Ministr zemědělství Etiopie (absolvent FTZ) návštívil ČZU v Praze

Díky projektu Study in Prague navštívil koncem října 2017 Českou zemědělskou univerzitu v Praze absolvent Fakulty tropického zemědělství a současný ministr zemědělství Etiopie, Dr. Eyasu Abraha Alle.

Dr.Eyasu Abraha Alle absolvoval doktorské studium na bývalém Institutu tropického zemědělství, současné Fakultě tropického zemědělství v roce 2008. Po návratu do své vlasti zahájil úspěšnou kariéru jako výzkumný pracovník a později ředitel Centra zemědělského výzkumu Mekelle. V roce 2011 se Dr. Eyasu Abraha Alle stal generálním ředitelem Institutu pro zemědělský výzkum Tigray a v roce 2016 se stal ministrem zemědělství Etiopie.

Během své návštěvy České zemědělské univerzity v Praze všechny fakulty a institut připravili krátkou návštěvu svých zařízení a přednášku o výzkumných a studijních programech. Každá fakulta připravila program na půl pracovního dne; Dr.Eyasu Abraha Alle strávil návštěvu s dalšími třemi absolventy České zemědělské univerzity v Praze z Nepálu, Indonésie a Albánie.

Dr.Eyasu Abraha Alle se setkal také s českým protějškem, ministrem zemědělství ČR, Ing. Marianem Jurečkou; ředitelem České rozvojové agentury, Ing. Pavlem Frelichem a JuDr. Ivanem Jančárkem z Ministerstva zahraničních věcí, odboru států subsaharské Afriky.

Během svých přednášek a setkání seznámil Dr.Eyasu Abraha Alle posluchače a partnery s etiopským zemědělstvím a strategií dalšího růstu a dostalo se i na diskusi o mnohých možnostech prohloubení dosavadní spolupráce.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.