Aktuality - home

Studentská vědecká konference v Kambodži

FTZ pořádala druhý ročník mezinárodní vědecké konference pro mladé vědce a studenty, která se konala 5. prosince 2019 na Royal University of Agriculture (RUA) v Kambodži.

Erasmus Day na ČZU

V úterý 10. prosince 2019 proběhne v prostorách Menzy od 11:00 do 14:30 "Erasmus Day na ČZU".

Workshop na téma Project management a HR AWARDS na Ukrajině

Zástupci z FTZ organizovali školení s názvem „Project management training - preparation of the EU Projects“ a „HR Awards“ na partnerských univerzitách na Ukrajině - Sumy National Agrarian University, Sumy State University, Bila Tserkva National Agrarian University v rámci projektu „Podpora mladých univerzitních kapacit v oblasti kvality vzdělávání a vědecko- výzkumných aktivit na Ukrajině“.

Vnitřní soutěž FTZ

Podpora pedagogické práce akademických pracovníků a profilace a inovace studijních programů na úrovni předmětů/kurzů.

Den otevřených dveří na FTZ - 22.11. 2019

Zveme všechny zájemce o studium a další návštěvníky na Den otevřených dveří, který proběhne 22. listopadu 2019 od 9:00 do 15.00 v budově Pavilonu T, v areálu ČZU v Praze (viz plánek v příloze). 

Projekt COST Action

První projektová schůzka se konala v Bruselu dne 14. října 2019. Dr. Miroslava Bavorová z FTZ ČZU se účastnila jako členka řídícího výboru a zástupkyně České republiky.

Przewalski’s horse in The Great Gobi B SPA Protected Area in Mongolia

Read about impressive research of our PhD student Anna Bernátková who just came back from her research activities in Mongolia.

FTZ na Týdnu vědy a techniky 2019

Zveme všechny zájemce na Týden vědy a techniky, do kterého se zapojuje i naše fakulta. Kompletní program naleznete v přiloženém souboru. Skupiny pěti a více lidí, prosím, registruje pomocí rezervačního systému TVT (akce označené ­*) nebo emailem na fedorova@ftz.czu.cz z důvodu omezené kapacity přednášek.

Výstava chilli papriček v Botanické zahradě FTZ

Srdečně zveme všechny zájemce na již tradiční výstavu chilli papriček v naší Botanické zahradě, která proběhne 15. a 16.10.2019 od 8:00 do 15:00.

Noc vědců letos poprvé i na ČZU

Noc, na kterou nezapomenete. ČZU ožila vědou 27. září.

Thai delegates of the PISAI project at FTA

This Autumn 2019, the delegates of the PISAI project (Participatory and Integrative Support for Agricultural Initiative) from Thai partner universities visited the Czech University of Life Sciences Prague (CULS) as arranged by the Faculty of Tropical AgriSciences (FTA).

Pojďte k nám pracovat! FTZ hledá Odborného pracovníka!

Děkan Fakulty tropického zemědělství vypisuje výběrové řízení na obsazení místa Odborný pracovník - technik pro správu studijních informačních systémů.

FTA at Tropentag Conference 2019 in Kassel

Conference Tropentag 2019 with topic "Filling gaps and removing traps for sustainable resources management" was held on September 18th - 20th at Universities of Kassel and Goettingen, Germany.

Závěrečná konference projektu SIMPLE

Závěrečná konference projektu SIMPLE, spolufinancovaná programem Erasmus+, se konala dne 27. srpna 2019 na universitě Kasetsart v Bangkoku (Thajsko) pod vedením hlavní koordinátorky Petry Chaloupkové, Ph.D. z FTZ a jejího týmu.

Děkan fakulty doc. Ing. Jan Banout Ph.D. v pořadu Sama doma

Vědu je třeba popularizovat. A proto děkan naší fakulty doc. Ing. Jan Banout Ph.D. přijal pozvání k rozhovoru do pořadu Sama doma s tématem "Amazonský prales - plíce světa".

Prince of Songkla University udělila čestný doktorát Petře Chaloupkové, proděkance pro mezinárodní vztahy FTZ

Univerzitní rada Prince of Songkla University rozhodla na svém 407. zasedání 1. června 2019 udělit na návrh Faculty of Natural Resources čestný doktorát Ing. Petře Chaloupkové, Ph.D., proděkance pro mezinárodní vztahy Fakulty tropického zemědělství ČZU V Praze.

Hledáme proaktivního studenta ČZU, který by se stal Velvyslancem kariéry v EU

Delegát z řad studentů získá jedinečné zkušenosti díky spolupráci s MV, MZV a ÚVL.

Letní škola v Kambodži 2019

V letošním srpnu se na Royal University of Agriculture (RUA) v Kambodžském Phnom Penhu konala již šestá letní škola, která je nedílnou součástí rozvojových projektů podporovaných Českou Rozvojovou Agenturou (ČRA).

Letní škola FTZ na Ukrajině pro studenty a mladé vědecké pracovníky na téma Waste Management

V srpnu jsme ve střední Ukrajině organizovali pod vedením Ing. Hynka Roubíka, Ph.D. (z našeho Biogas Research Team) další terénní výzkum studentů FTZ společně se studenty a mladými vědeckými pracovníky ze tří dalších Ukrajinských univerzit – ze Sumy National Agrarian UniversitySumy State University a Bila Tserkva National Agrarian University. Celkem se účastnilo 22 účastníků a vše probíhalo v rámci projektu „Podpora mladých univerzitních kapacit v oblasti kvality vzdělávání a vědecko-výzkumných aktivit na Ukrajině“ podpořeného Českou rozvojovou agenturou.

ČZU v Praze hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koně a zebry

Od neděle 1. září do čtvrtka 5. září se na České zemědělské univerzitě v Praze koná konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Cílem konference je propojit současné vědecké poznatky s ochranářskými aktivitami.

Informace k zápisu do studia

Vážení studenti,

Zápisy do prvních ročníků (pro nové studenty) proběhnou v místnosti T135, v Pavilonu T. Data a časy naleznete v přiložené fotografii.

Zápisy do následujícího akademického roku (pro stávající studenty) pro bakalářské i magisterské studijní programy, budou probíhat na Studijním oddělení FTZ v dané dny (viz příloha) v časech 10:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00. Indexy k zápisu nejsou potřeba.

Děkujeme,

Studijní oddělení FTZ

Letní škola v Thajsku 2019

Druhý ročník třítýdenní letní školy s názvem „Value chain management“ probíhal v srpnu na Chiang Mai University v Thajsku. Zúčastnilo se jí šest studentů z ČZU v Praze a 12 studentů ze čtyř thajských univerzit...

Jak běží léta s antilopami

Spolupráce zaměstnanců a studentů Fakulty tropického zemědělství na záchraně západního poddruhu antilopy Derbyho v Senegalu se brzy překulí do svého dvacátého roku....

How FTA scholarships can help?

Read a story of a brave young lady Frilly Andrelia Utami, who has gone through hard life time during and after the tsunami in Palu, Indonesia in 2018. Our Faculty gave her an opportunity to stundy in Czech Republic for 6 months.

English ☰ Menu