Aktuality

Zobrazit další aktuality

Síla rodinné tradice - rozhovor s novou vedoucí Botanické zahrady FTZ Ing. Anežkou Daníčkovou

"Je potřeba jít dál a trochu aktualizovat technické vybavení i prezentaci botanické zahrady, to jsou dvě odvětví, kde vidím prostor pro zlepšování. Dlouhodobý cíl, který pouze přebírám jako štafetu po minulém vedení, je vybudovat nový tropický skleník. "

6. ročník mezinárodní ochranářské konference GBCC v Praze

Kam směřuje svět po roce 2020? Nutný posun od krize k ochraně biodiverzity je tématem 6. ročníku mezinárodní ochranářské konference GBCC, která se uskuteční 10.-12. listopadu 2021 v Praze

Právě vychází časopis Živá univerzita č. 1-2/2021

Výběr z aktuálního dění na ČZU vám přináší nové dvojčíslo Živé univerzity, které vychází online a zároveň i v tištěné podobě. Nejnovější dvojčíslo přináší letošní novinky i z Fakulty tropického zemědělství.

FTZ vyzývá k podpoře Zoo Hodonín, zdevastované ničivým tornádem

Tornádo, které je typické spíše pro hollywoodské filmy nežli české luhy a háje se v noci 24. června prohnalo jižní Moravou a mimo jiné srovnalo se zemí půlku ZOO HODONÍN

Jak dotvářet kampus? DRNH v Suchdole: Fakulta tropického zemědělství ČZU

Jak udržet architektonickou integritu suchdolského kampusu a zároveň zůstat aktuální a hlásit se k dnešním moderním a udržitelným trendům? Tuto otázku si pokládali i členové architektonického ateliéru DRNH při vytváření koncepce pro Pavilon tropického zemědělství. 

Na otočku v Kamerunu – věda, rozvoj, termiti

Kamerun je země plná extrémů a terénní výjezdy v něm řadím k těm nejnáročnějším vůbec. Vše buď extrémně dobře funguje, vypadá nadějně, člověka motivuje, nebo se děje přesný opak. A touhle sinusoidou tak zvaných „ups and downs“ si člověk prochází téměř neustále. Ačkoliv s kolegou Janem Šobotníkem v zemi rozhodně nepatříme mezi nováčky (na kontě 6-8 výjezdů), Kamerun si vždy najde něco, čím nás překvapí. I proto nás to baví!

Tropical News 3 - “Newsletter for FTA Friends”

Dear Reader, Welcome to the third issue of Tropical News. Our Newsletter provides a brief insight into the latest updates about activities and international cooperation at the Faculty of Tropical AgriSciences, the Czech University of Life Sciences Prague.

Mobilní laboratoře CZU mobiLAB v Zambii

Odborníci z Fakulty tropického zemědělství uvedli do provozu 3. jednotku CZU mobiLAB – mobilní laboratoře na detekci infekčních chorob

Tropy jsi ty!