Aktuality

Zobrazit další aktuality

Virolog Černý v rozhovoru pro Blesk o opičích neštovicích: Hrozí nám další pandemie?

Přes dva roky života s koronavirem, 89 dní válečného konfliktu na Ukrajině a nyní svět čelí další hrozbě, kterou jsou opičí neštovice. Případů tohoto doposud vzácného onemocnění poměrně rychle přibývá. Světová zdravotnická organizace hlásí už stovky případů a nákazu potvrdilo i 12 zemí Evropské Unie. Co všechno o tomto infekčním onemocnění víme? Jak se přenáší, jaké mohou být jeho následky či možnosti léčby? Hostem Epicentra z České zemědělské univerzity v Praze byl virolog z Fakulty tropického zemědělství a také koordinátor Centra infekčních nemocí zvířat Jiří Černý.

Patrick Van Damme: Zásahy do krajiny musí jít ruku v ruce s podporou místní komunity

Patrick Van Damme je nejen jedním z předních expertů na tropické zemědělství a etnobotaniku, ale je také jedním z mála zahraničních vědců, kteří stojí v čele českého akademického pracoviště. Jaké jsou jeho zkušenosti z vedení fakulty? Portál Vědavýzkum.cz přináší další díl rozhovorů se zahraničními vědci, kteří působí v ČR.

ForumforAg Regional Event Czech Republic

Forum for Agriculture is coming up on May 18, 2022 organized by Forum for the Future of Agriculture with our expert, Assoc. Prof. Miroslava Bavorova as a speaker on session 2 ( starting at 12: 10) tackling the theme of „Integrating climate mitigation and biodiversity regeneration in food system transformation.“

Registrace na konferenci České evaluační společnosti a Fakulty tropického zemědělství otevřena

Výroční konference České evaluační společnosti se bude konat ve spolupráci s Fakultou tropického zemědělství ve dnech 15. a 16. června 2022 na České zemědělské univerzitě v Praze.

New Master Double Degree Programme with the University of Hohenheim (Germany) has been open!

The new double degree study programme Agricultural Sciences and Farming Systems in the Tropics and Subtropics jointly coordinated by the Faculty of Tropical AgriSciences (FTA, CZU) and the University of Hohenheim (UHOH) was officially opened. This new study programme enables students to profit from the

Vliv správného managementu krajiny na aktivitu klíšťat a přítomnost klíšťaty přenášených patogenů

Výzkum odborníků z FTZ ČZU ukázal, že extenzivní pastva za využití velkých spásačů vede k poklesu počtu klíšťat na spásaných plochách. Dále jsme zjistili, že exotická zvířata chovaná na farmách v ČR přicházejí do styku s klíšťaty a mohou se nakazit klíšťaty přenášenými patogeny.

Tropentag 2022

Letošní ročník pořádá Fakulta tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze. K účasti a aktivnímu přispění jsou srdečně zváni všichni studenti magisterského a doktorského studia, vědečtí pracovníci, poradci, zemědělci, osoby s rozhodovacími pravomocemi a politici, kteří se zabývají zemědě

Právě vychází časopis Živá univerzita č. 1-2/2022

Výběr z aktuálního dění na ČZU vám přináší nové dvojčíslo Živé univerzity, které vychází online a zároveň i v tištěné podobě. Nejnovější dvojčíslo přináší letošní novinky nejen z Fakulty tropického zemědělství.

Vítejte na FTZ ČZU v Praze