FTZ zahájila realizaci nového projektu Evropské unie na podporu Fairtrade kešu ořechů v Keni

Dne 14. 12. 2017 se zástupce FTZ, Ing. Jiří Hejkrlík, Ph.D., v Bratislavě zúčastnil slavnostního zahájení nového projektu Svěřeneckého fondu Evropské Unie pro Afriku. Projekt je 4-letý s celkovým rozpočtem 51 mil. Kč. Je koordinován Slovenskou rozvojovou agenturou a účastní se ho partneři ze všech čtyř Visegrádských zemí. Cílem projektu je podpořit 15 000 drobných pěstitelů při zakládání odbytových družstev, a certifikované BIO a Fairtrade kešu ořechy dovážet do EU.

Zahájení proběhlo za přítomnosti státního tajemníka Ministerstva zahraničí a Evropských záležitostí SR, pana Lukáše Parízka, ředitelky Slovenské rozvojové agentury paní Zuzany Letkové, zástupců ambasád všech Visegrádských zemí, vedoucích odborů Ministerstva zahraničí a Evropských záležitostí SR a zástupců realizátorů projektu.

Více informací naleznete na webových stránkách a Facebooku Ministerstva zahraničí a Evropských záležitostí SK.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.