Právě vychází časopis Živá univerzita č. 1-2/2021

Výběr z aktuálního dění na ČZU vám přináší nové dvojčíslo Živé univerzity, které vychází online a zároveň i v tištěné podobě.

Nejnovější dvojčíslo přináší letošní novinky i z Fakulty tropického zemědělství.

A na jaká témata se můžete těšit?

1. Rozhovor s novým děkanem prof. Patrickem Van Dammem a jeho plánu na zvýšení mezinárodní prestiže fakulty
  2. Mezinárodní asociace AGRINATURA zvolila nové vedení
  3. Nové mezinárodní centrum student na FTZ
  4. ČZU má svou první knihu, představuje pestrou mozaiku aktivit
  5. CZU mobiLAB: Komplexní řešení detekce infekčních nemocí v těžko dostupných oblastech
  6. Rozhovor s Dr. Černým, ve které za největší chybu v boji proti pandemii označuje “prokaučování” pozitivní energie
  7. Posilování kapacit mladých výzkumníků na Ukrajině
  8. Transformace vinného odpadu v Moldavsku na energie
  9. Jak se žije v Nepálu s pandemií

Dočtete se i o tom, jak nepostradatelný ekosystém představují mokřady, o šancích vlka na udržitelnou existenci v české krajině, o nutnosti pomáhat hmyzí populaci. Nebo o tom, že FLD adoptovala losa evropského.

Pokud budete mít zajímavá témata, která byste rádi publikovali v příštím čísle, neváhejte a zašlete je do konce července na: jiricna@ftz.czu.cz

Živá univerzita je ke stažení ZDE nebo v přiloženém souboru. V tištěné podobě bude k dispozici od 23. června 2021.