředí i mimo něj. Upřednostňovány budou výjezdy s výzkumným záměrem (v souvislosti se zpracováním kvalifikační práce) před výjezdy na letní školy (LŠ), ovšem výjezdy na LŠ a konference mohou být podpořeny.

Už nejsme za blázny, když chceme pěstovat stromy na polích

V exotických krajinách Jižní Ameriky, Asie a Afriky se Bohdan Lojka zabývá výzkumy, které mohou zvýšit odolnost naší zemědělské krajiny vůči klimatickým změnám. „Jde o pěstování stromů, ale nikoliv zalesňování,“ říká Bohdan Lojka, který je odborníkem na tropické plodiny a agrolesnictví. Zemědělcům připravil s kolegy metodiku pro české podmínky, pro veřejnost chystají knihu.

CZU mobiLAB nabízí komplexní řešení detekce infekčních onemocnění (včetně COVID-19) v těžko dostupných oblastech rozvojových zemí

Problematikou přenosu infekcí a jejich detekcí, především viru SARS-CoV-2, se zabývají odborníci z Fakulty tropického zemědělství (FTZ)

Nejezte tu gorilu! FTZ zve na přednášky v rámci Týdne vědy a techniky

Fakulta tropického zemědělství ČZU v Praze Vás zve na sérii online přednášek s názvem „Nejezte tu gorilu! Rizika a přínosy lovu a konzumace masa z buše“, které proběhly v rámci Týdne vědy a techniky. Letošním tématem fakulty bylo totiž „maso z buše“ alias BUSHMEAT a vy se dozvíte více o jeho rizicích pro ohrožené druhy i lidské zdraví. 

FTZ z Etiopie: Jak zefektivnit produkci a zpracování ovoce?

V rámci projektu Zavádění ovocného hodnotového řetězce pro zlepšenou výživu a efektivní produkci v Arba Minch Zuria se tři zástupci FTZ (Anna Maňourová, William Nkomoki a Jan Staš) společně s odborníky z Mendelovy univerzity v Brně vydali do Etiopie zahájit nový čtyřletý rozvojový projekt s cílem zlepšit znalosti a dovednosti místních farmářů, diverzifikovat lokální ovocnou produkci, zpřístupnit pěstitelům nové obchodní možnosti a snížit posklizňové ztráty.

Pandemie a ohrožená zvířata: pro některá hrozba, pro jiná záchrana

Čeští odborníci na ochranu afrických zvířat vysvětlují, jak a proč pandemie ohrožuje přežití tamní fauny. A čím jí naopak pomáhá.

Co si představíte, když se řekne Fufua či Mamala?

Nic? Brzy o nich jistě uslyšíte, jelikož tyto léčivé rostliny se používají v tradiční samojské medicíně k léčbě ran a popálenin. Působí totiž hojivě na tkáň kůže a inhibují růst bakterií infikujících rány. Mezinárodní tým vědců po 5 letech výzkumu odhalil léčivé vlastnosti 14 rostlin. Tým tvořili vědci z oblasti Samoan Fiti Laupu'a a prof. Ladislava Kokošky z Fakulty tropického zemědělství ČZU. Pokud se chcete o těchto úžasných rostlinách dozvědět více, podívejte se na článek v novinách Samoa Observer nebo si přečtěte celý článek ve vědeckém časopisu Journal of Ethnopharmacology.

Aktuální organizace studia na FTZ

Studium na Fakultě tropického zemědělství (FTZ) bude od 29. 9. 2020 probíhat distanční (online) formu výuky.

Stipendia vlády Švýcarské konfederace: stipendia pro doktorandy/postdoktorandy

Dovolujeme si Vás upozornit na stipendia vlády Švýcarské konfederace, takzvaná Swiss Government Excellence Scholarships.

„Velká ‚covidová zranitelnost‘ Česka je v hnojivech. Na nich bohužel evropské zemědělství významně stojí“

říká Hynek Roubík, expert na udržitelné technologie z Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze, který pomáhá farmářům (nejen ve Vietnamu) s využíváním organického odpadu

Pozvánka na konferenci Agrolesnictví - příležitost pro evropskou krajinu a zemědělství

Rádi bychom Vás pozvali na konferenci, která je závěrečným vyústěním dvouletého evropského projektu AGFOSY, jehož hlavním koordinátorem je Asociace soukromého zemědělství ČR.

Stipendia na studium v Bavorsku - Jahresstipendien des Freistaates Bayern 2021/22

Rádi bychom Vás upozornili na aktuální výzvu k podávání žádostí o stipendium na roční studijní pobyt v Bavorsku s možností prodloužení na max. 3 roky.

Jaké jsou druhotné dopady pandemie koronaviru v Nepálu?

Vědci z České zemědělské univerzity v Praze ukazují druhotné dopady pandemie koronaviru na příkladu Nepálu v rámci dokumentárního filmu "Jak se žije v Nepálu s pandemií"

Veřejné streamování virtuální konference Tropentag 2020

FTZ Vás srdečně zve na veřejné streamování virtuální konference Tropentag 2020, která proběhne 9.-11. září 2020 v Aule ČZU

Zahájení: středa 9. září, 12:30

Téma konference: Potravinová bezpečnost a její odolnost vůči globálním krizím

ČZU nabízí pro studenty a zaměstnance další ubytovací prostory na koleji hotelového typu

ČZU zahajuje provoz nové koleje v bývalém hotelu Fortuna West v Praze 6 – Řepy přibližně 35 minut od kampusu ČZU a 17 minut od centra Prahy. 

European Innovation Fest - Online event

We are happy to invite you to the European Innovation Fest - Online event which takes place on the 14th, 15th and 16th of September 2020.

Potravinově soběstačné Česko je nesmysl, ale potravinovou bezpečnost řešme, žádá expert

Poslechněte si rozhovor s odborníkem na zemědělství třetího světa Hynkem Roubíkem z FTZ  a environmentálním historikem Michalem Hejcmanem z FŽP

Průvodce nového studenta

V průvodci nového studenta naleznete spoustu praktických a užitečných informací, které vám ulehčí první dny/měsíce na ČZU. Ke stažení zde.

Nejlepší diplomové práce FTZ za akademický rok 2019/2020

Mezi-katedrová komise jmenovaná Kolegiem děkana FTZ vybrala následující nejlepší diplomové práce studentů programů AFS, WLM, SRD, IDAE, TCME a TFA.

Afrika je mým druhým domovem...

Jak se stane Afrika vaším druhým domovem? A je výhoda být ženou – vědkyní v Africe? To vám vysvětlí naše doc. Karolína Brandlová, spoluzakladatelka studijního programu Wildlife Management and Conservation, který je orientovaný na výzkum a ochranu zvířat. Původně chtěla studovat matematicko-fyzikální fakultu, ale dobrodružství v tropech nakonec vyhrálo. A čím je tedy pro ni Afrika výjimečná? Více se dočtete níže…

Lákalo by vás sledování antilop a dalších divokých zvířat z letounu?

Nahlédněte skrze fotografie a video do Beninu, kde je již skoro půl roku na stáži naše doktorandka Zuzka Holubová, která se zároveň věnuje sběru dat pro svou disertační práci.

Česká hlava 2020 - statut soutěže vyhlášen

Soutěž Česká hlava pro české vědce, konstruktéry a nadané studenty vysokých škol. V rámci této soutěže vítězní laureáti získávají finanční odměnu v celkové výši 1 350 000,- Kč.

Global youth take action! The call for project

To support youth initiatives related to water management and climate change adaptation in a context of global pandemic and health emergency

Výroční zpráva 2019 + slovo děkana FTZ

Vážení kolegové, drazí studenti a přátelé Fakulty tropického zemědělství, jako obvykle, tak i letos bych se s Vámi rád podělil o nejdůležitější události, které naší fakultu potkaly v roce 2019.

Uvolnění vládních opatření - vysoké školy

Studenti VŠECH ročníků se podle uvolněného opatření, které schválila vláda, mohou od pondělí 27. dubna účastnit aktivit vždy v počtu maximálně pěti osob najednouNyní je tedy umožněno studentům všech ročníků chodit například na konzultace či zkoušky

Spolupráce FTZ a ICRAF

Fakulta tropického zemědělství a ICRAF (Světové agrolesnické centrum) spolu už bezmála 20 let fungují jako partnerské instituce ve výzkumu a při tvorbě společných projektů v různých částech světa, jako je Peruánská Amazonie, střední Vietnam nebo údolí Fergana ve Střední Asii.

Podpora mobilit na krátkodobá studia a stáže

Oddělení mezinárodních vztahů a Oddělení pro vědu, výzkum a doktorské studium FTZ oznamují možnost požádat o příspěvek na cestovní náklady

Organizace zbývající části akademického roku 2019/2020 v oblasti pedagogiky

Vzhledem k trvajícímu období stavu nouze a za platnosti ochranných opatření v souvislosti s pandemii viru COVID-19 bylo nutné provést některé změny oproti harmonogramu akademického roku. Je nám jasné, že současná situace zvyšuje napětí a stres, kterému jste vystaveni, proto všechna opatření směřujeme k tomu, aby bylo vám - studentům umožněno akademický rok úspěšně dokončit.

Změna termínu státních závěrečných zkoušek na FTZ pro akademický rok 2019/2020

V souvislosti s aktuální situací kolem šíření nemoci COVID-19 dochází ke změně termínu konání státních závěrečných zkoušek (SZZ) na Fakultě tropického zemědělství (FTZ).

Zápisky z pracovní cesty do Kamerunu

Tropický entomolog a zároveň nový pedagog naší fakulty, doc. Jan Šobotník, se ze své pracovní cesty do Kamerunu vrátil s rozporuplnými pocity: na jedné straně katastrofální úbytek termitů v lese, na straně druhé však také vzorky termitofilního hmyzu, který byl dosud vědě neznámý.

ČZU ruší od 11. března do odvolání výuku

V souvislosti s rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví na základě doporučení Bezpečnostní rady státu ČZU ruší veškerou výuku, a to od 11. března do odvolání.

Nejekologičtější kampus v ČR se letos rozroste o pavilon tropického zemědělství

Areál České zemědělské univerzity (ČZU) se v letošním roce rozšíří o nový „zelený pavilon“. Budova se otevře zájemcům o studium tropického zemědělství a problematiku rozvojových zemí a budoucím studentům Fakulty tropického zemědělství (FTZ), a to v letošním zimním semestru. Nabídne ty nejmodernější prostory, technologie a zázemí pro vědecko-výzkumnou činnost.  

Our professor Ladislav Kokoška become a "Special Issue Editor" in journal Molecules

It's a great honour for us to inform you, that our professor Ladislav Kokoška from the Department of Crop Sciences and Agroforestry become a "Special Issue Editor" in journal Molecules.

Stipendia: Postdoc pozice v Polsku

Stipendium polské agentury NAWA: Ulam Programme, Postdocotral Research Fellowship in Poland

New paper published! Modelling and development of technological processes for low rank coal bio-utilization on the example of brown coal

In this paper, we describe research into the biochemical processes of brown coal treatment. s. The modified biochemical model was formed from a complex biological treatment of low-rank coals with an added cycle of aerobic conversion and the process of converting a sulphur compound under anaerobic conditions, as well as a number of ecological-trophic groups of microorganisms.

Kolik žiraf žije v Nigeru?

Snad ještě zajímavější, než počet žiraf je ale jejich způsob života v „tygří buši“. Žirafy jsou zde totiž v permanentním kontaktu s lidmi, jejich plodinami a dobytkem...

Náš vědecký pracovník RNDr. Jiří Černý, Ph.D. pátrá po původci koronaviru. Přečtěte si, co zatím objevil...

Naše studie na toto téma ukazuje, že nCoV2019 se vyvinul z východoasijských netopýřích koronavirů pouze vzdáleně příbuzných těm, které dali vzniknout pandemii SARS. Přenašečem těchto virů je netopýr Rhinolophus sinicus,

Stipendijní programy pro doktorandy ve Francii

Nabídka stipendijních programů pro doktorandy ve Francii (v příloze).

New paper published!

Check the new research paper on the dynamic complexity of biogas technology. You can read it here.

Conference co-organized by BRT

In November 2019, our Biogas Research Team co-organized conference in Bila Tserkva (Ukraine).

Scientific Day v Mostaru

V pondělí 9.12.2019 Univerzita v Mostaru s Univerzitou Džemala Bijediče (Mostar, Bosna a Hercegovina) ve spolupráci s FTZ pořádala Scientific Day. 

Studentská vědecká konference v Kambodži

FTZ pořádala druhý ročník mezinárodní vědecké konference pro mladé vědce a studenty, která se konala 5. prosince 2019 na Royal University of Agriculture (RUA) v Kambodži.

Workshop na téma Project management a HR AWARDS na Ukrajině

Zástupci z FTZ organizovali školení s názvem „Project management training - preparation of the EU Projects“ a „HR Awards“ na partnerských univerzitách na Ukrajině - Sumy National Agrarian University, Sumy State University, Bila Tserkva National Agrarian University v rámci projektu „Podpora mladých univerzitních kapacit v oblasti kvality vzdělávání a vědecko- výzkumných aktivit na Ukrajině“.

Vnitřní soutěž FTZ

Podpora pedagogické práce akademických pracovníků a profilace a inovace studijních programů na úrovni předmětů/kurzů.

Víceletá stipendia ke studiu na Kangnam University v roce 2020

Dovolujeme si Vás informovat o nabídce stipendijního programu pro zahraniční studenty Kangnam University v Korejské republice. Velvyslanectví Korejské republiky v ČR doporučí jednoho českého studenta k získání víceletého stipendia ke studiu v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu na Kangnam University. Stipendium zahrnuje přípravný jazykový kurz v délce jednoho roku a umožňuje v případě v úspěšného studia získání akademického titulu. Informace k programu jsme zveřejnili na webových stránkách Akademické informační agentury (AIA) zde.

Projekt COST Action

První projektová schůzka se konala v Bruselu dne 14. října 2019. Dr. Miroslava Bavorová z FTZ ČZU se účastnila jako členka řídícího výboru a zástupkyně České republiky.

Multidisciplinary conference for young researchers - Bila Tserkva BTNAU

Call for absract extended till 25th October 2019!

Pozvánka na seminář o příležitech ke spolupráci v evropském prostoru pro výzkum a inovace

Seminář představí příležitosti pro výzkum v zemědělsko-potravinářské oblasti, které nabídnou poslední výzvy programu Horizon 2020 a budoucí program EU Horizon Europe a také příležitosti ke spolupráci a podpoře inovací které nabízí EIT Food v rámci programů pro studenty, start-upy, výzkumníky i státní správu.

Przewalski’s horse in The Great Gobi B SPA Protected Area in Mongolia

Read about impressive research of our PhD student Anna Bernátková who just came back from her research activities in Mongolia.

FTZ na Týdnu vědy a techniky 2019

Zveme všechny zájemce na Týden vědy a techniky, do kterého se zapojuje i naše fakulta. Kompletní program naleznete v přiloženém souboru. Skupiny pěti a více lidí, prosím, registruje pomocí rezervačního systému TVT (akce označené ­*) nebo emailem na fedorova@ftz.czu.cz z důvodu omezené kapacity přednášek.

Noc vědců letos poprvé i na ČZU

Noc, na kterou nezapomenete. ČZU ožila vědou 27. září.

FTA at Tropentag Conference 2019 in Kassel

Conference Tropentag 2019 with topic "Filling gaps and removing traps for sustainable resources management" was held on September 18th - 20th at Universities of Kassel and Goettingen, Germany.

Děkan fakulty doc. Ing. Jan Banout Ph.D. v pořadu Sama doma

Vědu je třeba popularizovat. A proto děkan naší fakulty doc. Ing. Jan Banout Ph.D. přijal pozvání k rozhovoru do pořadu Sama doma s tématem "Amazonský prales - plíce světa".

Technologická Agentura ČR - info o přípravě vyhlášení 3. veřejné soutěže - THÉTA

Technologická Agentura ČR informuje o přípravě 3. veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací THÉTA, jejíž vyhlášení se předpokládá dne 23. října 2019.

Letní škola v Thajsku 2019

Druhý ročník třítýdenní letní školy s názvem „Value chain management“ probíhal v srpnu na Chiang Mai University v Thajsku. Zúčastnilo se jí šest studentů z ČZU v Praze a 12 studentů ze čtyř thajských univerzit...

Jak běží léta s antilopami

Spolupráce zaměstnanců a studentů Fakulty tropického zemědělství na záchraně západního poddruhu antilopy Derbyho v Senegalu se brzy překulí do svého dvacátého roku....

Warsaw University of Life Sciences

International Scholarship Exchange of PhD candidates and Academic Staff - fully covered

Národní informační den 2019

Rádi bychom pozvali všechny potenciální zájemce na Národní informační den 2019 k programu Horizont 2020, který se uskuteční v úterý 10. září 2019 od 9 do 16 hodin v Klubu C na České zemědělské univerzitě v Praze.

Summer school in Ukraine - Call for participants

Call for participants - Summer school at Bila Tserkva National Agrarian University with topic "Research in practice - Waste management", 22th – 31th August, 2019

Nejlepší diplomové práce za akademický rok 2018/2019

Rádi bychom vám představili nelepší diplomové práce a jejich autory za akademický rok 2018/2019.

Summer school "Risk Analysis and Risk Management in Agriculture" ideal for our PhD students a post-docs

Summer School on Risk Analysis and Management in Agriculture (Wageningen, 26-30 August, 2019).

Aktuální konkurzy do institucí EU

Ministerstvo zahraničních věcí ČR si dovoluje informovat zájemce o práci v institucích EU, že proces přihlašování dovšeobecného („generalistického“) konkurzu na pozice AD5 je otevřen do 25. 6. 2019

Stipendia Fulbrightova programu 2020/2021

Opět bychom rádi připomněli Fulbrightova stipendia jako možnost dlouhobých výzkumných pobytů pro české vědce a přednášející v USA i pro pozvání amerických vědců na různě dlouhé výzkumné a výukové pobyty na akademická a univerzitní pracoviště v ČR. 

FTA at World Congress on Agroforestry 2019

Members of our faculty participated in World Congress on Agroforestry 2019, which was held in Motpelier, France from 19th to 22th May 2019.

Pozvánka na profesorskou přednášku

Srdečně zveme všechny zájemce na veřejnou profesorskou přednášku před Vědeckou radou FTZ, která se uskuteční v pátek 24. května 2019 v 10:00 v zasedací místnosti v 7. patře rektorátu ČZU. 

GALAXY workshop - Introduction to Galaxy: a step towards cutting-edge research

We are inviting you to join GALAXY workshop organized by Faculty of Forestry and Wood Sciences which will be held on 3rd May, 2019, FFWS, CULS, Prague.

Tropentag 2019 - call for papers!

Rádi bychom vám připomenuli, že deadline pro poslání abstraktů pro konferenci Tropentag 2019 je ve středu 1. Května 2019.

Newsflash April 2019: Call for Papers EAAE Congress August 2020

The Local Organising Committee (two members from FTA) cordially invites you to the 16th Congress of the European Association of Agricultural Economists, EAAE. 

The Congress will take place in Prague – Czech Republic, from Tuesday, August 25until Friday, August 28, 2020.

RIS FELLOWSHIPS INTERSHIP

Deadline: April, 24th 2019, 

Lenght: 3-6 months, 

Stipendium: 1.350 - 2.000 EUR / month

Call for papers - "Energy Efficiency, Renewable Energy and Climate Change"

Call for papers for Special Issue on: "Energy Efficiency, Renewable Energy and Climate Change" with Dr. Hynek Roubík (Group leader of our Biogas Research Team) acting as Guest Editor in the International Journal of Global Energy Issues journal.

Ing. Bc. Tatiana Ivanova, Ph.D. byla jmenována docentkou

S obrovskou radostí oznamujeme, že naše pedagožka a vědecká pracovnice doc. Ing. Bc. Tatiana Ivanova, Ph.D. byla jmenována docentou v oboru Technika a mechanizace zemědělství na Technické fakultě.

Seminář Finanční aspekty projektu Horizont 2020 - 17. dubna na ČZU

Rádi bychom Vás a všechny potenciální výzkumníky na Vašich fakultách pozvali na seminář Finanční aspekty projektů Horizont 2020, který se bude konat ve středu 17. dubna 2019 na České zemědělské univerzitě v Praze ve spolupráci s Technologickým centrem AV ČR.

PhD Vacancy - KU Leuven, Belgium

The Centre of Expertise for Cooperative Entrepreneurship (KCO) of KU Leuven, Belgium is looking for 5 full-time PhD students to pursue research on cooperatives in various areas of business economics and management. Please disseminate this information among those who might be interested in. More detailed information is in the attached file.

Global Food Venture’s summer schools, mentoring & conference calls open!

Global Food Venture’s Summer School, Boot Camps, Mentoring and Conference applications are now open!

WORLD CONFERENCE ON SUSTAINABLE LIFE SCIENCES

Call for Papers. We are pleased to announce that “World Conference on Sustainable Life Science (WOCOLS 2019)” will be held in Budapest, Hungary on June 30- July 07, 2019.

MENTORINGOVÝ PROGRAM pro doktorandy a postdoktorandy

Nabídka účasti v celorepublikovém mentoringovém programu (english only).

Future Food Initiative: Postdoctoral fellowships for food systems of the future

The first call for fellowship applications has just started and will run until 30 April 2019. It is focused on studying ancient plant varieties to develop tasty, nutritious food as well as alternatives to proteins from dairy. “Plant-based, protein-rich raw materials have enormous potential for new foods that can contribute to a balanced diet and reduce consumption of animal-based dietary components while also reducing the impact on the environment,” says Mathys.

Tropentag 2019 organised by University of Kassel, September 18-20, 2019

 Tropentag 2019 - Call for papers! Topic: ''Filling gaps and removing traps for sustainable resources development''

Report z výzkumu "Zázračných stromů" v Kamerunu

Přečtěte a poslechněte si rozhovor s naší doktorandkou Annou Maňorouvou, která už několik let jezdí blíže poznávat "zázračné stromy" v Západní a Centrální Africe.

Mezi levharty v jižní Namibii

Cílem výzkumu je zjistit velikost a rozšíření tamní populace levhartů, jejich habitatové a potravní preference.

Researching biogas appliances with a focus on a flue gas analysis of biogas cook stoves

In the recent paper authored by Dr. Hynek Roubík (group leader of Biogas Research Team) and Dr. Jana Mazancová were researched biogas appliances with a focus on a flue gas analysis of biogas cook stoves.

Collaboration agreement signed with the National University of Mongolia

For the last two years members of our Faculty of Tropical AgriSciences have been lecturing a summer school on “livestock-wildlife interactions”, organised by the NGO People in Need. This initial contact finally lead to signing a Memorandum of Understanding with the National University of Mongolia,

Immunocastration provides an effective method for farmers to improve animal welfare.

The physical castration of male livestock is currently under scrutiny due to its detrimental effects on animal welfare and thus alternative solutions to controlling behaviour and meat quality are desperately required within the animal production industry.

62 stipendijních míst ke studiu v Čínské lidové republice

Z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR bychom Vás rádi informovali o tom, že čínská vláda nabízí českým zájemcům v rámci iniciativy 16+1 stipendijní místa ke studiu v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech v ČLR 

9th International Scientific Conference “RURAL DEVELOPMENT 2019:Research and Innovation for Bioeconomy“

We would like to invite you to the 9th International Scientific Conference “RURAL DEVELOPMENT 2019:Research and Innovation for Bioeconomy, which will take place in Kaunas, Lithuania, 26-28th September, 2019.

Vzdělávací fond Broumovska: Vyhlášení výzvy k předkládání žádostí o stipendia

Vyhlášení výzvy k předkládání žádostí o stipendia do již 3. otevřeného grantového kola AMOS – Vzdělávacího fondu Broumovska.

Na základě toho mohou žáci z Vaší vysoké školy získat finanční příspěvek na studijní pobyt v zahraničí. Podmínkou je, aby měli případní uchazeči vazbu na region Broumovska.

Call for papers GEOSCIENCES - GEOLINKS International Conference 2019

 GEOLINKS Conference, Novotel Athens, 26th - 29th March 2019.

Cena ministra zemědělství za vynikající disertačních prací s významným přínosem pro zemědělství putuje k Hynkovi Roubíkovi z Biogas Research Team

V pondělí 29. října se uskutečnilo Slavnostní zasedání Vědecké rady ČZU, která se konala u příležitosti výročí 100 let od vzniku Československa.

Cena profesora Stoklasy nejlepšímu absolventovi doktorského studia na ČZU putuje k Hynkovi Roubíkovi z Biogas Research Team

V pondělí 29. října se uskutečnilo Slavnostní zasedání Vědecké rady ČZU, která se konala u příležitosti výročí 100 let od vzniku Československa.

Cena rektora pro doktorandy za publikační výstup už podruhé pro Ing. Hynka Roubíka z Biogas Research Team

V roce 2018 se podruhé podařilo některému z doktorandů Fakulty tropického zemědělství umístit mezi nejlepšími doktorandy z celé ČZU.

CASEE Conference 2019

Možnost pro studenty doktorského studia zúčastnit se mezinárodní konference v Sarajevu, která je organizována v rámci CASEE sítě univerzit, jejíž prezidentem se ve druhé polovině roku 2018 stal pan prof. Lošťák a ČZU v Praze se tak podílí na organizaci této události.

Pozvánka k obhajobě dizertační práce

Pozvánka k obhajobě dizertační práce studentky Ing. Jany Hummelové.

Vnitřní soutěž FTZ - projekt institucionálního plánu

Zadávací dokumentace pro soutěž FTZ pro rok 2019 v rámci IP – PO 1: Podpora pedagogické práce akademických pracovníků a profilace a inovace studijních programů na úrovni předmětů/kurzů.

Konference: Agrolesnictví – šance pro regionální rozvoj a udržitelnost venkovské krajiny

Dovolujeme si vás pozvat na konferenci/workshop výzkumného projektu TAČR ÉTA na téma „Agrolesnictví – šance pro regionální rozvoj a udržitelnost venkovské krajiny“, která proběhne:

Chcete pracovat na FTZ ČZU?

Fakulta tropického zemědělství  přijme zaměstnance na pozici: Referent oddělení pro vědu, výzkum a doktorské studium

Na ČZU vzniklo Centrum pro vodu, půdu a krajinu

Při České zemědělské univerzitě v Praze vzniklo Centrum pro vodu, půdu a krajinu, jehož členy jsou i zástupci z FTZ.

FTZ na konferenci Tropentag 2018

17.-19. 2018 září proběhla v belgickém Gentu již tradiční konference Tropentag a naše fakulta se zde prezentovala ve velkém počtu.

Hynek Roubík became the youngest editorial board member of Journal of Vietnamese Environment

Hynek Roubík from our #BiogasResearchTeam – the youngest editorial board member of Journal of Ecological Engineering - became the youngest editorial board member of Journal of Vietnamese Environment.

Pozvánka k obhajobám dizertačních prací

Oznámení obhajoby dizertační práce studentů Ing. Markéta Houdková a Ing. Andreas Romulo

Česká účast z FTZ na International Pangolin Symposium v Chicagu 2018

Autor: Markéta Swiacká. V průběhu srpna se konala v Chicagu první mezinárodní konference zaměřená na ochranu luskounů, jejímž pořadatelem byla Chicago Zoological Society v Brookfield Zoo.

Biogas Quality across Small-Scale Biogas Plants

Are you interested in Biogas Quality across Small-Scale Biogas Plants? Topic researched by our BiogasResearchTeam is now available online.

Pozvánka k obhajobám dizertačních prací

Oznámení obhajoby dizertační práce studentů Ing. Hynek Roubík Ing. et Ing. William Nkomoki.

Pozvánka k obhajobě disertační práce studentky Ing. Nikoly Teutscherové

Veřejná obhajoba disertační práce Ing. Nikoly Teutscherové se uskuteční 10. září v 10:00, v místnosti T116. 

 

Nabídka stáží „Research Leaders 2025"

Nabídka stáží „Research Leaders 2025, které vypisuje irská organizace TEAGASC.

Pozvánka k obhajobě studenta MSc. Akhir Pebriansyah

Veřejná obhajoba disertační práce se uskuteční 17. července v 11:00, v místnosti T116

Letní školy statistických metod

Přijďte se poučit a pobavit zároveň. Získáte znalosti o plánování experimentů a navíc získáte odbornou konzultaci Vaší vlastní disertačky nebo Vašeho vlastního výzkumu přímo na místě.

Státní doktorské zkoušky pro ZTS a SRD

25. června 2018 - Ing. Markéta Houdková, M.Sc. Andreas Romulo, Ing. Nikola Teutscherová 26.června 2018 - Ing. et Ing. Anna Kubátová, Ing. Jana Humelová, Ing Jitka Straková, Ing. Rubén Casas Reátegui

FTZ na Veletrhu vědy

FTZ vystavuje na Veletrhu vědy v Praze v Letňanech 7.-9.6.

Státní doktorské zkoušky pro obor ZTS

M.Sc. Abid Mehmood - 29.června 2018 (pátek), 13:00, pav. T/116 
M.Sc. Bilal Kabeer - 29.června 2018 (pátek), 14:30, pav. T/116

Global Biodiversity Conservation Conference

25. - 26. 9. 2018

ČZU v Praze/ CULS Prague

Senegalské milníky

Jana Ptačinská Jirátová popisuje významné události spolku Derbianus Conservation v Senegalu

ELLS Scientific Student Conference 2018

Date: November 9th-10th, 2018

Location: Orion, Wageningen Campus

Soutěž České hlavičky 2018 - vyhlášení statutu

Uzávěrka příjmu nominací je 30. června 2018.

23. Mezinárodní studentská vědecká konference/3rd International Student Scientific Conference Wroclaw

Wroclav University of Environmental and Life Sciences

17. - 18. 5. 2018

Tropentag 2018 - Call for Papers

'Global food security and food safety: The role of universities'

organised by Ghent University (Ghent, Belgium),

September 17-19, 2018

Čeští vědci zachraňují jako jediní na světě kriticky ohroženou antilopu Derbyho

Antilopa Derbyho je na pokraji vyhynutí. Žije už jen v Senegalu. Češi jsou dnes jediní na světě, kdo se stará o zachování jejich populace.

Stipendia francouzské vlády - Call for application 2018

Žádost o stipendium posílejte do 16.3.2018 na  sciences.prague@gmail.com

2nd International Conference CONSOLFOOD 2018

Advanced in Solar Thermal Food Processing

22. - 24.1.2018

Portugal

 

Bioplynové stanice pomáhají farmářům ve Vietnamu

V celé Jihovýchodní Asii dochází ke generování hnoje ve velkých objemech.

Doktorandka FTZ na konferenci Tropentag 2017

Ing. Stacy Denise Hammond Hammond z KTPA na konferenci Tropentag 2017 v Bonnu úspěšně prezentovala výsledky svého výzkumu.

Oznámení obhajoby disertační práce

Ing. Michel Kolaříková

KDY: ST 27.9.2017, 11:00

KDE: FTZ, pavilon T, č.116

 

Pozvánka na obhajobu DisP

Ing. Iva Skálová

KDY: Po 25.9.2017, 14:00

KDE: FTZ, pavilon T, č.135

Pozvánka na konferenci KRECon (určená zejména doktorandům)

KDY: 9. - 10.11.2017

KDE: Národní technická knihovna v Praze

Habilitace v oboru „Tropické zemědělství a ekologie“

Ing. Karolína Brandlová, Ph.D.

KDY: pátek 23. června 2017 od 9:30 hod.

KDE: konferenční sál Rektorátu ČZU v Praze v 7. patře

Pozvánka na SDZ a obhajobu DisP

Ing. Anna Hubáčková

KDY: ÚT 29.6.2017, 8:30

KDE: FTZ, Pav. T/137

Pozvánka na Státní doktorskou zkoušku

Ing. Jan Svitálek

KDY: ST 31.5.2017, 11:00

KDE: FTZ, Pavilon T, č. 116

 

 

Pozvánka na obhajoby disertačních prací

Ing. Haiyan Sulaiman, Ing. Libuše Valešová

KDY: Pá 16.6.2017, 9:00, 10:30

KDE: Rektorát č. 110

Interdisciplinární mezinárodní vědecká konference doktorandů a odborných asistentů QUAERE 2017

Registrace: do 25.5.2017

Datum konání konference: 30.5. - 2.6.2017

2017 DANUBE: FUTURE INTERDISCIPLINARY SCHOOL (DIS)

Kulturní a sociální důsledky globální změny na povodí Dunaje

Krems, Rakousko 14. - 21. července 2017

BCFN YES! YOUNG EARTH SOLUTIONS

BCFN YES! (Young Earth Solutions) je mezinárodní soutěž pro mladé výzkumníky z celého světa.

TAČR - program ZÉTA pro mladé vědce do 35 let

Školení: 13. 2. 2017, Technologická agentura ČR Vyhlášení výzvy (předkládání projektových žádostí): 29. 3. 2017

Oznámení obhajoby disertační práce MUDr. M. Zelenkové

MUDr. Miroslava Zelenková

KDY: 6:12.2016 v 9:00

KDE: Pavilon T, č. 116

Cena Eppendorf pro mladé evropské vědce

Soutěž pro vědecké pracovníky do 35 let, přihlášky do 15. ledna 2017

Pozvánka na SDZ a obhajoby disertačních prací

Ing. Martina Drašarová, Ing. Iva Černá, Ing. Martin Ocelák, Mgr. Alois Hilgert-Delgada

Nakladatelství Academia vyhlašuje Studentskou soutěž

Přihlášky diplomových prací přijímáme až do 20. října!

Tropentag 2016

BOKU Vienna, Austria, 

September 18-21, 2016   

Malé bioplynové stanice podporují rozvoj asijského venkova

Anaerobní digesce je důležitou technologií pro zlepšení životního prostředí, řeší problémy s bioodpady a současně vytváří bioplyn a hnojivo.

Pozvánka na studentskou konferenci THINK 2016

Abstrakty posílejte společně s Vašimi kontaktními údaji do 17. dubna 2016 na konferencethink@gmail.com.