Aktuality

Zobrazit další aktuality

Národní rozvojový den na Ministerstvu zahraničních věcí

Pojďte s námi oslavit historicky první Národní rozvojový den na Ministerstvu zahraničních věcí, pojďte s námi udělat svět lepším, protože Česko pomáhá!
Rádi bychom Vás pozvali dne 25. dubna 2024 od 13 do 17 hodin do zahrady Černínského paláce na MZV, Loretánské náměstí 5, Praha 1. (vstup z ulice Černínská 101/1).
Těšit se můžete na zajímavé rozhovory a osobnosti, interaktivní prezentace, výstavy, promítání a další zajímavé aktivity.
Program – hlavní podium*:
13:00 - Zahájení s moldavským hudebním doprovodem
13:20 - Co to znamená pomáhat při katastrofách?
O zážitcích z práce v terénu budou hovořit zástupce vyprošťovacího týmu hasičů, lékař spolupracující s Lékaři bez hranic a reportér z krizových oblastí
14:00 - Jak může jednotlivec pomáhat v zahraničí?
Na pódiu vystoupí Arthur Sniegon, který mění osudy zvířat v Africe, s Jankem Rubešem a dalšími zajímavými osobnostmi!
15:00 - Jak Česko přisp?ívá ke zlepšení podmínek ve světě?
Zážitky a dojmy z pracovních cest ministra zahraničí J. Lipavského
15:30 - Co Česko dělá pro ochranu lidských práv ve světě?
Dozvíte se, jak Česko podporuje občanskou společnost a nezávislá média v zahraničí. Těšit se můžete na zajímavé hosty
16:30 - Závěrečné vystoupení zástupce Ministerstva zahraničních věcí
Výstavy: Česko pomáhá (ve vstupní části), Zdravotně-humanitární program MEDEVAC
Promítání: 13 – 14:30 Jeden svět, 14:30 – 15:30 ukázky z cest ministra zahraničí, 15:30 – 17:00 (promítání se uskuteční v Kaňkově pavilonu na zahradě MZV. K dipozici budou místa k sezení).
Interaktivní aktivity: 3D brýle, ve kterých můžete nahlédnout do reality rozvojových zemí, aktivity záchranného týmu, dopisy nespravedlivě vězněným a pronásledovaným, úniková hra s motivem etiopské dívky i prezentace aktivit Kashitu Teamu a další!
Můžete se také těšit na prezentaci partnerských zemí s živou hudbou a ochutnávkou regionálních potravin (Bosna a Hercegovina, Gruzie, Moldavsko, Ukrajina).
Těšíme se na vás!
*Program bude pravidelně aktualizován

Workshop

Botanická zahrada pořádá workshop ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem Praha

Hledáme kolegu/kolegyni

Pokud Vás láká pracovat s tropickými a subtropickými užitkovými rostlinami a být součástí kamarádského kolektivu, neváhejte nám zaslat životopis!

Prodej rostlin 2024

Každoroční prodej výpěstků studentů FTZ je za dveřmi...

Plodící kakaovníky

Rádi bychom s Vámi sdíleli další úspěch s kakaovíky...

Podpora mobilit na krátkodobá studia a stáže

Oddělení mezinárodních vztahů a Oddělení pro vědu, výzkum a doktorské studium FTZ oznamují možnost požádat o příspěvek na cestovní náklady

Pozvánka na výstavu Mořské želvy ve vestibulu FTZ

Přijďte se podívat na výstavu Mořské želvy do vestibulu Fakulty tropického zemědělství. Dozvíte se více o projektu, který se zaměřuje na jejich ochranu. Všechny druhy mořských želv jsou ohroženy vyhynutím, a situace je nejnaléhavější v Indickém oceánu, kde mnohé populace již zcela vymizely. Projekt "Chráníme mořské želvy" se snaží tuto krizovou situaci změnit a ve spolupráci s místními organizacemi chrání pláže ve dvou oblastech Indonésie (ostrov Lembata a ostrov Denawan) a na jihu Srí Lanky (pláže u města Dikwella).

 

S indonéskou organizací Sehabat penyu Loang a organizací Pamali Indonesia pracují na ochraně líhních pláží na ostrovech Lembata a Denawan. Tyto lokality jsou klíčovými líhněmi pro ohrožené druhy mořských želv, jako jsou karety obrovské, zelenavé a pravé.

 

Dále pět let zajišťovali ochranu želv na ostrovech Bilang-bilangan a Mataha v Indonésii, což jsou důležitá líhniště karety obrovské v jihovýchodní Asii. Na Srí Lance spolupracují také s tamní vládou na zlepšení ochrany mořských želv a poskytují doporučení pro turisty, jak podporovat efektivní ochranu.

 

Kromě návštěvy výstavy můžete podpořit ochranu mořských želv tím, že se dozvíte více o tomto projektu a pomůžete nám šířit povědomí o této důležité problematice.

 

Další informace o projektu najdete na webu: https://www.morskezelvy.cz/

 

Výstava bude ve vestibulu k vidění do poloviny dubna.

Pozvánka na vědecký seminář: "Pytláctví a ochrana slonů a lidoopů ve střední Africe“

Katedra chovu zvířat a potravinářství v tropech Vás zve na vědecký seminář s názvem "Pytláctví a ochrana slonů a lidoopů ve střední Africe - postřehy ochranáře". Na tomto setkání se Vám představí Arthur F. Sniegon, odborník na ochranu přírody s rozsáhlými zkušenostmi ze střední Afriky.

 

Datum konání: 28. března 2024

Čas: 14:00 - 15:30 hod.

Místo konání: FTZ, místnost 116

 

Přijďte na inspirativní přednášku Arthura F. Sniegona, který s Vámi bude sdílet své poznatky z 14 letého dobrodružství v Kongu, Kamerunu a Čadu. Představí vám, jak probíhá monitorování ohrožených druhů a také jakým výzvám čelíme při ochraně divočiny před zločinem. Dozvíte se také o iniciativách zapojení místních komunit do udržitelného rozvoje, což představuje důležitý krok k harmonii mezi člověkem a přírodou.

Vítejte na FTZ ČZU v Praze

Kalendář akcí