Aktuality

Zobrazit další aktuality

Hledáme kolegu/kolegyni

Pokud Vás láká pracovat s tropickými a subtropickými užitkovými rostlinami a být součástí kamarádského kolektivu, neváhejte nám zaslat životopis!

Prodej rostlin 2024

Každoroční prodej výpěstků studentů FTZ je za dveřmi...

Plodící kakaovníky

Rádi bychom s Vámi sdíleli další úspěch s kakaovíky...

Podpora mobilit na krátkodobá studia a stáže

Oddělení mezinárodních vztahů a Oddělení pro vědu, výzkum a doktorské studium FTZ oznamují možnost požádat o příspěvek na cestovní náklady

Pozvánka na výstavu Mořské želvy ve vestibulu FTZ

Přijďte se podívat na výstavu Mořské želvy do vestibulu Fakulty tropického zemědělství. Dozvíte se více o projektu, který se zaměřuje na jejich ochranu. Všechny druhy mořských želv jsou ohroženy vyhynutím, a situace je nejnaléhavější v Indickém oceánu, kde mnohé populace již zcela vymizely. Projekt "Chráníme mořské želvy" se snaží tuto krizovou situaci změnit a ve spolupráci s místními organizacemi chrání pláže ve dvou oblastech Indonésie (ostrov Lembata a ostrov Denawan) a na jihu Srí Lanky (pláže u města Dikwella).

 

S indonéskou organizací Sehabat penyu Loang a organizací Pamali Indonesia pracují na ochraně líhních pláží na ostrovech Lembata a Denawan. Tyto lokality jsou klíčovými líhněmi pro ohrožené druhy mořských želv, jako jsou karety obrovské, zelenavé a pravé.

 

Dále pět let zajišťovali ochranu želv na ostrovech Bilang-bilangan a Mataha v Indonésii, což jsou důležitá líhniště karety obrovské v jihovýchodní Asii. Na Srí Lance spolupracují také s tamní vládou na zlepšení ochrany mořských želv a poskytují doporučení pro turisty, jak podporovat efektivní ochranu.

 

Kromě návštěvy výstavy můžete podpořit ochranu mořských želv tím, že se dozvíte více o tomto projektu a pomůžete nám šířit povědomí o této důležité problematice.

 

Další informace o projektu najdete na webu: https://www.morskezelvy.cz/

 

Výstava bude ve vestibulu k vidění do poloviny dubna.

Pozvánka na vědecký seminář: "Pytláctví a ochrana slonů a lidoopů ve střední Africe“

Katedra chovu zvířat a potravinářství v tropech Vás zve na vědecký seminář s názvem "Pytláctví a ochrana slonů a lidoopů ve střední Africe - postřehy ochranáře". Na tomto setkání se Vám představí Arthur F. Sniegon, odborník na ochranu přírody s rozsáhlými zkušenostmi ze střední Afriky.

 

Datum konání: 28. března 2024

Čas: 14:00 - 15:30 hod.

Místo konání: FTZ, místnost 116

 

Přijďte na inspirativní přednášku Arthura F. Sniegona, který s Vámi bude sdílet své poznatky z 14 letého dobrodružství v Kongu, Kamerunu a Čadu. Představí vám, jak probíhá monitorování ohrožených druhů a také jakým výzvám čelíme při ochraně divočiny před zločinem. Dozvíte se také o iniciativách zapojení místních komunit do udržitelného rozvoje, což představuje důležitý krok k harmonii mezi člověkem a přírodou.

Přidejte se do týmu FTZ a poběžte s námi unikátní běžecký závod Run Labe Run!

Hledáme 12 odvážlivců, kteří se chtějí zapojit do této jedinečné akce a pokořit výzvu, kterou nabízí běh podél Labe. V loňském roce jsme se poprvé zúčastnili této nezapomenutelné sportovní události a letos to chceme zopakovat.

Kdy: Závod proběhne o víkendu 8. - 9. června 2024.

Kde: Trasa závodu vede ze Špindlerova Mlýna až k Děčínskému zámku a nabízející úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Co čekat: P?řipravte se na endorfiny z běhu a krásné scenérie, které vás budou doprovázet po celou trasu!

Jak se připojit: Pro více informací a registraci kontaktujte hejkrlik@ftz.czu.cz.

Registrace týmů je nutné potvrdit do 31.3.2024, tak neváhejte a přihlaste se co nejdříve!

 

Více informací o závodě najdete na runlaberun.cz.

Pravidelné tréninky prvních členů týmu již běží a rádi přivítáme všechny nové zájemce.

Pozvánka na obhajobu dizertační práce Ebenezera Donkor

Zveme Vás na obhajobu dizertační práce Ebenezera Donkor na téma “The Impact of Producer Groups on the Adoption of Sustainable Agricultural Practices and Technical Efficiency of Small Farmers in Sub-Saharan Africa” (Katedra ekonomiky a rozvoje, Sustainable Rural Development). Obhajoba práce proběhne dne: 26.3.2024 od 9:30 hod v zasedací místnosti č. 401 (budova FTZ).

The study investigated the impact of producer group participation on the adoption of sustainable cocoa practices (SCPs) and technical efficiency among cocoa farmers in Ghana. By comparing members of different producer groups and non-members, the study aimed to assess the extent of this impact across various types of producer groups. A total of 458 farmers were sampled for the study, comprising 193 members of cooperatives, 144 members of farmer associations, and 121 non-members. Employing various econometric and counterfactual models, the study found that membership in producer groups, including cooperatives and farmer associations, significantly influenced the adoption of sustainable cocoa practices and the technical efficiency of cocoa farmers. Notably, the impact of producer groups varied between members of cooperatives and farmer associations. Additionally, the study revealed that the adoption of SCPs had a noteworthy effect on the technical efficiency of cocoa farmers.

Vítejte na FTZ ČZU v Praze

Kalendář akcí