Účastníci konference ČES 2023 diskutovali o větší efektivitě i budoucnosti evaluací

Role a zapojení samosprávy, mezinárodní rozvoj nebo evaluace ve vztahu k menšinám či uprchlíkům. To byla jen některá z témat konference České evaluační společnosti a Fakulty tropického zemědělství s podtitulem Dynamika evaluací z pohledu různých aktérů, která se uskutečnila 14. a 15. června na České zemědělské univerzitě v Praze.

Mezi další témata patřilo využití umělé inteligence, evaluační praxe české rozvojové spolupráce nebo budoucí vývoj evaluací. Na konferenci vystoupili například Šimon Pánek z Člověka v tísni, Daniel Prokop z PAQ Research, Josef Šlerka z Univerzity Karlovy či Petra Chaloupková z Fakulty tropického zemědělství.

Díky širokému spektru témat i účasti zajímavých hostů se akce stala unikátní příležitostí pro sdílení zkušeností a propojování jednotlivých aktérů v oblasti evaluace. Společně tak mohli hledat cesty k posílení evaluací a jejich efektivnějšímu využívání. Záštitu nad konferencí převzali místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš a ministr zahraničních věcí Jan Lipavský.

O České evaluační společnosti

Česká evaluační společnost (ČES) je dobrovolné, neziskové a nezávislé profesní sdružení odborníků, kteří se zabývají evaluacemi veřejných i soukromých rozvojových programů a projektů. Mezi hlavní činnosti společnosti patří podpora budování a rozvoje evaluačních kapacit v Česku, zvyšování povědomí o ověřených evaluačních postupech a metodikách nebo zvyšování společenské prestiže evaluací. Česká evaluační společnost dlouhodobě spolupracuje s Fakultou tropického zemědělství a experti ČES se zapojují do výuky a aktivit fakulty.