Jak získat práci nebo stáž v institucích EU? Je to snazší, než si myslíte!

Důvod je poměrně jednoduchý. Česká republika je totiž dlouhodobě nedostatečně zastoupená ve většině unijních institucí a agentur, což bylo také oficiálně potvrzeno Úřadem EPSO (European Personnel Selection Office), který zařadil Česko mezi členské státy, kterým je věnována zvláštní pozornost a podpora při získávání dostatečného počtu zájemců o práci v orgánech EU.

Jaké jsou vlastně možnosti? Mnoho lidí zastává názor, že práce v institucích EU je jen pro právníky nebo absolventy humanitních oborů. Není tomu tak. Evropská unie hledá rozmanité profese – informatiky, odborníky na životní prostředí či potravinovou bezpečnost, molekulární biology, ekonomy a mnohé další.

S cílem rozšířit povědomí o možnostech kariéry v EU mezi studenty a absolventy univerzit proto vznikl projekt s názvem „Velvyslanec kariéry v EU“ (EU Career Ambassador), do kterého se zapojilo již 160 evropských univerzit, z toho 12 českých. Česká zemědělská univerzita se letos projektu účastní podruhé a na pozici velvyslance byla zvolena Lucie Dostalíková, studentka doktorského studia na Fakultě tropického zemědělství.

V rámci propagace těchto možností byl založen oficiální facebookový profil „EU Careers ČZU – pracovní příležitosti a stáže“, na kterém lze získat nejen aktuální informace o kariérních nabídkách a výběrových řízeních, ale také o zajímavých událostech, akcích či školeních pořádaných samotnými velvyslanci, evropskými institucemi nebo Ministerstvem zahraničních věcí.

Máte zájem dozvědět se více o zapojení ČZU v tomto programu? Sledujte facebookový profil EU Careers ČZU  nebo přímo kontaktujte Lucii Dostalíkovou.