Projekt PISAI

Fakulta tropického zemědělství je partnerem nového projektu Erasmus+ s názvem PISAI (Participatory and Integrative Support for Agricultural Initiative), jehož hlavním koordinátorem je profesorka Chutima Tantikitti z thajské Prince of Songkla University. Projekt s rozpočtem téměř devět set tisíc euro se zaměřuje na přípravu společného double-degree magisterského programu v oblasti udržitelného zemědělství, který bude realizován na čtyřech významných thajských univerzitách (Prince of Songkla, Kasetsart University, Chiang Mai University a Khon Kaen University). Tento studijní program bude obohacen o 4 výukové moduly (třítýdenní terénní praktické cvičení) pod vedení evropských partnerů projektu (Agrinatura, Česká zemědělská univerzita v Praze, Montpellier SupAgro, University of Helsinki, University of Copenhagen). Těchto výukových modulů realizovaných na thajských univerzitách se za podpory projektu mohou zúčastnit i studenti z FTZ/ČZU.

Zahajovacího meetingu projektu, který se konal 8.-10. ledna 2018 na Prince of Songkla University v Thajsku, se zúčastnily proděkanky z Fakulty tropického zemědělství Ing. Petra Chaloupková, Ph.D. (zahraniční vztahy) a Ing. Olga Leuner, Ph.D. (věda a výzkum).

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.