Pracovní nabídky

Stáž na ZÚ Addis Abeba

Stáž by byla na úseku ZRS a HP, stážista/ka by měl/a na starosti:
Community Engagement: Malé lokální projekty (Etiopie, Jižní Súdán, Komory, Somálsko - bez cest mimo Etiopii) - komunikace s NGOs, příprava a koordinace
Lidskoprávní agendu: LPTP (Etiopie, Jižní Súdán, Komory, Somálsko Džibuty): komunikace s NGOs, příprava a koordinace
Komunikaci a partnership: Konference, kulaté stoly, 16 Days of Activism v rámci GBV prevence, sociální média, webovky, články atp. - zde je prostor i pro kreativní stránku - tedy ty věci včetně contentu vymýšlet dle připravené komunikační strategie
Přípravu podkladů a účast na schůzkách v oblasti ZRS a HP v kontextu Etiopie a AU
Překlady a editace

Co požadujeme:
Jazyk: ČJ  - rodný a AJ-C1 (nemusí být certifikát)
České občanství
Čistý trestní rejstřík
Orientaci v problematice
Zkušenost ze sektoru (ZRS/HP) či z LDC/LMIC/MIC výhodou
Zájem a zápal

Praktikálie:
Doba stáže nejméně 3 měsíce - nástup dle domluvy (nejpozději srpen)
ZÚ může zdarma poskytnout jednoduché ubytování na ambasádě - malý byt, další výdaje si stážista/ka hradí sám/a - proto doporučuji studující, kteří mohou žádat Erasmus pracovní a nebo mobilitu (ale pokud je někdo ochoten si to platit sám, klidně)
ZÚ pomůže zajistit víza

Rádi také upravíme program stáže dle zájmu stážisty/ky tak aby se dostal/a k tomu co ho/jí baví.

Volná pozice FAO na Ministerstvu zemědělství

V tuto chvíli se na Ministerstvu zemědělství uvolnila pozice Delegáta*ky ČR pro Organizaci pro výživu a zemědělství OSN (FAO). Více informací a oficiální podmínky naleznete na webových stránkách Ministerstva zemědělství.

Deadline k zasílání přihlášek je již čtvrtek 15. února.

CIFOR-ICRAF: Francophone Resource Mobilization Coordinator

The Center for International Forestry Research (CIFOR) and World Agroforestry (ICRAF) envision a more equitable world where trees in all landscapes, from drylands to the humid tropics, enhance the environment and well-being for all. CIFOR and ICRAF are non-profit science institutions that build and apply evidence to today’s most pressing challenges, including energy insecurity and the climate and biodiversity crises. Over a combined total of 65 years, we have built vast knowledge on forests and trees outside of forests in agricultural landscapes (agroforestry). Using a multidisciplinary approach, we seek to improve lives and to protect and restore ecosystems. Our work focuses on innovative research, partnering for impact, and engaging with stakeholders on policies and practices to benefit people and the planet. Founded in 1993 and 1978, CIFOR and ICRAF are members of CGIAR, a global research partnership for a food secure future dedicated to reducing poverty, enhancing food and nutrition security, and improving natural resources.

We are hiring! BRT - Junior communications specialist

Here is the job for you! The Biogas Research Team (BRT) is seeking a Junior Communications Specialist.

Stáž pro studenty/ky VŠ (zahraniční rozvojová spolupráce)

Jste studentem/studentkou vysoké školy a zabýváte se problematikou rozvojové spolupráce, humanitární pomoci nebo globálního vzdělávání? FoRS nabízí stáž, kde uplatníte své nápady a kreativitu!

FTZ: Studijní referent(ka) pro oddělení V&V

Fakulta tropického zemědělství je malá instituce s pestrými mezinárodními aktivitami v příjemném prostředí moderní budovy a zeleného kampusu. Studenti k nám přijíždějí z různých míst světa s převahou asijských a afrických zemí. Budete v přímé komunikaci se studenty, akademiky školiteli. Stanete se pravou rukou proděkana pro vědu a výzkum.

Co potřebujeme:

 • Komplexní zajištění agendy doktorského studia v anglickém jazyce – komunikace, studijní a osobní evidence, organizace přijímacího řízení, kontrola matričních dat a vyplácení stipendií aj.
 • Příprava podkladů a organizace zasedání oborových rad, vědeckých rad, akreditačních dokumentů.
 • Vedení agendy habilitačního a jmenovacího řízení.
 • Podpora sběru dat o publikacích a výsledcích vědy a výzkumu.
 • Organizace interní grantové soutěže, kontrola financování a čerpání prostředků v rámci projektů, správa projektů v univerzitním systému.
 • Spolupráce při organizaci konferencí pořádaných fakultou.
 • Vedení agendy univerzity třetího věku.
 • Samostatné řešení úkolů v rámci managementu vědy a výzkumu včetně přípravy podkladů (dat, zpráv, rozborů, statistik) pro různé účely v rámci FTZ, ČZU i mimo univerzitu.
 • Aktivní součinnost s celoškolskými útvary, které technicky zabezpečují rozvoj vědy a výzkumu na FTZ.

Požadavky:

 • SŠ, VŠ výhodou
 • Zkušenost na podobné pozici výhodou, ale zaškolení garantujeme
 • AJ na min. úrovni B1 (mezinárodní prostředí), ČJ výborný
 • Proaktivita, samostatnost, chuť pracovat

Nabízíme:

 • 25 dní dovolené, 3 sick days/rok
 • Příjemné prostředí zeleného kampusu – Praha Suchdol
 • Příležitost k osobnímu i profesnímu růstu (jazykové kurzy, tuzemské i zahraniční stáže v rámci programu Erasmus)
 • Program benefitů pro zaměstnance ČZU

Úvazek: 1,0

Nástup od 1. 8. 2023

Prosím zašlete CV a motivační dopis

Pojďte k nám pracovat! FTZ hledá PR koordinátora/ku

Fakulta tropického zemědělství je malá instituce s pestrými mezinárodními aktivitami. Hledáme člověka, který bude mít přirozený zájem proniknout do univerzitního prostředí a života na naší fakultě, a bude nám oporou. Tato pozice není jen čistě manažerská, ale především exekutivní. Budete potřeba všude tam, kde se bude něco dít.

Botanická zahrada FTZ ČZU v Praze hledá kolegu na pozici: zahradník (muž/žena)

Botanická zahrada ČZU v Praze hledá nového kolegu do svých pracovních řad. Čekají Vás nejen základní zahradnické práce, ale můžete svůj potenciál rozvíjet dál. S námi poznáte svět tropických rostlin, získáte neocenitelné zkušenosti a budete součástí přátelského kolektivu.

Staňte se jedním z nás! FTZ hledá tajemnici/tajemníka fakulty

Chcete dělat práci, která má smysl? Chcete se podílet na zajímavých projektech? Chcete, aby za Vámi byly vidět výsledky Vaší práci? Odpověděli jste třikrát ano? Pak se přihlaste do výběrového řízení na pozici TAJEMNÍK/TAJEMNICE FAKULTY

Researcher position in disaster risk and natural resource degradation in Africa

A long-term researcher position in geo-hydrological disaster risk and the associated natural resource degradation in sub-Saharan Africa.

This researcher position is opened in the framework of the FED-tWIN programme. The position will be jointly hosted at the Department of Earth Sciences of the Royal Museum for Central Africa (RMCA) and the Earth and Life Institute of the Université catholique de Louvain (UCLouvain).

Deadline for application: 10th May 2023.

More info can be found here: https://www.africamuseum.be/en/about_us/jobs

Junior researcher in the fields of big data analysis, machine learning, remote sensing and natural hazards

The Royal Museum for Central Africa (RMCA) is one of the 10 Federal Scientific Institutions (FSIs) under the supervision of the State Secretary for Federal Science Policy. It is therefore both a scientific institute and a museum.

Stáž pro studenty/ky VŠ (zahraniční rozvojová spolupráce)

Jste studentem/studentkou vysoké školy a zabýváte se problematikou rozvojové spolupráce, humanitární pomoci nebo globálního vzdělávání? FoRS nabízí stáž, kde uplatníte své nápady a kreativitu!

Pojďte k nám pracovat! FTZ hledá tajemnici katedry ekonomiky a rozvoje

Náplň práce: administrativní zajištění chodu katedry (podíl na údržbě majetku, roční inventura, zpracovávání a kontrola docházky); dohled a kontrola čerpání rozpočtu a přidělených prostředků katedře; součinnost při zpracovávání faktur, práce v EIS Magion – objednávky;...

ATSAF-JobNews 2022 and Junior Scientists Program

Council for Tropical and Subtropical Agricultural Research published latest information on job advertisements.  

Three post-doc scientists (f_m_x) in multiscale soil erosion and soil degradation monitoring in Europe

The Department of Science at Rome Tre University, Italy, is looking for three (3) highly motivated and talented researchers with experience on Soil Erosion, Earth Surface Processes Modelling or Remote Seinsing that will contribute to the theme “Soil Erosion Monitoring” at the BorrelliLAB.

Postdoctoral researcher, Carbon sequestration in Coastal Wetlands

Let’s shape the future - University of Antwerp

The University of Antwerp is a dynamic, forward-thinking, European university. We offer an innovative academic education to more than 20000 students, conduct pioneering scientific research and play an important service-providing role in society. We are one of the largest, most international and most innovative employers in the region. With more than 6000 employees from 100 different countries, we are helping to build tomorrow's world every day. Through top scientific research, we push back boundaries and set a course for the future – a future that you can help to shape. 

The Department of Biology in the Faculty of Sciences is looking for a full-time (100%) postdoctoral researcher in the field of Carbon sequestration in Coastal Wetlands

Pracovní místo – chovatel exotických zvířat

Zoologická zahrada Jihlava příspěvková organizace hledá uchazeče na místo chovatele exotických zvířat . 

Životopis a motivační dopis zasílejte na e-mailovou adresu: kucirkova@zoojihlava.cz.

V případě, že Vás nebudeme kontaktovat, bohužel jste nepostoupil/a do užšího kola výběru. Děkujeme za pochopení.

Výběrové řízení na pozici externisty/ky Odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci na Ministerstvu zahraničních věcí ČR

Chtěli bychom Vás informovat, že bylo vyhlášeno výběrové řízení na místo externisty/ky Odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci na Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Vzhledem k tomu, že se jedná o práci na dohodu s úvazkem cca 20 hodin týdně, je tato pozice vhodná i pro studenty VŠ.

Faitrade Česko a Slovensko: Hledáme account manažera/manažerku na plný nebo zkrácený úvazek

Zajímá tě obchod v oblasti kávy a kakaa a chceš dělat smysluplnou práci? Možná hledáme právě tebe!

Vědecký pracovník/doktorand se zaměřením na mapování sociálně ekologických systémů.

Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i. vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb. o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov AV ČR výběrové řízení na pozici Vědecký pracovník/doktorand se zaměřením na mapování sociálně ekologických systémů.

Assistant/Associate Professor at Utrecht University (NL)

The department of Physical Geography at Utrecht University (The Netherlands) is looking for assistant/associate professor interested in quantitative methods in natural hazards and disaster risk assessments – defined in a broad sense. In particular, we are looking for an enthusiastic colleague to further strengthen our research and education on natural hazard and disaster risk analysis, related to landslides, debris flows, avalanches, floods, droughts, desertification, erosion and/or multi-hazards. A detailed project description and information on the employment conditions at Utrecht University can be accessed via the link below:

Jobspin Job and Relocation Fair in Prague

Everything an expat needs in Prague. The 9th edition of the biggest job fair for international job seekers in Prague, this time happening with Prague Relocation Fair. September 24, 2022 at 10AM-5PM Newly renovated Křižíkův pavilon B, Výstaviště Praha Holešovice (map)

A fresh concept of the most exciting networking event for expats in Prague. Jobspin Job Fair is perfect for international and bilingual job seekers looking for new job opportunities in Prague. Prague Relocation Fair brings together all key services for Prague expats under one roof. The official language of the fairs is English.

And, as we always do, the job fair is FREE to attend for all visitors.

Permanent position Senior Researcher Earth Sciences - Royal Museum for Central Africa

The Royal Museum for Central Africa is advertising a permanent position as a senior researcher in Earth Sciences. Feel free to circulate to potential candidates and/or get in touch for more info about the position and department.

Product Development Expert Crop Protection and Biostimulants

Janssen PMP, a division of Janssen Pharmaceutica (Johnson & Johnson family of companies) is a long-established world leader in the development and formulation of new and highly effective active substances and end-use products for the protection of fresh produce, especially fruits and vegetables. With more than 50 years’ experience in Postharvest treatments and Plant Protection, Janssen PMP has developed strong technical and commercial expertise.

Janssen PMP has the ambition to accelerate the extension of its portfolio with new products and technologies derived from nature.PMP needs to extend its existing portfolio with new products and technologies in line with the strategy of the Post-Harvest Business Unit and the Microbial Business Unit. The Product Development Expert has the responsibility for the technical development of several pre-harvest and post-harvest products with a focus on natural technologies as well as optimization of the use of the currently marketed products at customer and end-user level.