Aktuality

Zobrazit další aktuality

ForumforAg Regional Event Czech Republic

Forum for Agriculture is coming up on May 18, 2022 organized by Forum for the Future of Agriculture with our expert, Assoc. Prof. Miroslava Bavorova as a speaker on session 2 ( starting at 12: 10) tackling the theme of „Integrating climate mitigation and biodiversity regeneration in food system transformation.“

Registrace na konferenci České evaluační společnosti a Fakulty tropického zemědělství otevřena

Výroční konference České evaluační společnosti se bude konat ve spolupráci s Fakultou tropického zemědělství ve dnech 15. a 16. června 2022 na České zemědělské univerzitě v Praze.

New Master Double Degree Programme with the University of Hohenheim (Germany) has been open!

The new double degree study programme Agricultural Sciences and Farming Systems in the Tropics and Subtropics jointly coordinated by the Faculty of Tropical AgriSciences (FTA, CZU) and the University of Hohenheim (UHOH) was officially opened. This new study programme enables students to profit from the

Vliv správného managementu krajiny na aktivitu klíšťat a přítomnost klíšťaty přenášených patogenů

Výzkum odborníků z FTZ ČZU ukázal, že extenzivní pastva za využití velkých spásačů vede k poklesu počtu klíšťat na spásaných plochách. Dále jsme zjistili, že exotická zvířata chovaná na farmách v ČR přicházejí do styku s klíšťaty a mohou se nakazit klíšťaty přenášenými patogeny.

Tropentag 2022

Letošní ročník pořádá Fakulta tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze. K účasti a aktivnímu přispění jsou srdečně zváni všichni studenti magisterského a doktorského studia, vědečtí pracovníci, poradci, zemědělci, osoby s rozhodovacími pravomocemi a politici, kteří se zabývají zemědě

Právě vychází časopis Živá univerzita č. 1-2/2022

Výběr z aktuálního dění na ČZU vám přináší nové dvojčíslo Živé univerzity, které vychází online a zároveň i v tištěné podobě. Nejnovější dvojčíslo přináší letošní novinky nejen z Fakulty tropického zemědělství.

Jak se suší mango v Kambodži? Třeba i v sušárnách z FTZ!

Metody zpracování ovoce představil Jan Staš (zaměstnanec FTZ, expert na zpracování potravin) během 10denního školení pro místní farmáře a budoucí školitele v rámci projektu „iAGRO – Improving the agricultural value chain in Kampong Speu Province, Cambodia“ implementovaným Diakonií ČCE a podpořeným Českou rozvojovou agenturou.

Nabídka sazenic Botanické zahrady FTZ – jaro 2022

od 26. 4. 2022 můžete ve venkovních prostorách Botanické zahrady FTZ zakoupit sazenice bylinek, květin, zeleniny a dalšího. Seznam naleznete v přiloženém souboru.

Vítejte na FTZ ČZU v Praze