Hledáme proaktivního studenta ČZU, který by se stal Velvyslancem kariéry v EU

V zájmu každého členského státu EU je mít dostatečné zastoupení v unijních institucích a agenturách (počet pracujících ve strukturách EU). Česká republika je z tohoto pohledu dlouhodobě nedostatečně zastoupená. S cílem zvýšit povědomí o možnostech zaměstnání v institucích EU mezi studenty univerzit bylo rozhodnuto vytvořit na relevantních vysokých školách síť studentů-velvyslanců kariéry v EU. ČZU se do programu zapojuje a proto hledá studenta, který by se na dobu 1 – 2 let stal velvyslancem kariéry v EU a podílel se na následujících činnostech:

  • Propagace možnosti kariéry v institucích EU
  • Sdílení informací o průběhu výběrových řízení
  • Pomoc s propagací specializovaných výběrových řízení, příp. účast na zvláštních propagačních akcí pořádaných Ministerstvem zahraničních věcí nebo Eurocenty
  • Vybraný kandidát bude moci počítat s pomocí MV, MZV a ÚVLpři vytvoření podmínek pro prezentaci zaměstnání v institucích EU (např. poskytnutí prostor, zajištění občerstvení, atd.). 

K tomu, aby mohl velvyslanec své poslání co nejlépe naplňovat, se zúčastní v září/ říjnu semináře pořádaného zúčastněnými rezorty (MZV, MV a ÚVL), kde získají veškeré potřebné informace. Pravidelně také budou dostávat materiály od Úřadu EPSO

 

Proč se stát velvyslancem kariéry v EU?

Student se v rámci tohoto programu zdokonalí nejen v jazykových znalostech, zlepší si i své prezentační a komunikační dovednosti, které jsou v současné době vysoce ceněny na trhu práce, příp. získají kontakty na studenty-velvyslance z dalších členských států. Kromě toho při splnění minimálních požadavků stanovených rezorty  (3 aktivity) získají dopis podepsaný ředitelkou Diplomatické akademie MZV ředitelkou odboru vzdělávání a mezinárodní spolupráce ve státní službě MV potvrzující jejich aktivní účast v programu. Kromě toho budou mít dva nejaktivnější studenti možnost zúčastnit se následující rok 1,5 denního školení v Bruselu (za předpokladu, že budou chtít ve své činnosti pokračovat další rok). Cesta a ubytování těmto studentům bude hrazena ze strany úřadu EPSO.

Pokud jste studentem ČZU (ideálně jím ještě 2 roky budete, minimálně však 1 rok) a máte zájem stát se velvyslancem kariéry v EU, zašlete strukturovaný CV a krátký motivační dopis na email valesoval@ftz.czu.cz, v kopii roubik@ftz.czu.czdo středy, 11.9. do 12 hod. Vybraní kandidáti budou tento den během odpoledne kontaktování a následně s nimi bude domluven Skype pohovor na čtvrtek 12.9.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.