Veletrh vysokých škol European Higher Education Fair (EHEF) 2018

Ve filipínské metropoli Manile se konal 10. října 2018 veletrh vysokých škol European Higher Education Fair (EHEF) 2018, organizovaný Delegací Evropské unie na Filipínách za spoluúčasti ambasád jednotlivých členských zemí EU. Kromě České republiky se na veletrhu prezentovaly univerzity z dalších 10 evropských zemí, Belgie, Dánska, Francie, Itálie, Maďarska, Německa, Nizozemska, Španělska, Švédska a z Velké Británie. Pražské vysoké školy v rámci konsorcia „Study in Prague“, ale zejména naši Fakultu tropického zemědělství (FTZ), tam reprezentovala Markéta Houdková.

Zájem filipínské mládeže o studium v Praze byl patrný z toho, jakou rychlostí byly rozebrány všechny propagační materiály, letáky a brožury. Nejvíce pak byly kladeny dotazy na možnosti získání stipendia, přijímací řízení a náklady spojené s životem v Praze. Nízký poplatek za studium na Fakultě tropického zemědělství zájemci vítali s velkým nadšením, tak doufejme, že se s mnohými z nich potkáme v příštím akademickém roce v kampusu ČZU.

Více informací naleznete ZDE.