Pracovní příležitosti

Archiv článků

Aktuality

Zobrazit další aktuality

Get two master’s degrees from two universities in only two years!

Study the first year at the home university and the second year at the host university abroad. Live an experience abroad and study in a cosmopolitan and multicultural environment. Do you like it? You can find more information at www.agritropics.eu

Den otevřených dveří na Fakultě tropického zemědělství ČZU

Zveme všechny zájemce o studium a další návštěvníky na Den otevřených dveří na FTZ ČZU v Praze, který proběhne 20.1. 2023 od 9:00 do 15:00 a 21.1. 2023 od 9:00 do 13:00  v budově Pavilonu tropického zemědělství, v areálu ČZU v Praze.

Přihlašování na Erasmus+ studijní pobyt v ak. r. 2023/24 bylo spuštěno

Termín pro přihlášení je 21.2.2023. Veškeré informace naleznete ZDE.

Ekosystém Mekongu je kvůli přehradám v ohrožení, rozhovor s doc. Roubíkem na ČT24

„Můžeme určitě mluvit o hrozbě potravinové krize. Bude se to dít postupně, ale dopady jsou samozřejmě obrovské. Bude to i dalekosáhlá ekologická a socioekonomická krize pro velké množství lidí,“ řekl v Horizontu ČT24 Hynek Roubík z katedry udržitelných technologií Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze.

Tropical News 6 - “Newsletter for FTA Friends”

Dear students, colleagues, alumni, and FTA friends, Welcome to the sixth issue of Tropical News.

Our newsletter will give you a brief insight into the latest activities and international cooperation at the Faculty of Tropical AgriSciences at the Czech University of Life Sciences Prague. 

This newsletter is distributed twice a year and we would like to inform all our current and future partners of the news from our faculty to create new opportunities for cooperation.
We will be happy to get you involved in FTA activities, so feel free to get in touch with us!

Thank you for your continued support!


You can find the Newsletter in the attached file below and previous Newsletters here.

Absolvent FTZ, Petr Kříž, byl jmenován ředitelem Správy Národního parku České Švýcarsko

Petr Kříž, absolvent České zemědělské univerzity v Praze, Fakulty tropického zemědělství (dříve Institut tropického a subtropického zemědělství), uspěl ve výběrovém řízení, které Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo koncem září letošního roku. Přihlásilo se do něj celkem šest uchazečů. Podle výběrové komise byl nejkvalitnějším uchazečem právě Kříž, který má bohaté profesní zkušenosti z pozice ředitele regionálního pracoviště AOPK ČR (Agentura ochrany přírody a krajiny ČR) a velmi dobře zná i specifika národního parku. V minulosti pracoval také na Správě CHKO Labské pískovce, která tvoří ochranné pásmo právě Národnímu parku České Švýcarsko.

Čeští etnobotanici pomohli vybudovat výzkumnou laboratoř na Filipínách

„Spolupráci s místními vědeckými pracovníky navázal prof. Ing. Ladislav Kokoška, PhD., už v roce 2016, a od té doby jsme na Filipínách podnikli čtyři úspěšné expedice,“ říká vědecko-výzkumná pracovnice z Laboratoře etnobotaniky a etnofarmakologie na Fakultě tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze Ing. Markéta Houdková, PhD.

GLOFOR - World Wide Webinar

DECEMBER 15TH at 11 am (CET). Discover our world-class Erasmus Mundus Master Programme in Global Forestry in a dedicated worldwide event!

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.