Aktuality

Zobrazit další aktuality

V západní Zambii úspěšně pokračuje projekt ČRA podporující ochranu životního prostředí stavěním bioplynáren

V rámci projektu s názvem Bioplynovou technologií k vyšší odolnosti komunit v Západní provincii Zambie realizovaného společností Člověk v tísni bylo postaveno již 45 bioplynáren. Ty umí z trusu zvířat a zbytků jídla vyrobit plyn, který mohou domácnosti jednoduše využívat k vaření nebo svícení. Plyn tak dokáže nahradit dřevo a dřevěné uhlí, na které je zde odkázána většina obyvatel. Biopalivovovou technologii zambijští venkované využívají nejen jako zdroj udržitelné energie pro domácnost, ale i jako vysoce efektivní organické hnojivo.

Zemřel prof. Ing. Pavel Valíček, DrSc.

Prof. Ing. Pavel Valíček, DrSc. působil na katedře tropických plodin a agrolesnictví na tehdejším Institutu tropického a subtropického zemědělství. Byl zároveň prvním předsedou Česko-vietnamské společnosti.

Tropický skleník České zemědělské univerzity slaví 50 let

Před padesáti lety skončila v kampusu ČZU stavba tropického skleníku, který dnes spravuje Fakulta tropického zemědělství.

Letní škola propojí studenty a odborníky pracující na rozvojových a humanitárních projektech

Rozvojové září je letní škola zaměřená na rozvojové a humanitární projekty a jejich technické aspekty. Cílem je propojit odborníky a studenty s technickým a netechnickým zaměřením a podpořit mezioborovou spolupráci. 

Additional call for applications for the Erasmus+ study stay in summer semester 2023/24

Erasmus+ is the EU's programme to support education, training, youth and sport using mobility and cooperation opportunities in higher education. This call is open for student mobilities for study during summer semester of the academic year 2023/24.

Hynek Roubík: Učiňme vědu otevřenou, transparentní a reprodukovatelnou

Reprodukovatelnost je zásadní pro pokrok a dopad výzkumu, vývoje a inovací, protože potvrzuje nebo opravuje výsledky jednotlivých studií. To vede k vyšší kvalitě výzkumu, spolehlivějším a využitelnějším výsledkům a ke snížení nákladů na výzkum. Začlenění reprodukovatelnosti do strategie a designu výzkumu by proto mělo být považováno za klíčový předpoklad kvality výzkumu.

Vědci z FTZ popsali novou podčeleď termitů, objev zveřejnil prestižní časopis

Významný úspěch zaznamenal tým vědců pod vedením docenta Jana Šobotníka. Na základě materiálu z Kamerunu popsal novou podčeleď termitů.

Nurture your passion for sustainable agriculture with our online programme, apply now!

Are you interested in growing your knowledge and advancing your professional career in sustainable food and agriculture systems? Are you looking for flexibility in your education that allows you to pursue a professional career from the comfort of your home? Then our online Master’s Degree Programme on Tropical Agroecology is for you.

Vítejte na FTZ ČZU v Praze

Kalendář akcí

září 2023 < >
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
22. září - pátek