Zástupci FTZ se zúčastnili zahájení projektu LEAP4FNSSA

V těchto dnech byl v metropoli africké Ghany Akkře oficiálně zahájen projekt v rámci programu Horizont 2020 s názvem „Long-term Europe-Africa Partnership for Food and Nutrition Security, and Sustainable Agriculture (LEAP4FNSSA)“. Na jeho realizaci se spolu s dalšími 34 institucemi z Evropy a Afriky podílí i Fakulta tropického zemědělství ČZU v Praze. Cílem projektu je založení mezinárodního vědeckého panelu, který bude řešit otázky spojené s bezpečností potravin, výživy a udržitelným zemědělstvím  na africkém kontinentu. Za fakultu se jednání zúčastnili řešitelé Vladimír Verner a Jan Banout.

Projekt bude financován do roku 2022 s tím, že jeho celkový rozpočet ze zdrojů EU přesahuje 5 mil. EUR. „Věřím, že projekt významně přispěje k efektivnímu a rozumnému řešení v současnosti nejpalčivějších problémů spojených s bezpečností potravin a výživou obyvatel v subsaharské Africe“ říká jeden z řešitelů projektu Jan Banout. Vladimír Verner k tomu dodává „Jsme rádi, že jsme se jako Fakulta tropického zemědělství mohli zapojit do řešení těchto velmi aktuálních témat globálního významu a sdílet s našimi kolegy nabité zkušenosti“. Úspěšné zahájení projektu předznamenává dle obou řešitelů i jeho úspěšný průběh.