Rádi bychom Vás pozvali na evaluační konferenci České evaluační společnosti, která se uskuteční v úterý 30. května 2017. V pondělí 29. května 2017 odpoledne jí budou předcházet doprovodné workshopy. Konference i workshopy připravujeme ve spolupráci s Fakultou tropického zemědělství ČZU, a proto se budou konat v prostorách České zemědělské univerzity v Praze - Suchdole.
Předběžný program workshopů i konference naleznete v příloze.
Na konferenci se prosím registrujte nejpozději do 30. 4. 2017. Více informací o konferenci a online registrační formulář naleznete na stránkách České evaluační společnosti v záložce Konference 2017.
Současně bychom Vás chtěli vyzvat k zaslání abstraktů Vašich navrhovaných příspěvků na konferenci. V souladu s tématem konference předpokládáme, že na konferenci zazní příspěvky v následujících blocích a možných podtématech:
Evaluace programů
- příspěvky zabývající se evaluací většího komplexu intervencí, jako jsou operační programy či systém zahraniční rozvojové spolupráce;
- příspěvky zabývající se obecně evaluací veřejných politik, případně interakcí evaluací a tvorby či řízení veřejných politik;
- problematika reakcí systémů na evaluační výsledky;
- metodologické výzvy evaluace komplexních programů.
Evaluace projektů ESIF
- příspěvky zabývající se evaluací projektů financovaných z prostředků ESIF, s důrazem na sdílení příkladů dobré praxe;
- evaluační case-studies na projektové úrovni;
- metodologické aspekty vybraných typů projektů (např. budování kapacit neziskového sektoru; evaluace sociálních inovací).
Evaluace projektů ZRS
- příspěvky zabývající se evaluací projektů zahraniční rozvojové spolupráce, s důrazem na sdílení příkladů dobré praxe;
- evaluační case-studies na projektové úrovni;
- metodologické aspekty evaluací vybraných typů projektů;
- možnosti využití participativních metod, možnosti hodnocení dopadů;
- specifika evaluační práce v rozvojových zemích.
Evaluace všedního dne
- příklady evaluačních funkcí hluboce zakořeněných do praxe učících se organizací (aneb "evaluace je pro nás tak samozřejmá, že ji ani nenazýváme evaluací");
- agilní přístupy k dynamickému řízení evaluačních projektů;
- dvojúrovňové učení (double-loop learning) v praxi.
Jednotlivé příspěvky nesmí přesáhnout 20 minut, aby umožnily významný prostor pro diskuzi. Uvítáme, pokud jazyk příspěvků bude srozumitelný i evaluátorům-začátečníkům.
Abstrakty v délce do 300 slov společně s kontaktními údaji laskavě zasílejte nejpozději do 19. 4. 2017 na adresu bucinova@czecheval.cz. Současně navrhněte zařazení Vašeho příspěvku do některého z bloků (Evaluace programů, Evaluace projektů ESIF, Evaluace projektů ZRS, Evaluace všedního dne).