Návštěva profesorky a studentky FTZ v Senegalu

Prof. RNDr. Pavla Hejcmanová, Ph.D. a studentka bakalářského programu Zemědělství tropů a subtropů, Iva Bernáthová, spolu v srpnu navštívily Senegal. Cílem jejich cesty bylo jednání s partnery Université Cheikh Anta Diop v Dakaru a konkretizace další spolupráce s ČZU v Praze na poli rozvoje školního statku dakarské univerzity i studijních pobytů a výzkumu senegalských studentů v ČR a naopak českých studenů v Senegalu.

Prof. Hejcmanová navštívila Senegal jako zástupce vedoucího Katedry chovu zvířat a potravinářství v tropech FTZ a zakladatelka záchranného programu antilopy Derbyho, který v Senegalu vede spolek Derbianus Conservation a Fakulta tropického zemědělství ČZU v Praze. Iva Bernáthová byla vybrána z řad studentů FTZ, protože se již od prvního ročníku iniciativně zapojovala do aktivit katedry i záchranného programu a prokázala svou zodpovědnost, spolehlivost a entusiasmus.

Další jednání v rámci této cesty proběhla s partnery záchranného programu antilopy Derbyho na Ředitelství národních parků Senegalu a v rezervaci Bandia, kde se nachází jedna ze dvou jediných populací těchto vzácných antilop v lidské péči. Hlavním bodem setkání bylo projednání připravovaného projektu na obojkování antilop Derbyho v národním parku Niokolo Koba v Senegalu. Prof. Hejcmanová a Iva Bernáthová během svého týdenního pobytu stihly i překontrolovat fotopasti v rezervaci Bandia jako součást výzkumu, na kterém se Katedra chovu zvířat a potravinářství v tropech dlouhodobě podílí.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.