Čeští vědci zachraňují vietnamský venkov. Učí tam spalovat výkaly.

Zavaleni páchnoucí prasečí kejdou, a to doslovně. Taková byla ještě před pěti šesti lety každodenní realita v okolí menších venkovských farem ve Vietnamu. Jejich počet začal enormně narůstat kvůli vyšší poptávce po mase v jihovýchodní Asii.
Zdroj: https://www.denik.cz/ekonomika/cesti-vedci-zachranuji-vietnamsky-venkov-uci-tam-spalovat-vykaly-20180217.html

Farmáři zvyšovali chovy hospodářských zvířat, ale nedokázali si poradit s jejich exkrementy. Ty se hromadily doslova kousek od jejich domovů a toxický bioodpad začal ohrožovat vodní zdroje a zdraví lidí.

 

Hrozící problém pomohli odvrátit i Češi. Do jihovýchodní Asie se vydala skupina odborníků z Fakulty tropického zemědělství (FTZ) České zemědělské univerzity v Praze (ČZU). 

Více se dočtete v deníku.cz.


Zdroj: https://www.denik.cz/ekonomika/cesti-vedci-zachranuji-vietnamsky-venkov-uci-tam-spalovat-vykaly-20180217.html

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.