Návštěva z Moldavska a Rumunska

V pondělí 21.11. jsme u nás hostili delegaci z Moldavska a Rumunska. Jednalo se o experty, starosty a manažery se zájmem o biopaliva a jejich využití, posouzení vlastností a certifikační systémy.

Po uvítání Ing. Hynkem Roubíkem a představení naší fakulty proděkankou Ing. Petrou Chaloupkovou, Ph.D.  jsme delegaci představili naší Laboratoř biopaliv Fakulty tropického zemědělství. Tam se jich ujal náš doktorand z Moldavska Ing. Alexandru Muntean a popsal jim současný stav v oboru, informace o výzkumech vlastností tuhých biopaliv a představil jim vědecko-výzkumné výstupy.

Poté jsme delegaci odvedli na Technickou fakultu, kde jim prof. Milan Brožek a Ing. Anna Brunerová představili Laboratoř tuhých biopaliv a vysvětlili problematiku certifikačních systému a norem u nás a zároveň jim ukázali výrobu briket v praxi.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.