Pozvánka na konferenci České evaluační společnosti

Rádi bychom Vás pozvali na evaluační konferenci České evaluační společnosti, která se uskuteční v úterý 30. května 2017. V pondělí 29. května 2017 odpoledne jí budou předcházet doprovodné workshopy. Konference i workshopy připravujeme ve spolupráci s Fakultou tropického zemědělství ČZU, a proto se budou konat v prostorách České zemědělské univerzity v Praze - Suchdole.

Předběžný program workshopů i konference naleznete v příloze.

Na konferenci se prosím registrujte nejpozději do 30. 4. 2017. Více informací o konferenci a online registrační formulář naleznete na stránkách České evaluační společnosti v záložce Konference 2017.

Současně bychom Vás chtěli vyzvat k zaslání abstraktů Vašich navrhovaných příspěvků na konferenci. V souladu s tématem konference předpokládáme, že na konferenci zazní příspěvky v následujících blocích a možných podtématech:

Evaluace programů

• příspěvky zabývající se evaluací většího komplexu intervencí, jako jsou operační programy či systém zahraniční rozvojové spolupráce;
  • příspěvky zabývající se obecně evaluací veřejných politik, případně interakcí evaluací a tvorby či řízení veřejných politik;
  • problematika reakcí systémů na evaluační výsledky;
  • metodologické výzvy evaluace komplexních programů.

Evaluace projektů ESIF

• příspěvky zabývající se evaluací projektů financovaných z prostředků ESIF, s důrazem na sdílení příkladů dobré praxe;
  • evaluační case-studies na projektové úrovni;
  • metodologické aspekty vybraných typů projektů (např. budování kapacit neziskového sektoru; evaluace sociálních inovací).

Evaluace projektů ZRS

• příspěvky zabývající se evaluací projektů zahraniční rozvojové spolupráce, s důrazem na sdílení příkladů dobré praxe;
  • evaluační case-studies na projektové úrovni;
  • metodologické aspekty evaluací vybraných typů projektů;
  • možnosti využití participativních metod, možnosti hodnocení dopadů;
  • specifika evaluační práce v rozvojových zemích.

Evaluace všedního dne

• příklady evaluačních funkcí hluboce zakořeněných do praxe učících se organizací (aneb "evaluace je pro nás tak samozřejmá, že ji ani nenazýváme evaluací");
  • agilní přístupy k dynamickému řízení evaluačních projektů;
  • dvojúrovňové učení (double-loop learning) v praxi.

Jednotlivé příspěvky nesmí přesáhnout 20 minut, aby umožnily významný prostor pro diskuzi. Uvítáme, pokud jazyk příspěvků bude srozumitelný i evaluátorům-začátečníkům.

Abstrakty v délce do 300 slov společně s kontaktními údaji laskavě zasílejte nejpozději do 19. 4. 2017 na adresu bucinova@czecheval.cz. Současně navrhněte zařazení Vašeho příspěvku do některého z bloků (Evaluace programů, Evaluace projektů ESIF, Evaluace projektů ZRS, Evaluace všedního dne).