„Mysl, která se nebojí, nezná hranice,“ říká nový proděkan Fakulty tropického zemědělství

Docent Hynek Roubík se řídí přesvědčením, že „odpady jsou problém, výzva a příležitost všude“. Proto se dal na dráhu environmentálního a ekologického inženýrství v oblasti odpadového hospodářství. Výzkumu se věnuje na katedře udržitelných technologií Fakulty tropického zemědělství, kde také své vědomosti předává mladým doktorandům. V polovině ledna letošního roku se stal proděkanem této fakulty pro vědu, výzkum a doktorské studium.

Kde se vzala záliba v odpadovém hospodářství, která přerostla ve velmi úspěšnou vědeckou a pedagogickou kariéru? Jsem z Poddžbánska, kraje chmele a piva, což je specifický zemědělský region. Odpady mě vždy zajímaly zejména z environmentálního hlediska, a také jsem na vlastní oči mohl pozorovat, jakým problémem jsou i jaký potenciál mají. Člověk už jako dítě vidí, co se děje s kompostem, a to je fascinující věc nejen pro dítě. Že z toho organického odpadu najednou je zase půda, do té se dá něco zasadit, a celý ten koloběh funguje dál. Takže není nějaký specifický okamžik. Environmentální problematika a problematika odpadů, to mě asi zajímalo vždycky,“ říká Hynek Roubík.

Přečtěte si celý rozhovor ZDE.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.