Výsledky projektu Agrolesnictví – šance pro regionální rozvoj a udržitelnost venkovské krajiny

Chcete se dozvědět zajímavé informace o agrolesnictví v České republice? Nebo si dokonce agrolesnický systém založit? Podívejte se na výstupy projektu Agrolesnictví – šance pro regionální rozvoj a udržitelnost venkovské krajiny.

Výstupy projektu:

Souhrnná výzkumná zpráva projektu Agrolesnictví – šance pro regionální rozvoj a udržitelnost venkovské krajiny. Cílem výzkumné zprávy bylo definovat, klasifikovat, charakterizovat a odhadnout rozsah jednotlivých agrolesnických systémů (ALS) v ČR a dále představit přínosy, možnosti a bariéry uplatnění agrolesnictví na území ČR s primárním zaměřením na historický, environmentální, etnologický, sociologický a ekonomický kontext. Dále byl zhodnoceno uplatnění ALS na základě typologie krajiny, analyzovány legislativní bariéry a příležitosti možné podpory pěstování dřevin na zemědělské půdě. Výzkumnou zprávu si můžete stáhnout zde.  

Certifikovaná metodika – Zavádění agrolesnických systémů na zemědělské půdě. Cílem bylo definovat agrolesnictví, charakterizovat jednotlivé typy a odhadnout jejich rozsah v ČR, a dále poskytnout podkladové materiály, na jejichž základě je možné založit agrolesnické systémy na zemědělské půdě.  Certifikovanou metodiku si můžete stáhnout zde.        

Když se řekne agrolesnictví, didaktická pomůcka. Populárně naučná publikace, která si klade za cíl stručně a přehledně představit agrolesnictví. Obsahuje kapitoly jako – představení co je agrolesnictví, jak se praktikuje ve světě a v ČR, jeho historie v českém kontextu, charakteristika a rozdělí agrolesnictví, jak se agrolesnictví vyvíjelo v ČR, příklady agrolesnictví, názory a pohledy zemědělců, jak postupovat při zakládání agrolesnického systému, a další. Didaktickou pomůcku si můžete stáhnout zde

Projekt byl financován Technologickou agenturou ČR (program TAČR ÉTA). Více informací o projektu naleznete zde.

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.