FTZ propojuje výuku s praxí

Fakulta tropického zemědělství přivítala absolventa Vojtěcha Havránka, který založil úspěšnou společnost Titbit. Firma se zaměřuje na dovoz exotického ovoce a zeleniny do České republiky. O svých dlouholetých zkušenostech z podnikání přednášel na FTZ.

Studenti předmětu „Tropical Products Marketing“ vedeného Petrou Chaloupkovou tak dostali příležitost nahlédnout pod pokličku fungování úspěšné firmy. Během jeden a půl hodinové přednášky získali informace o tom, jak se dělá marketing v praxi a jak funguje mezinárodní obchod s těmito komoditami. Na reálných příkladech z historie firmy ukazoval studentům, jaká rozhodnutí učinil, aby se firma dále rozvíjela, přičemž neopomněl zdůraznit význam flexibility v neustále se měnících podmínkách. Ve své přednášce nezapomněl ani na důležité téma odpovědného podnikání zahrnujícího mimo jiné podporu fair trade a trvale udržitelného rozvoje, což konkrétně prezentoval na příkladech opatření zaměřených proti plýtvání potravin.

S ohledem na pozitivní ohlas posluchačů na tuto přednášku hledají nyní zástupci FTZ možnosti, jak zapojit Vojtěcha Havránka do dalších aktivit FTZ, jakou jsou např. přednášky, exkurze či účast na projektech.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.