Jaro v Botanické zahradě

Opravdu? Ano, první „jarní“ výsevy jsou za námi. Aby rostliny měly dostatek času nabrat na síle a vy jste si u nás mohli na jaře koupit vitální jedince, nesmíme nic ponechat náhodě. Pro výsevy musíme vhodně zvolit substrát, hustotu výsevu, množství zálivky, ideální teplotu i vhodnou dobu výsevu, musíme také zajistit dostatek světla.

A samozřejmě jsou potřeba šikovné ruce našich zahradníků! Celý proces od semínka k rostlině je totiž věda. Nebo spíše alchymie….Nejednou se stane, že osvědčené postupy přestanou fungovat a musí se zkoušet, co který druh vyžaduje.

Třeba majoránka, ta vždy vyžadovala šikovné ruce naší zahradnice Jany. Jana se s námi téměř po 40 letech rozloučila a majoránka tedy zůstává v rukách ostatních kolegů.

Jak se nám letošní sadba vydaří budete moci zjistit na jaře při našem tradičním prodeji rostlin.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.