Aktuality

Zobrazit další aktuality

Profesor Bohdan Lojka byl jmenován prezidentem Evropské agrolesnické federace EURAF (European Agroforestry Federation)

Poslední týden v květnu 2024 se v Brně na Mendelově univerzitě konala 7. Evropská Agrolesnická konference. Tato významná událost, pořádaná pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného a ministra životního prostředí Petra Hladíka, přilákala 396 delegátů ze 43 zemí. Účastníci měli možnost vyslechnout si 137 prezentací zaměřených na potenciální přínosy agrolesnictví. Jedním z hlavních řečníků a nově zvoleným prezidentem Evropské agrolesnické federace (EURAF) byl prof. Ing. Bohdan Lojka, Ph.D. z Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze.

Konference České evaluační společnosti 2024

Fakulta tropického zemědělství s potěšením oznamuje nadcházející Konferenci České evaluační společnosti, která se bude konat 12. a 13. června 2024. Tato akce nabídne bohatý program zaměřený na evaluaci v různých oblastech, od vzdělávání po sociální inkluzi.

Víkend otevřených zahrad 2024

V sobotu 8. 6. 2024 probíhá akce Víkend otevřených zahrad.

Botanická zahrada FTZ v živém vysílání ČT

Při příležitosti dnešního Dne botanických zahrad ČR si Česká televize vybrala naši botanickou zahradu pro živý vstup do vysílání...

Nový Podcast s Anežkou Daníčkovou, která vede Botanickou zahradu FTZ

Anežka Daníčková je v čele Botanické zahrady FTZ od května 2021. Vystudovala program Zahradní architektura na Mendelově univerzitě v Brně a před nástupem do Botanické zahrady FTZ pracovala ve stavebnictví a projekci v zahradní architektuře. Navazuje na práci svých rodičů a pokračuje v dlouholeté rodinné tradici – tatínek je zahradní architekt, maminka aranžérka a dvě tety zahradnice, praprastrýc se věnoval sběru a pěstování kaktusů. Prostředí botanické zahrady zná od svého dětství – plochy, skleníky, rostliny i kolegy.  

V Podcastu se dozvíte, proč je botanická zahrada pro univerzitu důležitá, čím je výjimečná, kolik zde najdete druhů rostlin a zvířat, jak rozsáhlé jsou místní sbírky nebo zda si můžete odnést něco domů.  

Propojení akvakultury a bioplynových technologií v Zambii

Projekt “Through Biogas Technology Towards Higher Resilience of the Communities in Western Province of Zambia” představuje výsledky svých aktivit v Zambii. V Zambii se obyvatelstvo často potýká s nedostupností či nedostatkem energetických zdrojů.  Většina lidí je tak závislá na postupech, které nejsou energeticky dlouhodobě udržitelné. Zodpovědnost za zajištění tradičních zdrojů energie (nákup dřevěn?ého uhlí, sběr palivového dřeva) nesou ve většině případů ženy a dívky, které se tak často nemohou věnovat vzdělávání a/nebo jiným seberealizačním aktivitám. 

V zahradě belgického velvyslanectví v Maroku vykvetly naroubované rostliny, které symbolizují důvěrné spojení mezi severem a jihem

Patrick Van Damme je nejen jedním z předních expertů na tropické zemědělství a etnobotaniku, ale je také jedním z mála zahraničních vědců, kteří stojí v čele českého akademického pracoviště, od roku 2021 je děkanem Fakulty tropického zemědělství na ČZU. Ještě za svého působení na Gentské univerzitě byl on a jeho tehdejší asistent Emiel požádán o spolupráci známým belgickým umělcem Ericem van Hovem, aby se podílel na výzdobě zahrady nového belgického velvyslanectví v Maroku.  

Pozvánka na TANEČNÍ WORKSHOP – ANGOLSKÝ TANEC KIZOMBA na FTZ

Rádi bychom vás pozvali na 4hodinový workshop, který povede José Pina Paulino, absolvent Fakulty tropického zemědělství a skutečný ambasador angolské taneční kultury. José nyní vede i klub afro-karibských a latinskoamerických tanců na FTZ. 

Workshop je určený pro zkušené tanečníky i úplné začátečníky.  

Datum: 15. května 

Čas: 16:30 hod. 

Místo konání: Vestibul FTZ 

Na seminář s Josém je třeba se předem přihlásit - pro více informací můžete použít níže uvedený QR kód a nebo kontaktovat Josého (776 336 191) - @kizombavrudne. 

Cena tanečního workshopu je 600 Kč/osoba při platbě předem, nebo 800 Kč na místě.  

Následná Kizomba party začíná ve 20:30 a příspěvek je 150 Kč.  

Všichni zaměstnanci fakulty a studenti jsou vítáni! 

Vítejte na FTZ ČZU v Praze

Kalendář akcí

červen 2024 < >
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
13. červen - čtvrtek