Prezentace ČZU v Praze na Facon Education Fair v Kuala Lumpur

Doc. Zbyněk Polesný reprezentoval Českou zemědělskou univerzitu v Praze prostřednictvím Fakulty tropického zemědělství na veletrhu Facon Education Fair 2018 v Kuala Lumpur v Malajsii. Veletrh probíhal v termínu 2. - 3.12. 2018 v Kuala Lumpur Convention Centre. Během veletrhu probíhaly takzvané informační prezentace zaměřené na vzdělání v členských zemích Evropské unie, přičemž jednotlivé ambasády měly možnost prezentovat své země a možnosti studia na vysokých školách. V rámci české sekce jsme měli možnost přednést krátkou prezentaci o naší univerzitě/fakultě, studijních programech včetně požadavků na studium. Byl k dispozici informační stánek sloužící k přímému kontaktu a sdílení informací potenciálním uchazečům o studium včetně rozdávání propagačních materiálů univerzity a fakulty. Veletrh Facon Education Fair patří mezi dva nejvýznamnější školské veletrhy v Malajsii. Zúčastnilo se ho více než 500 domácích a zahraničních vystavovatelů a za dva dny jej navštívilo na 12 000 návštěvníků. Česká republika byla jednou ze 17 zemí světa zastoupených na veletrhu Facon, ze zemí Evropské unie zde kromě ČR byly prostřednictvím náborových agentur či jednotlivých vysokých škol zastoupeny také UK, Irsko, Německo, Francie a Švédsko.

Prezentaci zúčastněných českých univerzit včetně poskytnutí stánku a prezentačního semináře českého vysokého školství, iniciovalo a zajistilo velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur. Vedle zástupce velvyslanectví bylo osobně na stánku přítomno 6 zástupců reprezentujících Masarykovu univerzitu, Českou zemědělskou univerzitu v Praze, Technickou univerzitu v Liberci a Vysokou školu technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích. Dalších 6 vysokých škol bylo prezentováno prostřednictvím zastupitelského úřadu a za využití zaslaných propagačních materiálů: Univerzita Karlova, Západočeská univerzita v Plzni, Univerzita Palackého v Olomouci, Slezská univerzita v Opavě, Akademie múzických umění a Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze.

Prezentaci „Study in the Czech Republic“ uvedl velvyslanec Rudolf Hykl představením dosavadních česko-malajsijských styků. Zbyněk Polesný měl příležitost prezentovat kromě možností studia na ČZU v Praze také zájem ČZU v Praze prostřednictvím Fakulty tropického zemědělství o výzkumnou spolupráci s univerzitami a výzkumnými institucemi v Malajsii. Díky tomu se podařilo navázat užší kontakt s Forest Research Center na Sabahu a v současné době probíhá komunikace ohledně konkrétních obrysů budoucí výzkumné spolupráce.

Více informací i fotografií naleznete ZDE.