FTZ spolupořádala mezinárodní konferenci v Kambodži

Projekt „Rozvoj studijních programů a výzkumu v oblasti udržitelného zemědělství a akvakultury v Kambodži“ vyvrcholil již třetí mezinárodní konferencí organizovanou ve spolupráci Royal University of Agriculture v Phnom Penhu (RUA) s Českou zemědělskou univerzitou za podpory České rozvojové spolupráce. Konference s mezinárodní účastí proběhla 23. listopadu 2023 v kampusu RUA. Nabitý celodenní program zahrnoval přednášky zvaných přednášejících, paralelní sekce s prezentacemi, představení plakátových sdělení, příspěvky české ambasády v Phnom Penhu k propagaci vládních stipendií a neziskové organizace Life With Dignity (LWD ), která spolupracuje s českou neziskovou organizací Diaconia ECCB – Center of Relief and Development.

Téma konference „Pathways to Sustainable Agriculture“ pokrývala širokou oblast zemědělství, potravinářství, živočišnou produkci a veterinářství, lesnictví a rybářství, životní prostředí a socioekonomické aspekty se zaměřením na udržitelnou produkci a management. Konference se zúčastnilo téměř 200 studentů a vědeckých pracovníků z RUA. Jako hlavní přednášející vystoupily:

Dr. Chutima Tantikitti z Prince of Songkla University, Thajsko s příspěvkem „Sustainable Aquaculture Through Research at Aquatic Science“, a Ing. Petra Chaloupková, Ph.D. z FTZ, ČZU s příspěvkem „Role of Transformational Leadership for Agricultural Cooperatives in Cambodia“.

Během konference bylo kambodžskými studenty prezentováno celkem 20 příspěvků formou prezentace a 20 posterů. Organizační komise vybrala tři nejlepší prezentace a tři nejlepší postery a jejich autoři obdrželi ocenění za své výkony.