Kick-Off Meeting projektu SIMPLE

Na České zemědělské univerzitě v Praze úspěšně proběhl ve dnech 24. - 26. října 2016 Kick-off meeting nově přijatého projektu Erasmus+ SIMPLE: Support of International Platform Merging Labour and Education

 

 

Hlavním tématem třídenního jednání bylo připravit jednotlivé aktivity potřebné k naplnění hlavního cíle projektu, tedy propojení absolventů univerzit v Kambodži, Indonésii a Thajsku s reálnými požadavky jejich budoucích zaměstnavatelů. Jednání se zúčastnili zástupci z 8 partnerských univerzit z Belgie, Rakouska, Kambodži, Indonésie a Thajska, kteří intenzivně diskutovali a sdíleli své praktické zkušenosti a vize zaměřené na Centra absolventů, Kariérní centra, praxe studentů a Platformy pro spolupráci s praxí. Dále byly prezentovány cíle, výstupy a jednotlivé aktivity projektu jeho hlavní koordinátorkou Ing. Petrou Chaloupkovou PhD. z Fakulty tropického zemědělství (FTZ).

Zároveň byl upořádán workshop, kterého se aktivně účastnili zástupci akademického sektoru, studenti z Kambodži, Indonésie a Thajska, kteří nyní studují na FTZ a zástupci z pracovního trhu (např. z Ministerstva zemědělství, společnosti Dekonta či Fóra pro rozvojovou spolupráci, mezinárodní asociace YPARD). Kick-off meeting tak odstartoval nový projekt SIMPLE, který výrazně usnadní asijským absolventům vstup na trh práce a zaměstnavatelům umožní další rozvoj díky kvalifikované pracovní síle připravené na reálné požadavky praxe.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.