Letní škola propojí studenty a odborníky pracující na rozvojových a humanitárních projektech

České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) pořádá ve dnech 11. až 15. září letní školu "Rozvojové září" zaměřenou na zahraniční rozvojové projekty a jejich technické aspekty. Ve dnech 15. až 17. září na ni pak naváže Projektový maraton.

"Rozvojové září" je letní škola zaměřená na rozvojové a humanitární projekty a jejich technické aspekty. Cílem je propojit odborníky a studenty s technickým a netechnickým zaměřením tak, aby byla podpořena mezioborová spolupráce a je určena pro všechny, které daná problematika zajímá.

FTZ budou na Rozvojovém září reprezentovat:

• Jan Staš s tématem "Small-scale extensive aquaculture in rural Zambia" (přednáška) ve středu 13.9.
  • Jiří Černý s tématem "Proč dělat věci složitě, když to jde jednoduše? (Výhody a nevýhody i teorie a praxe testování biologických vzorků přímo v terénu)" ve čtvrtek 14.9.

"Projektový maraton" je víkendová akce, které se účastní dobrovolníci z řad studentů a odborné veřejnosti a vytvářejí návrh konkrétního rozvojového projektu s podporou týmu ICWD (Centrum pro mezinárodní rozvojové projekty) pro konkrétní neziskovou organizaci, která je aktivní v oblasti mezinárodních humanitárních nebo rozvojových projektů. Designování projektu je doprovázeno tematickými přednáškami. Sirotčinec v Kongu, který byl designován právě na Projektovém maratonu ČVUT byl oceněn na architektonické soutěži World Architecture Award.

Projekt je podpořen z prostředků České rozvojové agentury v rámci Zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

Přihlášky a více informací najdete zde a zde.