Cena Josefa Hlávky pro Ing. Hynka Roubíka

V letošním roce, v předvečer 17. listopadu – Mezinárodního dne studentstva, získal Ing. Hynek Roubík Cenu Josefa Hlávky – prestižní ocenění za vynikající výsledky.

Hynek Roubík společně s Dr. Janou Mazancovou vytvořili na FTZ Biogas Research Team a dlouhodobě se věnují výzkumu (zejména rodinných) bioplynových stanic v Jihovýchodní Asii: řeší jejich současný stav, překážky a budoucí perspektivy a jejich dopady na lokální i globální ekosystémy.

Navíc v letošním roce Medaili Josefa Hlávky získal bývalý předseda České konference rektorů a emeritní rektor ČZU prof. Ing. Janu Hron, DrSc., dr. h. c. Toto významné ocenění pro nestory a významné osobnosti české vědy a umění jako ocenění jejich celoživotního díla obdržel prof. Hron na návrh rektora ČZU prof. Ing. Jiřího Balíka, CSc., dr. h. c., který také přednesl laudatio.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.