Jak dotvářet kampus? DRNH v Suchdole: Fakulta tropického zemědělství ČZU

V druhém čísle časopisu STAVBA/Stavbaweb vychází i recenze na Pavilon tropického zemědělství ČZU v Praze. Teoretik architektury prof. Rostislav Švácha se ve své recenzi zamýšlí nad následujícím:

Jak udržet architektonickou integritu suchdolského kampusu a zároveň zůstat aktuální a hlásit se k dnešním moderním a udržitelným trendům?

Tuto otázku si pokládali i členové architektonického ateliéru DRNH při vytváření koncepce pro Pavilon tropického zemědělství. Jak uspěli hodnotí prof. Švácha ve své recenzi zde:

„Jinými svými prvky se však tento nový fakultní pavilon hlásí k dnešku. Na mysli mám hlavně šikmo vykloněné čelo zasedací síně ve třetím patře jednoho z křídel nové budovy i její dynamicky působící kovové opláštění, jehož šikmá šrafura pěkně kontrastuje s vertikálním šrafováním zbytku tohoto patra. Napůl k čejkovské tradici a napůl k současnosti konečně směřuje kovový skelet, který architekti představili před vstupní průčelí nového pavilonu a kterým brzy proroste popínavá vegetace.“

Celý článek, publikovaný v časopise STAVBA 2/2021 naleznete ZDE nebo v přiložených souborech.

 

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.