Závěrečná konference projektu SIMPLE

Závěrečná konference projektu SIMPLE, spolufinancovaná programem Erasmus+, se konala dne 27. srpna 2019 na universitě Kasetsart v Bangkoku (Thajsko) pod vedením hlavní koordinátorky Petry Chaloupkové, Ph.D. z FTZ a jejího týmu.

Téměř sto mezinárodních účastníků mělo jedinečnou příležitost získat praktické informace potřebné pro propojení universit s pracovním trhem. Závěrečné konference se zúčastnili zástupci velvyslanectví, ministerstev, univerzit (z řad zaměstnanců, pedagogů i studentů), i dalších projektů, dále pak představitelé vládního a soukromého sektoru, kteří diskutovali o svých zkušenostech z různých perspektiv a mezinárodního pohledu. 

Během závěrečné konference předneslo výsledky devět zástupců projektu z univerzit v EU (z Rakouska, Belgie, České republiky) a Asie (Kambodže, Indonésie, Thajska) a prokázali tak, že projekt SIMPLE má pozitivní dopad jak na studenty a zaměstnance vysokých škol, tak i na spolupracující firmy a instituce. Na šesti asijských univerzitách (Kasetsart University, Prince of Songkla University, Tadulako University, Bogor Agricultural University, University of Battambang, Royal University of Agriculture) byla nově zřízena či vylepšena absolventská a kariérní centra. Platforma pro spolupráci, která byla založena v rámci projektu, zajišťuje udržitelný rozvoj a účast budoucích zaměstnavatelů při akademických činnostech. V rámci závěrečné konference byly prezentovány výstupy projektu v oblasti aktivit pro rozšíření platformy, pořádání akcí (kariérních dní), stáží a školení tzv. soft skills.

Získané poznatky z tří let úspěšného projektu byly doporučeny jako osvědčené postupy pro spolupráci mezi akademickým sektorem a pracovním trhem.

Výsledky závěrečné konference i shrnutí výstupů projektu SIMPLE budou již brzy k dispozici na WEBU projektu.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.