Vzpomínky na almu mater i čerstvá radost z titulu - tak vypadala Zahradní slavnost na FTZ

Suchdolský kampus po dlouhé covidové pauze 11.6. opět ožil a s ním i Fakulta tropického zemědělství. Na svou alma mater se přišli podívat nejen její čerství absolventi, ale i pamětníci či sousedé z okolí blízkého (Suchdola či Lysolají) i dalekého.  Nedávno otevřený Pavilon tropického zemědělství a sluneční paprsky přilákaly pestrou směsici návštěvníků.

Návštěvníkům se otevřely dveře nejen do laboratoře Molekulární genetiky či Herbária, ale i do Botanické zahrady FTZ. Prohlédnout si kampus z ptačí perspektivy a zároveň prozkoumat Pavilon tropického zemědělství, jenž se pyšní oceněním pro nejudržitelnější stavbu roku 2021 reagující na klimatické změny, byl dalším lákadlem, které si mnozí nechtěli nechat ujít.

Výlet do světa termitů zajistil biolog doc. Jan Šobotník, jenž byl v rámci prezentace svého výzkumu v obležení zvídavých návštěvníků všech věkových kategorií po celou dobu slavnosti, díky své schopnosti přiblížit bohatý život živočichů, který je běžnému oku neviditelný.

Loňský Den s FTZ v rámci kterého fakulta oslavila 60 let od založení vysokoškolského studia tropického zemědělství, sportovní hry či Miss Agro naznačují návrat do „normálu“ a s ním i chuť se potkávat osobně.

Absolventům se na FTZ věnuje Ing. Jana Mandíková, PhD., která zároveň koordinuje Student Ambassadors (SA), studentský spolek, který se věnuje propojování studentů z různých koutů světa v multikulturním prostředí FTZ.  SA si i pro tuto akci připravil spoustu zábavných aktivit, mezi nimiž hrál prim tropický fotokoutek, ale i poznávací soutěže a kvízy o fakultě, nad kterými si lecjaký absolvent lámal hlavu.

Absolventi FTZ budují dobré jméno naší fakulty a podílejí se tak nepřímo i na její propagaci. Věřím, že role fakulty může sehrát klíčovou úlohu v jejich dalším životním směřování. Akademický titul jim otevře mnohé dveře, ale praxe na projektech představuje zkušenosti k nezaplacení. Našich absolventů si velmi vážíme a rádi jsme je přivítali na akci, kde jsme se mohli po dlouhé době společně setkat a s novými absolventy oslavit čerstvou promoci. Děkuji všem za organizaci této skvělé akce a těším se na další setkání a spolupráci s našimi absolventy,“ uvedla Mandíková.

Na akci se též podílel spolek Derbianus Conservation, který propagoval široké veřejnosti svůj záchranný program antilopy Derbyho. Absolventi si odnesli malý dárek.

Chcete vědět o dalších ČZU akcích a možnostech spolupráce?

Absolventi FTZ jsou srdečně vítáni do ČZU Network, stačí se jen zaregistrovat na https://network.czu.cz/  a stát se členem programu absolventi ČZU. Tento program nabízí možnost zůstat ve spojení s bývalými spolužáky, dalšími absolventy i se svou alma mater a zároveň získávat čerstvé informace o novinkách a akcích na ČZU a FTZ  - stačí se jen přihlásit!

Text: Klára Jiřičná / Fotky: Robert Masare / FOTOGALERIE z akce: zde