Studenti FTZ sklidili potlesk na konferenci ELLS

Ve dnech 17.-18. listopadu 2023 se na Hohenheimské univerzitě v německém Stuttgartu konala 15. vědecká studentská konference Euroleague for Life Sciences s tématem " The Power of Science - Many Perspectives on our World ". V rámci závěrečného plenárního zasedání proběhla speciální sekce, kdy studenti z České zemědělské univerzity v Praze, Fakulty tropického zemědělství, předmětu Marketing tropických produktů prezentovali výsledky projektu Circular Case Studies: Food systems transformation through transdisciplinarity and cooperation (2CS). Každý ze čtyř týmů představil celkový výsledek spolupráce studentů ze tří různých ELLS univerzit (Švédská univerzita zemědělských věd - SLU, Univerzita přírodních zdrojů a přírodních věd ve Vídni - BOKU a Česká zemědělská univerzita v Praze - ČZU) na případových studiích ze čtyř zemí:

• - Bosna a Hercegovina: Luštěniny - výživná semena pro udržitelnou budoucnost
  • - Kambodža: Produkty spojené s vodním prostředím z centrální Kambodže
  • - Etiopie: Moringa a místní byliny/koření v jižní Etiopii.
  • - Perú: Quinoa - majestátní superpotravina z Perú

Výsledky projektů 2CS byly prezentovány formou plakátových sdělení, ve kterých shrnuli prezentující studenti závěrečné poznámky všech tří týmů (SLU, BOKU, ČZU). Po prezentaci případových studií jednotlivých zemí proběhla krátká diskuse se členy publika.

Tato speciální sekce ELLS konference s prezentací výsledků 2CS projektu byla jedinečnou příležitostí ke sdílení parametrů projektu (financovaného z fondu ELLS for Incentives 2023), k získání zpětné vazby od širšího publika na výsledky spolupráce vytvořené studenty magisterského studia na třech univerzitách (SLU, BOKU, CZU) a pro prezentující studenty marketingu k přípravě a prezentaci produktů (posterů), které částečně připravili ostatní studenti. Kolaborativní formát projektu vyšel z požadavku studentů, kteří prošli předchozími projektem financovaným ELLS zaměřeným na projektovou výuku, a byl letošními účastníky vysoce ceněn. Lze předpokládat, že nově nabité znalosti a zkušenosti výrazně přispějí k budování kapacit mezi účastníky 2CS projektu.

Více informací o projektu: Faculty of Tropical AgriScience (czu.cz)