Erasmus+ Coffee, které proběhlo 28. listopadu na Fakultě tropického zemědělství, přilákalo studenty, kteří zvažují možnosti studia nebo stáží v zahraničí. Akce se zaměřila na představení příležitostí programu Erasmus+ včetně mezinárodní kreditové mobility (International Credit Mobility), která umožňuje výměny studentů i se zeměmi mimo Evropskou unii.
Vážení členové Akademické obce Fakulty tropického zemědělství, oznamujeme, že dne 15. října 2024 proběhlo podávání návrhů kandidátů na funkci děkana FTZ ČZU v Praze pro funkční období 2025??–2029. Bylo navrženo 8 kandidátů, z nichž 2 kandidaturu přijali a splňují podmínky pro výkon této funkce.
Kandidáti na funkci děkana FTZ (v abecedním pořadí):
Životopisy kandidátů a jejich představy o sm?ěřování FTZ jsou k dispozici:
Srdečně vás zveme na Setkání akademické obce FTZ spojené s diskusí s kandidáty, které se uskuteční dne 12. prosince 2024 od 13:00 v místnosti 116.
Volba děkana Fakulty tropického zemědělství proběhne dne 9. ledna 2025. Děkana volí členové akademického senátu FTZ.
Přihlášky do programu Erasmus+ je možné podávat od 1. prosince 2024 do 15. února 2025. Přihlášky se podávají online. Erasmus+ je program EU na podporu vzdělávání s využitím možností mobility a spolupráce v oblasti vysokoškolského vzdělávání. Tato výzva je určena pro mobility studentů ke studiu v akademickém roce 2025/26.
Obecné informace o programu jsou k dispozici na webových stránkách fakult:
Česky Anglicky
Ve dnech 21.–22. listopadu 2024 se na Wageningen University & Research v Nizozemsku konalo Valné shromáždění a fórum sítě ELLS (Euroleague for Life Sciences), tentokrát s tématem „Inovace ve vysokoškolském vzdělávání“. Akce spojila pedagogy, výzkumníky a studující, aby diskutovali o inovativních přístupech ve vzdělávání. Program zahrnoval strategická jednání, workshopy zaměřené na využití umělé inteligence ve vzdělávání či rozvoj společných studijních programů, přednášky i panelové diskuse. Studenti měli příležitost prezentovat výsleky svého výzkumu v rámci ELLS Scientific Student Conference.
Prezentace projektu NET-COOP
Během fóra byly představeny výsledky projektu „Networking through student cooperation on case study challenges (NET-COOP)“, který je zaměřený na podporu studentské spolupráce prostřednictvím interdisciplinárních případových studií. Projekt koordinovali odborníci z BOKU, ČZU a SLU. Fakultu tropického zemědělství reprezentovaly koordinátorky projektu, Petra Chaloupková a Olga Leuner, společně s šesti studenty FTZ. Prezentace zdůraznila přínos praktického a týmového vzdělávání při řešení složitých výzev reálného světa a úspěchy mezinárodních akademických partnerství. Více informací o setkání naleznete na oficiálních stránkách akce: wur.eu/ells2024.
V rámci sítě ELLS existuje také studentská organizace EuroLeague Student Association (ELSA), která podporuje aktivní zapojení studentů a sdílení zkušeností v oblasti udržitelného rozvoje a životních věd. Studentka magisterského studia FTZ Danica Juházyová získala prestižní ocenění ELSA Sustainability Award 2024. Porota ocenila její výjimečný závazek k udržitelnosti, který prokázala prostřednictvím svých prezentačních dovedností, kreativity a inovativního přístupu.
Euroleague for Life Sciences (ELLS) je prestižní síť předních evropských univerzit zaměřených na management přírodních zdrojů, zemědělské a lesnické vědy, vědy o živé přírodě, veterinární vědy, potravinářství, environmentální vědy a rozvoj venkova včetně zemědělské ekonomiky a rurální sociologie.
Fakulta tropického zemědělství s radostí oznamuje, že prestižní Cenu Josefa Hlávky za rok 2024 získal absolvent doktorského studijního programu Tropická agrobiologie a bioresurs management, Ing. BSc. Abubakar Sadiq Musa, Ph.D.
Cena Josefa Hlávky, každoročně udělovaná Nadací Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových, je určena talentovaným studentům, absolventům a mladým vědcům za výjimečné schopnosti a tvůrčí přínos ve svém oboru. Slavnostní předání cen proběhlo 17. listopadu 2024 na zámku v Lužanech.
Dr. Abubakar Sadiq Musa byl nominován za svůj výjimečný přínos v oblasti vědeckého výzkumu. Svůj doktorský výzkum zaměřil na zlepšení welfare zvířat, konkrétně na chov antilopy losí (Tragelaphus oryx) v zajetí. Výsledky jeho práce byly publikovány v prestižních mezinárodních časopisech a prezentovány na významných konferencích a workshopech.
Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v budoucí vědecké kariéře!
Fakulta tropického zemědělství, ČZU v Praze již od roku 2015 úspěšně spolupracuje s univerzitami v Mostaru, kde realizuje několik klíčových projektů zaměřených na zlepšení kvality vzdělávání, podporu vědecko-pedagogické práce a posílení mezinárodní mobility. Tyto projekty hrají zásadní roli v modernizaci vysokoškolského vzdělávání v Bosně a Hercegovině a jsou důkazem dlouhodobé spolupráce mezi ČZU a partnerskými univerzitami.
FTZ zve studující na workshop, jehož tématem budou: „Hlavní trendy a potenciály výzkumu v agropotravinářství a ekonomice rozvoje se zaměřením na rozvíjející se ekonomiky“.
Workshop je určen pro mladé výzkumníky, zejména doktorandy, kteří se zajímají o problematiku rozvíjejících se a rozvojových ekonomik. Budou pozváni také editoři vědeckých časopisů v oboru zemědělská ekonomika. Cílem setkání je seznámit účastníky s nejnovějšími výzkumnými trendy, relevantními metodologiemi, možnostmi budoucích projekt?ů (s důrazem na Horizon Europe) a publikacemi. Workshop bude vedený v angličtině.
Forma: Hybridní
Bude také možnost připojit se online: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_NmJmMGU0ZjktODVhZS00NzM1LWE2MzMtNmQ3NDIyYjBmZTg2%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22f26a48e1-fc21-461a-b97f-ac5bd535f341%22%2c%22Oid%22%3a%222e86970b-9393-4594-b9b9-3af7444ca52f%22%7d
Detailní program přikládáme.
Pořadatelé:
Fakulta tropického zem?ědělství, ČZU ve spolupráci s Weihenstephan-Triesdorf University of Applied Sciences (HSWT).
Výzva k podání návrhů na workshopy: Součástí konference budou také interaktivní workshopy, a proto zveřejňujeme výzvu pro odbornou veřejnost k podání návrhů. Témata workshopů mohou být různorodá, vždy však spojená s výukou či praxí v etnobotanice. Workshopy představují neformální setkání lidí se společnými zájmy a vítáme inovativní a kreativní přístupy. Každý návrh workshopu by měl obsahovat plánovaný časový rozvrh Návrhy pro témata workshopů přijímáme do 1. února 2024.
Dean of Graduate School at Royal University of Agriculture (RUA) in Cambodia
Coordinator of PlantLink, Sweden
Research Fellow, Mountain Societies Research Institute (MSRI), University of Central Asia, Bishkek, Kyrgyz Republic
Assistant Professor of Environmental and Applied Botany, University of Gastronomic Sciences, Pollenzo – Bra, Italy
A researcher and consultant in Carboneg
Ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko
Current Secretary General of Agrinatura
Researcher at the division of Plant Physiology and Cryobiology
Zakladatel projektu True Shiitake
Spokeperson, public relations issues, education - Safari Park Dvůr králové
Manager for regional technical support, Behn Meyer Gmbh and Intracare BV
Operations manager, Odzala-Kokoua NP, African Parks
Research Associate, Myanmar Development Institute (MDI)
Kurátorka savců, ZOO Brno
Manažer in WORLD VISION PERÚ
Inspektorka, SZPI
former Minister, Ministry of Agriculture and Natural resource, Ethiopia
Projektová koordinátorka, Ekumenická akademie
Člověk v tísni
Former Secretary General of Agrinatura
Content development supervisor, University of California
Projektový koordinátor, Diakonie ČCE
Program Officer, organizace Salanga
Produktový manažer spol. Farmet, a.s.
Náměstek pro řízení sekce pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku EU
Projektový manažer Oddělení podpory projektů v oblasti veřejné správy a sociální integrace
PR konzultant pro Prahu 8
Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.