Zveme všechny zájemce o studium a další návštěvníky na Den otevřených dveří na FTZ ČZU v Praze, který proběhne 18.3. 2022 od 9:00 do 15:00 v budově Pavilonu tropického zemědělství, v areálu ČZU v Praze (viz plánek v příloze nebo Google maps či QR kód). 

V rámci programu Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze se můžete těšit na infostánek s informacemi o fakultě a studiu (prohlídky laboratoří a botanické zahrady FTZ, stánek Derbianus Conservation prezentující záchranný program antilopy Derbyho, a samozřejmě na férovou kávu či čokoládovou fontánu od spolku Be Fair, který propaguje témata udržitelnosti a fair trade. Dále se můžete dozvědět něco o farmovém chovu antilop losích a lam guanako, k vidění budou i ukázky antilopích rohů a kůží. V Laboratoři molekulární genetiky se budou moci návštěvníci seznámit s jednotlivými projekty, na kterých tým laboratoře pracuje. K vidění budou různé druhy vzorků, ze kterých se získává DNA (například luskouní šupiny, ježčí bodliny, trus vlků či antilopí uši). Zájemci se dozvědí, jak se ze vzorků izoluje DNA a budou si moci prohlédnout vybavení laboratoře. Organizace Student Ambassadors, která se skládá ze studentů z celého světa, vám představí zajímavé aktivity, které propojují všechny studenty naší fakulty.

PROGRAM:

  • 11:00 Informativní schůzka o studiu na FTZ
  • 12:00 Beseda s entomologem doc. Janem Šobotníkem (o termitech i poslední výpravě do Kamerunu a záchraně biodiversity místního pralesa)
  • 13:00  Informativní schůzka o studiu na FTZ
  • 13:30  Student Ambassadors (prezentace organizace propojující české a zahraniční studenty na FTZ – anglicky)

A na jaké laboratoře se můžete těšit?

Informační schůzky pro zájemce o studium proběhnou v pátek v 11:00 a 13:00 v místnosti 116. Informační schůzky trvají cca 30 minut.

Od 12:00 se můžete setkat s naším vědcem doc. Janem Šobotníkem, entomologem, který se zabývá termity a právě se vrátil ze své výpravy do kamerunské vesnice Ebogo, kde pomáhá zachraňovat místní biodiverzitu. Kromě besedy se můžete těšit i na videoprojekci.

Událost na Facebooku naleznete ZDE.

Pokud páteční akci nestihnete, můžete se k nám připojit online na Facebooku či zhlédnout videa prezentující všechny studijní program na fakultním YouTube kanále ZDE.

Můžete nás kontaktovat na našich sociálních sítích:

Facebook a Instagram (@ftz.czu.cz), e-mailem: admission_ftz@ftz.czu.cz nebo telefonicky: +420 22438 2164 – dotazy týkající se přijetí do studia, průběhu studia apod.

Těšíme se na vás! Vaše Fakulta tropického zemědělství

 

Pusťte si video Věda na Tropech, které vám poodhalí, jaký výzkum probíhá v nově vybudovaném Pavilonu tropického zemědělství na FTZ:

 

Kdo vás na Tropech bude učit si můžete prolistovat ZDE a nebo si můžete poslechnout rozhovor s naším děkanem prof. dr. ir. Patrick Van Damme ZDE.

Zajímá vás, jak vypadá studium a výjezdy našich studentů? Či jak to vypadalo na předešlých DOD? Podívejte se do galerie níže.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.